• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ne vidi se dobro, no čini se da je glava Viconova (što mu je svakako preporuka).

BTW, ima li netko nadogradnju za Vicona 300lit?
 
J

josip moslavac

Guest
bok decki evo imam jedan sitni problem,imam tj kupio sam sad novi rasipac ino 800l pa me zanima ko ga ima da mi malo objasni kak ga najlakse nastelati da baca onak negdje oko 300kg po ha,tj zanima me na koji broj se narikta dolje na rucki za otvaranje i takoder me zanima i za ureu na kojem broju se sije?a i da jos nesto jel ste zadovoljni s tim strojem
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ako si već radio sa rasipačem sve ti je isto na svakom

količina bačenog gnoja ovisi ti o broju okretaja kardana(540okr./min.) ,brzini traktora i kolko imas otvoren rasipač(kod mene je to većinom na sredini i ispada mi 200kg/jutro)

recimo kad radim prihranu zatvaram otvore na rasipaču ručkom te se onda okrećem s traktorom
držim ga na nekih 1600okr/motora a brzina je mislim oko12km/h


trebas isprobati,nabolje da sam vidiš za neku količinu na kolko otvorit s time da su ostale brzine iste kod veće-manje potrebne količine
 
B

Bobo

Guest
Metoda pokusaja i promasaja... Ako nisi dobio uz njega ni priblizne tablice, kao sto dodju uz amazonca, onda ga moras "traziti"...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
josip moslavac kaže:
bok decki evo imam jedan sitni problem,imam tj kupio sam sad novi rasipac ino 800l pa me zanima ko ga ima da mi malo objasni kak ga najlakse nastelati da baca onak negdje oko 300kg po ha,tj zanima me na koji broj se narikta dolje na rucki za otvaranje i takoder me zanima i za ureu na kojem broju se sije?a i da jos nesto jel ste zadovoljni s tim strojem
možda će ti ovo pomoći,ja imam INO1000l(isti su samo moj ima povišenje)i možda ću ti ovako najbolje moći objasniti kad ti spomenem IMT 539.rasipač sam naštimao negdje na broj 31 i sa IMT-om 539 idem prvom na 1600 o/min,tada mi baca oko 350kg/ha NPK15-15-15.kad bacam ureu onda idem drugom brzinom na istom broju okretaja i tada mi baci od170-180kg/ha.
 
J

josip moslavac

Guest
evo ak ja sam bacao s caseom 90 ks,ali nisam jos skuzio tocno sve cake,tek sam ga dva puta upotrijebio,ali kuzim pomalo,a dobio sam uz njega neku tablicu samo,to je kakti knjiga neka kak su oni rekli ali ne kuzim bas to previse,previse brojki,a u biti kaj sam ja skuzio ti ga nariktas na jedan broj i onda kad sipas mora bit rucka do kraja otvorena,u biti do one bijele plastike to je regulator kolko bi trebao bacati,samo moram jos malo vidjeti te detalje,ako ima jos ko kakav savjet nek kaze,svaki savjet zlata vrijedi
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
tako je dobro si skužio.bitno je da znaš da ja razbacujem na širini od 12m i mislim da bi ti najbolje bilo da neđeš nekoga tko ima IMT 539 i da ideš za njim dok on vozi u prvoj i drugoj brzini na 1600o/min da možeš vidjeti kojom se on brzinom kreće u tim brzinama pa da ih i ti tako uskladiš.
a što se savjeta tiče samo ga podmazuj i nećeš imati problema.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Mistick42 kaže:
marko93 kaže:
Ovaj se meni dojmio,sviđa mi se što ima ovu ruku za razbacivanje..
11 000 i nešto sitno je cijena 800 litara:
takav je nas creina,samo u nasega ide 400 litara

ovo ti nije ni vicon ni creina već talijanski rasipač COSMO srl sa creininom naljepnicom....
 
J

josip moslavac

Guest
decki ja imam doma imt 539 ali je problem kaj imam osovina na koju se kopci rasipac s debljim bolcnima nego kaj ide na 539,a sve razmisljam da cu si dat napravit osovinu jos jednu pa samo zamjenim osovine,to nije problem,najveci je problem osovina,a gle mislim da baca 12 metara jer sam isao u prihranu po istom tragu po kojem sam spricao i preklapa mi dobro jer imam spricu lesko 600l s 12m granama i dobro mi baca,u biti otvoren je do kraja jer mu je maksimum 12m cini mi se,a najmanje je 8m ak sam dobro procital,jedino ak vi znate da mozda moze i vise,ali meni je 12m sasvim dovoljno,najvise sam ga kupio za prihranu da mi tocno baca jer imam puno manjih parcela pa uz krajeve treba dobro prihraniti.a daj mi reci kak ti mozes s 539 nositi taj rasipac,kaj nije malo preslab za to,mislim za na brazdu je dobar ne tovaris mu puni rasipac jel da?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
MatijaKrizanicMF35 kaže:
Mistick42 kaže:
marko93 kaže:
Ovaj se meni dojmio,sviđa mi se što ima ovu ruku za razbacivanje..
11 000 i nešto sitno je cijena 800 litara:
http://img246.imageshack.us/img246/1482/p3140008.jpg
takav je nas creina,samo u nasega ide 400 litara

ovo ti nije ni vicon ni creina već talijanski rasipač COSMO srl sa creininom naljepnicom....
Otkad to,ja imam isto onaj manji,sve dolje je vicon-ovo,samo je naljeppnica creina..
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
pa na njemu ti i je sve vicon,ali ovi koje sada možeš kupiti više nemaju vicon dijelove nego talijanske koji su isto jako kvalitetni i sa njima ne bi trebalo da bude problema.
 
K

kobac2602

Guest
ej ljudi nedavno sam kupio rasipač creina vicon 2,5t i sad mi treba nekih djelova ako ko ima nek javi ili ako zna di mogu nabaviti..!

unaprjed hvala
 
B

Bobo

Guest
Mrki: sipaj mu bilo kakvo, ne radi taj ne znam ja kakav posao... u biti, prije ce ti istrunuti, nego ces imati potrebe mjenjati mu ulje. Znam ovo, jer imam isti takav i vise nije ni za otpad... iducu godinu cu traziti neki polovan vicon pa da imam rasipac kao covjek...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako klimaš glavom nakon bobina posta onda ulij hipenol 80 ,ako ne slušaj bobu
I nemoj svake god. , skupo je to ulje ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
puknuti kaže:
Ako klimaš glavom nakon bobina posta onda ulij hipenol 80 ,ako ne slušaj bobu
I nemoj svake god. , skupo je to ulje ;)
A i puno ga ide :lol:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
napisao sam odgovor...al me sistem izbacio:rolfer:moracu opet;)
sa traktorom sam prezadovoljan.mala potrosnja goriva...lak volan...hidroulika super,pali uvek iz prve,samo treba mi jaci akumulator jer ga palim sa 55A.inace imam ga vec nekoliko godina i stvarno sam prezadovoljan snjim.sto se tice potrosnje u ranijim postovima sam napisao da trosi 16 litara po hektaru.neko je napisao da je to mnoogo goriva ...poredjujuci ga sa mojim TV-420 koji ima samo 18ks a po hektaru potrosi 10 litara a i vise,zavisi od zemlje,onda 16 litara nikako ne moze biti mnogo.komsija sa svojim 539 trosi po 20 litara po hektaru...orem 2x10",kosim roto kosom 135..sada sam kupio veoma dobre skoro nove 4 krilne drljace,imam nameru da jos kupim i rasipac djubriva kojeg cu upotrebljavati i za sijanje(umesto rucnog)jer kod nas sejemo malo zita...kod dilera vidim neke rasipace hrvatske proizvodnje...pa neznam dal su kvalitetni...jer ima i jedne italijanske proizvodnje...malo su skupli al su i nekako grublji u izradi...ipak mislim da cu uzeti hrvatski.
raspricao sam se ;).
sve u svemu,sa traktorom sam jako zadovoljan.ima kabinu....kompresor...

Jel su to oni plavo crveni.Ako jesu -to su ti odlični rasipači.
ako budeš uzimao uzmi od 500 lit.
imaju plastificirani koš za gnojivo:prayer:
 
Na vrh