• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,569
Jesi nosac dobio uz njega?
A da ispraznis hidroakmulator malo? Ne znam jel moze u kucnoj radinosti al hidraulicar bi sigurno mogao.
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Isprobao.

Pomicao cilindar. Mora biti bas na tom određenom mjestu, jer u protivnome nemože zatvoriti rasipač. Zatvareno je; kad je cilindar izvučen maksimalno.

Ošarafljivao sam posudu s uljem, tj. malo sam ispuštao ulje iz nje. Ali onda mi se desi, kad npr. stavim na većii broj, pa je veći hod potreban, onda nema dovoljno snage (u posudi) da otvori do kraja, do graničnika
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
sad sam jedno 19 x pročitao tvoj problem , na prvu je djelovalo da imaš preveliki hod cilndra .
znači postoji neki fiksni graničnik na kojem se namjesti otvaranje na npr 50% ..to je recimo pola hoda cilindra ..i sad sila cilindra djeluje na graničnik pa isti deformira ?


e sad , da li u kombinaciji s cilindrom treba koristiti mehanički graničnik ili samo preko hid. komandi iz traktora otvoriš do oznake koja ti odgovara ?..možda je to problem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Treba koristiti graničnik, jer su regulacijom pomaci reda nekoliko milimetara.
Regulacijska štanga je plastična i ima plastičnu maticu.
Jedno od rješenja bi bilo napraviti vanjski graničnik ili pak ograničiti silu otvaranja nekim prikladnim federom.
Stariji tipovi su imali plunger cilindar s dva federa.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Ma koliko ja razumijem to bi trebao biti obicni jednoradni cilindar sa povratnom oprugom ako dobro razumijem ovdje radi obrnuto mislim da bi radio i mali dvorani cilindar sa regulaciom protoka i pritiska

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Treba koristiti graničnik, jer su regulacijom pomaci reda nekoliko milimetara.
Regulacijska štanga je plastična i ima plastičnu maticu.
Jedno od rješenja bi bilo napraviti vanjski graničnik ili pak ograničiti silu otvaranja nekim prikladnim federom.
Stariji tipovi su imali plunger cilindar s dva federa.

Upravo to kako si i rekao. Regulacijsjska štanga i matica su plastični. Sila otvaranja je velika, pa dolazi do motanja regulacijske štange. Ta sila otvaranja, je sila u hidrauličnom akumulatoru na cilindru. Jer, kad se otvara rasipač, ja samo oslobodim protok tj. povrat ulja iz klipa i crijeva u traktor, a sila kojom se to događa je sila koja se nalazi u hidrauličnom akumulatoru. Uz pomoć te regulacijske matice ja ograničavam otvaranje.

Jedino riješenje koje vidim je opruga. Ali koja, i kakko i gdje ju smjestiti, ne znam.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Ne
treba smanjiti tlak plina u hidraulickom akumulatoru mogla bi i opruga ali onda treba maknuti "gljivu"
Pitanje ti hidraulikom produžuješ klip a hid.akumulator ga skraćuje?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Točno tako, hidraulikom ga produžujem maksimalno (zatvarama rasipač), a hid. akumulator skraćujem cilindar tj. klip na neku vrijednost koja je naštimana pomoću plastične matice.

Ako smanjim tlak zraka u akumulatoru, onda mi neće moći otvoriti rasipač, tj. skratiti klip jer neće imati dovoljno snage. Na jednom položaju je dobro, čim se promjeni položaj regulacijske matice onda ne štima (ili ne može otvoriti ili savija regulatorsku štangu)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Mali ti je taj akumulator u odnosu na hod klipa treba većeg kapaciteta ne znam dali bude riješila stvar opruga ako si vidio nekad su bile montirane hidraulična noga na rudo prikolice hidraulično si podignuo prikolicu (produžio klip) a sa vanjske strane su bile dvije opruge koje su vratile klip nazad...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,282
Čestitke na prinovi :).

Koliko kg je?

Zašto nisi išao opet na Amazone 2 diska?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,905
Hvala, pa 900 kg bi moralo ic nutra .

Nisam htio Amazone jer mi baca gnojivo po traktoru, samo zbog toga.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,569
Stave se ovakve zastite. Ne ide blato na rasipac i gnojivo na traktor.
Nego jel ima netko za-m?

48c3a33dd13cb2f49c13bfedeff96811.jpg


Prodao bi vicona pa uzeo nesto s dva diska.
 

Najnoviji postovi

Na vrh