• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razne obnove by edosoko

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
ja imam dx 3.70,i zanima me mogu li se sadašnji sklopovi fi100 zamijeniti sa sklopovima fi102
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
@mane 2800 rh, svugdje okolo se vidi da je toliko, rijetko gdje nađeš vijak da je hvatan ključem, bilo je nešto namontirano naprijed što je prije prodaje skinuto....vlasnik spominje pilanu, vjerovatno je samo s tim i radio
kutija je pravljena jer nije bilo originalne, nije mi se čekala narudžba, nije bilo nikakvih zamjenskih da bi barem malo odgovarale. Lampa je ispravna, vlasnik je naglasio da ne montiram petljaniju tako da mi je najlakše bilo izradit kutiju od lima
djeluje kao grdosija zbog širokih guma (čije dimenzije su mi inače sumnjive :(wasntme): )

@zivisic traktor je od mušterije tako da nikakvu cifru ne znam i nebih da lupetam

@tibor88 ovo smo primili jer je čovjek korektna mušterija, inače se nebi zauzeli radit jer nemamo baš uslove za ovolike strojeve (ovdje je trebala kabina na zemlju pa tek onda da se radi)
kompletan zahvat od prvog pranja do pranja stakala na kraju je trajao 13 punih dana i oko 160 radnih sati, uglavnom sam radio sam i povremeno su ulijetali otac i brat, da su konstantno radila dvojica išlo bi brže, u to ne računam vrijeme za nabavku materijala, dijelova.....za tim je otac hodao jer mu je bilo lakše zbog zdravlja
što se tiče cijene; farbe i materijal za farbanje su najmanja stavka u čitavom poslu, sam rad minimalno 500€ ako ne treba radit na mehanici ili ako nema dangube pri popravkama prilikom montiranja

@Metalko pojma nemam
reci mi kako si zadovoljan kočnicama na njemu? svi DX imaju "optibloc", kako to služi u radu?
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
ja imam one kočnice ko na torpedu 7506 sa dobošima koji se suprotno vrte,koče odlično (bar bolje od 558) i nemam prednju.
Ima li dx 3.50 40 getribu kad ima prednju kočnicu?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ahha, ovaj ima parkirnu na taj princip, nazad su diskovi sa po dva cilindra i četiri pločice, i naprijed disk na kardanu, naprijed nije bilo pločica i crijevo je bilo blindirano, dosta kilavo je kočio samo zadnjim. Kad je riješena i prednja koči dosta bolje ali opet mi se ne sviđa.......
da 40, dual-split
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
stvarno lijepo sredjen traktor :icon_thumright:
koliko takav zahvat traje i koliko bi poprilici kostao za traktor te velicine? samo ruke, bez boje i dijelova.. jasno mi je da ovisi o stanju stroja i sta se zeli napraviti ali neka gruba procjena od - do.. ?
Takav zahvat nebi smel koštati ispod 5 000 kuna, samo više od toga, i to puno puno više.

Nije ga problem polakirati, problem ga je oprati i pripremiti za lakiranje, a to kod nekih mastivurdača zna biti krvav posel. Iziskuje nekoliko pranja i čačkanja blata nakon svakog pranja, kefanja kefom hrđe i šmirglanja glatkih djelova.
Naravno, prije toga treba mjesta na kojima masti počepiti da nebi kasnije mastilo.

Limariju treba prvo prilagoditi, a potom rastaviti, pripremiti iznutra i izvana (to je veči posel nego na automobilu, da nebi slučajno neko to usporedil s blatobranom ili vratima od auta). Pokitati ako je potrebno, pošmirglati, špric kit, pa opet pošmirglati, a tek onda lakirati.

Usput treba i kojekaj zaštiti ako se sve ne rastavlja (tipa struja, kojekakva creva ....).

I na kraju to treba oprezno sastaviti da se kaj ne oguli.


Krvav posel koji malo ko more platiti.
Uvek se setim Oficirovih reči kad me pital za onog mojeg 47 i kad je rekel da bi on dal za posel koji sam ja tam napravil nekakvih 6 000 Kn.
Pošteno je rekel da nemre više dati, ali ja bi dal nekome i više da mi to sve napravi.

Ustvari nebi jer teško je mene zadovoljiti
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kaj se tiče tvoje mature, ja bi ti dal 20.000 kn, ali nemam :)

al ak oćeš možeš slagati tomicu i plaća ti bu osobno zadovoljstvo, jesti i piti kolko moreš :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Jesi siguran da buš me timaril te sve mjesece?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
mjesece? :) štale i koci su puni pa nije problem i ak su mjeseci u igri :p
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha taj posel je krvav i dugotrajan al kada bi svaki dan na njemu delal po 8h dnevno 6 dana u tjednu kolko bi ti vremena trebalo?

E kad bi to pretvoril u radne sate i 30 kn po satu kolko bi ispale ruke.

Takav posel vrijedi puno i taj ce traktor dugo raditi al tko moze ili je spreman dat 15000kn za ruke restauriranja,a to bi bila neka priblizna cifra za rad tih proporcija.

Evo uzmi da lakirer uzima od 500-700 kn po djelu kojeg ravna i lakira.
Samo lakiranje zetora bez kabine bi kostalo oko 1000€.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
pjeskarenje je zakon.
A za radne strojeve ne treba ni bolja zavrsna obrada.
To mislim iz razloga sto je kod tih uvjeta zastita najvaznija a samo se pjeskarenjem oksidacija potpuno izbije.
Po meni radni strojevi se trebaju opjeskarit, bacit primer i onda sprickit i boja na mokro jedno na drugo, bez brusenja!

Slazem se, pripremne radnje, krpljenja, preinake obavit naprije, dok je sve na mjestu.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Svaka čast za posao!
Ako su to stvari radni sati tog traktora onda mora imati original gume, a ove mi se čine novije...možda slika vara
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Muha taj posel je krvav i dugotrajan al kada bi svaki dan na njemu delal po 8h dnevno 6 dana u tjednu kolko bi ti vremena trebalo?

E kad bi to pretvoril u radne sate i 30 kn po satu kolko bi ispale ruke.

Takav posel vrijedi puno i taj ce traktor dugo raditi al tko moze ili je spreman dat 15000kn za ruke restauriranja,a to bi bila neka priblizna cifra za rad tih proporcija.

Evo uzmi da lakirer uzima od 500-700 kn po djelu kojeg ravna i lakira.
Samo lakiranje zetora bez kabine bi kostalo oko 1000€.
Ja osobno takav posel nemogu raditi svaki dan po 8 sati, nemam živaca.
Ja radim kad me primi inspiracija.

Takav posel se nemože obračunati i naplatiti na traktoru i tu je kraj priče.
To je samo za malo vudrene ljude ili za one koji to rade sami sebi ili nekom jakoooo dobrom prijatelju.

pjeskarenje je zakon.
A za radne strojeve ne treba ni bolja zavrsna obrada.
To mislim iz razloga sto je kod tih uvjeta zastita najvaznija a samo se pjeskarenjem oksidacija potpuno izbije.
Po meni radni strojevi se trebaju opjeskarit, bacit primer i onda sprickit i boja na mokro jedno na drugo, bez brusenja!

Slazem se, pripremne radnje, krpljenja, preinake obavit naprije, dok je sve na mjestu.
Nebi se složil s tobom.
pjesak zađe svukud pa i tam gdje netreba.

Mislim da je bolje da je lakirana površina glađa jer je lakše s nje skinuti nečistoče nego sa hrapavih površina, tak da završna obrada dosta znači.

Felge se isplati pjeskariti, ali onda to košta bunt penez da bi ih uredil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Samo facelifting ili malo žešči zahvati?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Uglavnom sitnice oko mehanike, motor je remontovan devedesetih (od tad je samo vozio praznu prikolicu), sad se radilo oko kočnica, cilindar hidraulike je na repariranju, ležaji na kardanima, kompletna instalacija, alnaser repariran, svo ulje i filter goriva, poneki semering.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh