• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

R

ROKI

Guest
Reci mi zvona kakva je preciznost rasipanja, tog rasipača, po širini radnog zahvata? Znam da su super za raspodjelu po vijetru no interesira me dali je raspodjela po širini kvalitetno rješena zbog različite udaljenosti izlaza za rasipanje u odnosu na turbinu koja tjera zrak (a zrak gnojivo). Nadam se da si me skužio. ;)
 
S

sapat

Guest
zvona kaže:
Evo malo rasipača Nikako ga nisam mogao uhvatiti u radu ali uspio sam dok je bio na pranju
ovo je pneumatski Kongskilde 24 m zahvata

Eh zvona stvarno si počeo prave fotke stavljat, svaka čast... nego de ga uhvati u radu, baš me zanima kako to izgleda
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
to je to na što sam mislil ,a ima i takvih nošenih ,jedan čovjek iz okolice garešnice mi je rekel da mi ga pokloni ako ne bu izašlo iz svakog izlaza u gram isto -on je svog prodaval i kupoval novog sa većim zahvatom
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Roki o tome ti nemogu ništa reći jer ništa o njemu neznam a naši tehnolozi ..................... duga priča
 
A

Axial

Guest
Čuo sam da su raspodjeljivači gnojiva sa granama imali problema sa lomovima grana dok su se koristili na neravnim terenima (poorano tlo/veće radne brzine). Dok sam studirao jedan čovjek je radio rad na precizonsti raspodjeljivača gnojiva, ja sam kao komentirao da bi ovi raspodjeljivači sa granama trebali biti najprecizniji, a on je samo prokomentirao da bi se jako iznenadio kada bi vidio rezultate ispitivanja. Ja koristim Sulky raspodjeljivač sa dva diska, malio mi je mali, a vidio sam u Dežanovcu prodaju nove Amazone raspodjeljivače, nošene, i oni mi se čine dosta kvalitetni. A ako želite rasipača morate se oženiti.....
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam kupio megametal 500 litara. Jednom riječju šrot, ali za te novce i ne možeš očekivati nešto posebno. Baca širinu nekih 12 metara, može i više ako daš više gasa :blackeye :!:
Meni služi i može rastepsti čudo gnojiva u sat vremena, a o kvaliteti rasipanja bi se dalo diskutirati. U biti i nije nešto preloše, samo treba uhvatiti drift. :idea:
 
A

agrotehničar

Guest
Kakav je to cirkus ispred traktora, neki senzor ili ?????
 
S

Simon1980

Guest
fotosenzor za diagnosticiranje klorofila/zelene boje.
Kod nas u Sloveniji veliki su hit 2tanjurasti trosilci kao Amazone sa limiterom sa strane, sa vagom i "kompjuterom"..mogu reči jer ima ih u selu, da se nemožeš nagledati kako jest pšenica jednakomerno dognojena!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Moj rasipač
SSM16770.jpg

SSM16771.jpg
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
cabage kaže:
Ja sam kupio megametal 500 litara. Jednom riječju šrot, ali za te novce i ne možeš očekivati nešto posebno. Baca širinu nekih 12 metara, može i više ako daš više gasa :blackeye :!:
Meni služi i može rastepsti čudo gnojiva u sat vremena, a o kvaliteti rasipanja bi se dalo diskutirati. U biti i nije nešto preloše, samo treba uhvatiti drift. :idea:

Mi imamo isti. Da za 1500kn dobar, već 5 godina služi dobro. Bilo je problema pukao štift pa se tanjur okreće na osovini, pa pukla osovina, pa pugo onaj gus na kojem je tanjur (iako pazimo kad puštamo kvačilo, vjerovatno dobije po čelu kad hoda po selu), boja katastrofa. Odma smo ga prefarbali jedno 3 puta iznutra i tanjur, tak da...
Uglavnom za te pare...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
@Simon
Dobar ti je rasipač, vidim da nije baš kao moj. Tvoj ima drugačije podešavanje.
Kako si zadovoljan s njime??, meni se je htjelo štopati ako je gnojivo grudasto.
 
S

Simon1980

Guest
Kuhn MDS935: 900l, hidraulički otvaranje, 10-24m, L/D, priprema za trosenje od ruba njive, komplet za kalibraciju, kardan, tabele,...3.900€...elektronika sa vagom košta dodatnih 2.000€...imaš i mogučnost dodajanja poviška do 1800 kg, strešna cerada, limiter (850€) i još šta..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
opa novina na dvoru ;) ;)
i koliko je zapremnina,koliko baca na strane,i cijena.. :?: :blackeye
 
Z

zrine892

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
opa novina na dvoru ;) ;)
i koliko je zapremnina,koliko baca na strane,i cijena.. :?: :blackeye


zapremina je 1200 kg. moze i do 1500 kg.. baca od 12-24m....hidraulicno zatvaranje ima...cijena 25,000 kuna sa pdv-eom...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
čestitke! nek razbaci bar milijun tona,a onda nek ide u mirovinu.. :D
 
Č

Čugi

Guest
Čestitam zrine, i da bude sreće da bacaš sa jednim punjenjem 1ha!
 
Na vrh