• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razne obnove by edosoko

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Koliko uzmes za takve poslove otprilike, fino si ga sredio i meni je frend tako ac-e
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Krvav ali ljepo odrađen posel.
One naljepnice su ga digle :icon_eyes::icon_eyes:

Nego, nikak da skontam čemu ovo služi?

picture_0051.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Na ovakvim poslovima nema neke zarade, na kraju me izađu neke bauštelske dnevnice manje-više, ovakve poslove uzimam kad meni odgovara odnosno kad nemam pretjerano drugog posla. Najbolje ih je uzet preko ljeta kad nema mnogo drugog posla i kad su najbolji uslovi za farbanje. Cijena varira od slučaja do slučaja, samo farbanje s materijalom je oko 200€, tu se naravno nakupi još sitnica. Što se tiče ovog slučaja uradio bih ga bez zarade, čisto da pokrijem troškove, ali to je priča za sebe.

@krumpironja ne razumijem šta je problem s kukom, kuka umjesto kopčanja s bolcnom...

@MUHA moglo se tu još mnogo toga uradit, to bi već naginjalo restauraciji a to se baš ne isplati, isplati se meni kad bi se našla neka budala da to plati.
Ovo na slici je prekidač startera, originalni je počeo hrđat pa sam ga očistio i prefarbao. Trudio sam se da radim što je moguće manje promjena, svi sklopovi koji su mogli funkcionisat su ostavljeni tvornički, iznenadio sam se koliko su kvalitetni i kako još uvijek funkcionišu, ove današnje s pravom mogu u vrstu postavit bez obzira ko im je proizvođač.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Kazes 200 eura sa materijalom hehe trebo sam ja moga odpljat kod tebe hehe mene samo materijal doso preko 200 eura ma da ruke nisam platio nista jer mi je prijatelj sve odradio,ma sve u redu s kukom ali jos takvu nisam vidio pa pitam...koje je tvoje misljenje o pasqaliju je bolji od tv ili...mislim na zglob mjenjač i te stavri ne dizajn,ja tako staroga nisam nikad vozio i radio s njime
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Svaka cast na ovakvoj volji. Ja ovo ne bi radio ni za 800€ + materijal, a za onog zelenka prije nema tih para za koje bi radio. Pogotovo zato jer i ja radim nešto slicno ... Samo kaj trenutno nemam vremena a malo sam i volju izgubio pa sve stoji i ceka.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Za svaku pohvalu kolega. Teško je opće odredit cijenu za takav posao a kamoli naplatit,i mislim da čovjek jednostavno mora imat volje za to da bi tak neke radio,novci tu ne igraju neku ulogu. I sam sređivao svoj traktor i potrošio i novaca i živaca al uživao,i neopisivi osječaj na kraju kad se diviš sam svojem poslu,a i kad netko gleda kasnije i divi se
Evo jučer baš dvojica stali i gledaju i ne vjeruju da je to traktor koji sam nekad imao,jedva ih uvjerio da je
I nadam se da češ i dalje stavljat slike uradaka,jer mi uvjek ljepo pogledat tak nešto
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Kolega,svaka čast na odrađenom poslu,treba imat volje i živaca za to :icon_pray:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Trošio ulje, slijepile karike od "friškog" ulja, oštećeni izduvni ventili i sjedišta od gareži, dizne prskale mlaz. Zamijenjen ključ mjenjača, vratilo pogonsko, repariran zglob, volan repariran. Napravljen dodatni nosač rezervoara hidraulike, još raznih sitnica što se rasklapalo ili otpalo, poslije farbanja ću sredit instalaciju......
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ovaj puta idu samo karike












standardna mana na 732, pucanje rezervoara hidraulike


naštukan još jedan nosač da više ne puca


241120142104.jpg
 
Na vrh