• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
Kupljen Vicon sa klatećom cijevi. Molio bih ekipu koja sije sa njim ječam za upute kako ga narihtati da baci 250 kg/ha
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,572

Nisam ječam bacao, ali za gnojiva sam se svaki puta sa ovim poslužio i dosta blizu bude.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Više niš ne sijem, ali zob je lijepo sijal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Otprilike slično tablici za gnoj. Točno odrediš pokusom.
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
lijep pozdrav . kupio bih nekakav rasipač od cca 300 kg. nista ne radim profi nego tek toliko da imam ,da se ne posudjuje . e sad ,čitao sam -megametal neki imaju loša iskustva s njima...znači ne bih trebao nista profi nego za osobne potrebe pobacati gnojivo po voćnjaku i sl..što bi ste preporučili
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
E kad smo već na temi Vicona.

Kolika je njemu minimalna širina bacanja ?
Mogu li rasipači s klatećom cijevi bacati praškaste materijale tipa vapno ?
I sad ono najbitnije. Mogu li se ti s klatećom cijevi namjestiti da bacaju samo lijevo - desno a da sredina ostane prazna ? I koja će onda biti širina bacanja ? (ako je minimalna širina 8m, a meni red 4 m, džaba mi što baca samo lijevo desno kad mi neće bacati oko voćaka)



Ovako mislim. Gledajte tamo od 1:17


Hvala
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
609
Tebi treba ovako nešto, vočarski rasipač
 

Prilozi

  • rASIPAC-DJUBRA-VOCARSKI.jpg
    rASIPAC-DJUBRA-VOCARSKI.jpg
    13.7 KB · Pregleda: 13
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
Gledao. Kažu svi da je problem skinuti taj dio za voćnjak ako hoćeš širom bacati.

A meni treba i širom i u redove.

U redove trebam npk i kan
Širom trebam paletirano organsko, agrocalc i geo2
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Pozdrav,
kupio Vicona PS 753 pa me zanima ima li on podesavanje sirine bacanja??
Ima, rupa iznad kardana tu se gurne plasticni kljuc i namjesta sirina bacanja

E kad smo već na temi Vicona.

Ovako mislim. Gledajte tamo od 1:17
Ne kuzim kako baca samo lijevo desno, sirinu mozes smanjit i manjim gasom ali i dalje ne kuzim kako da sredinu ne baci. To kod vicona mislim da ne postoji
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
Onda i dalje trebam 2 rasipača🤣... Još da megametalov sa plastičnim lijevkom i inox lopaticama sa vocarskim nastavnom nije 5000 kn. Gdje bi mi kraj bio 🤣
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,144
Ako se ne varam na megametalov klasični rasipač se može namontirati dodatak za razbacivanje u redove, ali samo za 1 red. Probaj pitati proizvođača, ali sam prilično siguran da je tako.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Imamo takav Mega metal, koristimo i za voće i za ratarstvo. Taj nastavak se lako skida, 6 šarafa i dole je, par minuta posla. Što se tiče kvaliteta, koliko para toliko muzike. Hrđa jako, dole taj nastavak za voće smo krpili bio je propao i reduktor je jednom mijenjan.
Daleko bolji izbor je neki plastični sa inox dnom i lopaticama i sa inox ili plastičnim usmjerivačima trajaće vječno, ali sad sve je do cijene. Za manje lične potrebe može i ovaj poslužiti. Inače kada baca u širinu, na 540 obrtaja ne može šire od 8m, ali zato na 1000 ide preko 15 metra u širinu.


S6302600.JPG
S6302598.JPG DSC_1804.JPG


S6302600.JPG
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
Meni su i u megametalu kad sam zvao rekli da je drugačija neka ploča kod vocarskih i kod ratarskih. Nešto 2 rupe 4 rupe.

I da mi ne preporučuju uzimanje sa vocarskim nastavkom ako planiram skidati.

A s druge strane sam od par ljudi čuo kao što i ti kažeš da nije problem. Ali svi ti ljudi imaju stare rasipače. Možda je ovo nešto novo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh