• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Kojeg rasipača?
Rekel bi da ide INA Viskoma R00 polutekuća mast.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Stariji tip slovenski, vjerojatno za te starije rasipače sa getribom ide isto mazivo samo ne znam koje.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
588
Bok zanima me što je bolje kupiti rasipac sa klatecom rukom ili sa dva tanjura, što je točnije i bolje
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Precizna su oba, siri zahvat je na strani onog s dva diska.
No, radije bi vicona s rukom nego neki žnj s dva diska.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
588
Bitno mi je da moze bacat oko 10 metara da mi je sirina kao prskalica onda je najbolje vicon sa rukom
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Vicon ili Creina 10 metara bacaju "na leru".

Imam Creina (Vicon) i čini mi se da na 540 okretaja kardana može sastaviti 15 metara, ali ja bacam na 12 kad je priprema, a kad prihranjujem bacam na 10 sa manje gasa, radi prskalice.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Gdje se mogu kupiti dijlovi za Amazone-a kod nas u RH da ne naručujem iz inozemstva

Znam da je Agronom zastupnik, al' oni kur*a nemaju na stanju i ako hoću preko njih ići, ovisno od dijelova od 20 - 50€ me izađe nabava plus oni uzimaju maržu, lakše mi je onda sam negdje naći šta mi treba pa naručiti bez njihovog troška...

Amazone ZA-X u pitanju .
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Jakupic Lonjica i PSC Ferenčak Križevci sigurno mogu naručit sve kaj treba a možda imaju nekaj i na stanju
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hvala!

Ma ne treba mi ništa strašno, samo one polugice za štelanje i tako par tih sitnica. To je bilo zahrđano kada sam kupio, a sad je već polu istrunilo pa bi to promijenio i sredio malo rasipač da bude pic pic.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Dali ima tko Rauch sa M1C tanjurima? Zanima me štelanje lopatica za 15 metara.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Skineš aplikaciju i sve ćeš znat
 

Prilozi

  • 20200208_193925.jpg
    20200208_193925.jpg
    26.5 KB · Pregleda: 23

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Sve pet, naštelao tako, pitam samo za drugo mišljenje. Imao sam i za Amazone pa nije baš bilo striktno kako kaže aplikacija.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Pozdrav, vicon PS modeli sa klatecom ili amazone ZA-F modeli sa dva tanjura, ili nesto trece?? iskustva i prijedlozi?? dojadilo mi je bacanje gnojiva u kabinu sa malim megametalom.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Sa klatećom neće bit baš toga u kabinu, sa Amazone se meni to isto događalo, ne strašno da mi smeta, ali doleti tu i tamo koji, to bi trebala baš full zaštita ko na velikim rasipačima da ne leti prema traktoru.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Takvu sam imao i ja na Amazone, no ipak baca prema traktoru, sa velikim traktorom nije problem, ali sa manjim je jer obično nema zadnje staklo, niži su i ide više unutra i po glavi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Koliko bi vrijedil Vicon 350kg, novijeg tipa, vrlo malo rabljen?
 

Najnoviji postovi

Na vrh