• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Jesi li razmišljao o Viconu 600/800 kila? Ako ne mora biti novi...
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Pa ne bas, 12 mu je neki max
I moj glas ide donderu, eventualno hms
Po tebi bolje taj nov ili zapadni polovni?
Zanimljivo mi je štelovanje širine kod nelih, da se urea i kan uspiju bacat isto daleko, valjda...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Neznam koliko ti je bitno i cjena rezervnih dijelova. Nisam prije gledao za Amazone, sad kad sam kupio i kad sam vidio da 4 lopatice sa šarafima dođu 1500 kuna muka mi je došla.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Po tebi bolje taj nov ili zapadni polovni?
Zanimljivo mi je štelovanje širine kod nelih, da se urea i kan uspiju bacat isto daleko, valjda...
Uvijek novo. Ili polovan zapadni da je u novom stanju ali taj je i dalje skuplji od ovog novog.
Sve se stima preko knjige i baca sve vrste gnojiva i sjemena na zadanu sirinu.

Te lopatice ce razbacat 1000 tona prije nego se potrose tako da cijena i nije neka.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Neznam koliko ti je bitno i cjena rezervnih dijelova. Nisam prije gledao za Amazone, sad kad sam kupio i kad sam vidio da 4 lopatice sa šarafima dođu 1500 kuna muka mi je došla.
Bar na rasipaču nema komada da se doma nemože napravit. Reduktore se kupi i to je to.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Reduktore se kupi i to je to.
Gdje ima za kupiti reduktora za rasipač ? Imam jedan u dijelovima, več par godina, mislim da je 900 kila, plastična posuda ali su reduktori u banani. Možda bi se dalo šta složiti. nisam uspio nači ništa zato pitam.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Gdje ima za kupiti reduktora za rasipač ? Imam jedan u dijelovima, več par godina, mislim da je 900 kila, plastična posuda ali su reduktori u banani. Možda bi se dalo šta složiti. nisam uspio nači ništa zato pitam.
Rositeh
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Imam megametalov od 400kg i čak se nije puno ni koristio, poslije korištenja opran, garažiran. Ali jedne godine praktički zapekao, jedva nekako pokrenuo tanjur. Sad u radu bruji kao da je otišao ležaj. Jel se to može šta rastaviti, podmazati
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Klateča cijev nije za veče širine bacanja,ali nije isti sistem Vikon ili Agrex rasipači,razlikuje se donji dio i lula koja razbacuje..
Radim sa Creinom,to je Vikon sistem ali 12m je zadnja granica,i to nejde sjajno uvijek,nebi ga preporučio..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Imam megametalov od 400kg i čak se nije puno ni koristio, poslije korištenja opran, garažiran. Ali jedne godine praktički zapekao, jedva nekako pokrenuo tanjur. Sad u radu bruji kao da je otišao ležaj. Jel se to može šta rastaviti, podmazati
Skineš prvo mješač ako nije zapekao. Ostalo je onda puno lakše raskopati. Jesi probao podmazati reduktor ? Ima on svoju mazalicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh