• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ti s klatećom cijevi su po meni najbolji rasipači..
Kod mene ih ima 2 komada 800 i 1000 litara..
Ljudi su prije imali s 2 diska i vele da je ovo preporod.Puno je precizniji...

Ovaj od creine mi se čini povoljno..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
marko hurlimann xa86 kaže:
Ti s klatećom cijevi su po meni najbolji rasipači..
Kod mene ih ima 2 komada 800 i 1000 litara..
Ljudi su prije imali s 2 diska i vele da je ovo preporod.Puno je precizniji...

Ovaj od creine mi se čini povoljno..

Vrlo su precizni, pogotovo nama malima koji ih rabimo umjesto žitnih sijačica. Zob (koja je vrlo lagana) može jako precizno posijati, a može sijati čak i djetelinu, ako se zatvore dvije rupe na ploči (znači nekoliko kg na ral). Mislim da netreba ništa više reći. Jedino im cijena nije mala. Naš Vicon ima nekih 25 g. i kao novi je. Jedino mu fali onaj produžetak usipnog koša, jer ovak zan rasipati malo putem ako je pun.
Prije je na Creini glava bila VICON-ova, a neznam čija je sad. Ukratko, solidan uređaj, no neznam mu cijenu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
abrkili kaže:
a ne bi mogao djetelinu s rasipačem s diskom?
Neznam, no prvi je problem doziranje, a drugi precizno odbacivanje.
Bi, no vjerojatno ne tak dobro.
 
B

Bobo

Guest
Cujem kako ovdje ljudi siju uljanu repicu za zelenu gnojidbu rasipacem i da bude bas taman koliko je treba biti... Mislim da je ovo izvedivo, al jako jako tesko...

Ista stvar s djetelinom.


Rasipaci s klatecom cijevi su vrhunski strojevi, samo im je i cjena vrhunska, pa se puno manjih poljoprivrednika ne odlucuje za takve rasipace. Ima jedan lokalni svercer u ponudi rasipac s klatecom cijevi, plasticnim kosem 300-400l (ne znam marku) solidno izgleda, 500€.

Tko voli, nek izvoli...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Bobo kaže:
Cujem kako ovdje ljudi siju uljanu repicu za zelenu gnojidbu rasipacem i da bude bas taman koliko je treba biti... Mislim da je ovo izvedivo, al jako jako tesko...

Ista stvar s djetelinom.


Rasipaci s klatecom cijevi su vrhunski strojevi, samo im je i cjena vrhunska, pa se puno manjih poljoprivrednika ne odlucuje za takve rasipace. Ima jedan lokalni svercer u ponudi rasipac s klatecom cijevi, plasticnim kosem 300-400l (ne znam marku) solidno izgleda, 500€.

Tko voli, nek izvoli...
Ako je dobar, to je mala cijena. Mi smo našeg platili više, i još sam nešto sitno potrošil na obnovu (koja nije bila nužna, ali me veseli imati "nove" strojeve).

Prije:


Poslije:
 
B

Bobo

Guest
Mislim da je ovaj isti takav...

Stanje je na oko solidno, al 500€...

Fata je Fata, al dvaput je dvaput...
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
može li se rasipačem razbacivati karbon kalk,imam poljostroj-odžaci rasipač :scratch
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Kupio sam rasipac RAUCH axis 20.1 1000l ali nemam nikakvo uputstvo. Ako neko ima neki prospekt, kako se steluje, podesava, ili iskustvo rada na ovoj masini da mi pomogne. Unapred hvala.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
gdje si ga kupio?mislim da bi ti prodavač trebao objasniti kako da rukuješ sa istim i kako da ga šteluješ ili da ti barem da nekakva upustva za njega.brtić ima novi amazone i on sve nađe na amazoninoj internet stranici,ukuca željenu kilažu,vrstu gnojiva i brzinu kretana i izbaci mu broj na koji mora naštimati rasipač.
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Kupio sam rasturivac, koji je skinut sa lisinga raiffeisen banke, od neke firme u blokadi...
tako da nisam dobio upustvo... probavao sam kod njih na sajtu nema detajno objasnjenje,ako iko bude imao sta neka javi. hvala
pozz
 
B

Bobo

Guest
VetMed kaže:
Kupio sam rasturivac, koji je skinut sa lisinga raiffeisen banke, od neke firme u blokadi...
tako da nisam dobio upustvo... probavao sam kod njih na sajtu nema detajno objasnjenje,ako iko bude imao sta neka javi. hvala
pozz

Vise si dosadan s ovim... vec 3. ili 4. upit... Ako ljudi ne znaju ili znaju a ne zele pomoci, ne znaci da moras gnjaviti stalno s jednim te istim pitanjem.

Zovi zastupnika koja prodaje takve rasipace i trazi prospekt, ili daj sliku ovdje, da vidimo jel to neka licenca da ti kazemo od cega bi mogla uputstva za stelanje pomoci...
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Bobo kaže:
VetMed kaže:
Kupio sam rasturivac, koji je skinut sa lisinga raiffeisen banke, od neke firme u blokadi...
tako da nisam dobio upustvo... probavao sam kod njih na sajtu nema detajno objasnjenje,ako iko bude imao sta neka javi. hvala
pozz

Vise si dosadan s ovim... vec 3. ili 4. upit... Ako ljudi ne znaju ili znaju a ne zele pomoci, ne znaci da moras gnjaviti stalno s jednim te istim pitanjem.

Zovi zastupnika koja prodaje takve rasipace i trazi prospekt, ili daj sliku ovdje, da vidimo jel to neka licenca da ti kazemo od cega bi mogla uputstva za stelanje pomoci...

Bobo ja ne gnjavim..ako tebi smeta nemoj da citas.. ako znas pomozi!!!
http://www.tractorpool.co.uk/media/6806 ... 585118.jpg
pozz
 
B

Bobo

Guest
Nije da smeta samo meni, nego nije kulturno svaki dan u drugoj temi posatavljati jedno te isto pitanje.

Sad ce netko tko ima takav ili slican rasipac vidjeti sliku i pomoci ce ti. A ako nitko ne odgovori, ne moras opet pitati isto pitanje, jer najvjerovatnije nitko ne zna.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
stigla prinova , amazone 600kg
spremam ga za posipanje puteva

abcd0006hk.jpg


abcd0007q.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
vidi se da je farban i dosta je ishaban...
ali za posipanje puteva i više nego dobar...
koju siću si dao za to čudo?
 
F

feliks

Guest
Pozdrav svima!Kupio sam rasipač ino oki brežice 300 dali mi neko može pomoći, namjeravam po hektaru bacati 300 kg kako to postići imam traktor TD6006 s njemačkim trobrzinskim mjenjačem, u kojoj brzini voziti koliko obrtaja itd?Dali postoji neko uputstvo ili dođeš sam do rješenja.Hvala
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
marko93 kaže:
Ovaj se meni dojmio,sviđa mi se što ima ovu ruku za razbacivanje..
11 000 i nešto sitno je cijena 800 litara:
takav je nas creina,samo u nasega ide 400 litara
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
moj je takav ali sa povišenjem,kapacitet mu je 1000l i čini mi se da sam ga platio 11300kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh