• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razne obnove by edosoko

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Bilo ih je desetine ali nažalost s vrlo malo slika, neki radovi s više neki manje slika, počet ću sa zadnjim kojeg sam radio pa kako bude bilo vremena objavit ću i ostale


















 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
kome se ne listaju slike tu je i slideshow
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=tn0OTWjrh7Q[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Svaka čast Edo. Drago mi je da ima još forumaša koji su malo "vudreni"
Ovaj rad vredi reputacije :drink:

Nego, imam par pitanja.
S čim si farbal zadnje blatobrane , ono crno?
Kaj ti nije žal radione kad unutra farbaš?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@edosoko svaka cast lijepo si ga sredio svida mi se traktor kolko je to ks??
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
@MUHA ovo nije ni blizu tvog maturskog, dobro je ali nije baš sve kako treba......
da je bio neko drugi umjesto ovog mušterije teško bih ga primio radit

traktor je dovezen iz skandinavije, srećom nije potrgan i polupan, ali ga je na pojedinim mjestima hrđa strašno napala, dijelove kabine, blatobrane......blatobrani su bili premazani bitumenskom zaštitom, onom ljigavom. Na blatobrane sam nanio plastičnu zaštitu za podvoz. Problem je nastao kad sam poprskao vanjsku stranu blatobrana (srećom samo jednog) sve je krenulo dole, morao sam sve sastrugat, oprat benzinom pa tek onda nanijet novi sloj kojji se osušio. Preko ide boja sasvim normalno.
Naravno da mi je žao, ali sam bio primoran zbog vremena, svako pola sata kiša. Ipak ove godine je na redu krečenje i kompletno čišćenje što me malo tješi.

@Bučo traktor je 60 konja, deutz f3l913
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Meni je svaka obnova ljepa za vidjeti i svi mi koji smo ju probali raditi znamo koji je to posel, veči nego auto pofarbati, a nakraju je to ipak samo traktor koji bu i kroz granje i po blatu išel i kroz kratko vreme bude blato sakrilo svu našu muku i naš trud.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Jel to stvarno ima 28 tisuća r/h ili ja krivo vidim??? Kad gledaš traktor izvana rekao bi čovijek da je to min. 4 cilindra i barem 80 ks a kad ono samo 60 ks na takvu grdosiju.
Inače lijepo uređeno i napravljeno, jedino mi nije jasno zašto si radio kutiju za prednji žmigavac, šta nije jednostavnije bilo uzet drugi u kompletu i namontirat?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
mislim da je 2819,85 sati, iako mi se i to nekako malo čini za to godište traktora, možda se jednom okrenula vura pa je 12819.

u svakom slučaju, pohvale majstoru, treba volje i strpljenja za ovakve poslove :(handshake):
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
stvarno lijepo sredjen traktor :icon_thumright:
koliko takav zahvat traje i koliko bi poprilici kostao za traktor te velicine? samo ruke, bez boje i dijelova.. jasno mi je da ovisi o stanju stroja i sta se zeli napraviti ali neka gruba procjena od - do.. ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh