• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

razni alati i mjesta gdje ih koristimo

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
mislim da bi ova tema trebala biti ovdje na forumu da pokažemo kakve alate imamo i naše male kutake gdje varimo,brusimo,sastavljamo,rastavljamo i ostale stvari
evo slika mojih radnih kolica kaj imam,a posle bum poslikal garaže tak da ima čas
ova slika je z mobitela pa je malo gora
slika0117.jpg

slika0119.jpg

slika0120j.jpg

slika0121.jpg

alat koj mi fali lagano kupujem,ali ne nikakve čin čan čong marke,nego dok imam penez onda kupim ili hazet,wurth ili gedore
ali to retko kad imam novci
tak da ako ko zna gdje ima alata novog a jeftinijeg nego kod nas bilo bi dobro da stavi link sa njuškala ili sa nekakvih oglasa
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Neznam koliko često i kak koristiš alat. Al s wurth-om....
Neznam dal buš pre sretan.Rađe čing-čong pa da znaš da je šrot nego neki "kao" švabo pa so prste podrobiš.Na poslu smo sve wurth-tove račne i nasadne hitili v smeče!
"Kaljena" gedora za kotače skidat pukne kaj led na CPjki stara valjda kaj biblija.
Kaj bi tek bilo da j stavim na svoju doma kaj je imla generalku????
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Za alat imam jedna kolica i u njoj ima raznih stvati,ključi gedore,klješa,imbusi,torsi....,marka je Erba,ali na svim ključima piše Chrome vandium,e sad po meni to je jedan od bolji firma,i ostai alat kaj imam je isto chrome vandium i Unior..Ta kolica mi najviše služe kad se nekaj potere na polju onda ih samo dopeljam na polje da ne moram tražit sad posebno alat..

Nađe se nekaj kinesko ali za ono kaj se koristi je dobro..


A ostali alat mi je u garaži(radiona),to budem poslikao..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za alat imam jedna kolica i u njoj ima raznih stvati,ključi gedore,klješa,imbusi,torsi....,marka je Erba,ali na svim ključima piše Chrome vandium,e sad po meni to je jedan od bolji firma,i ostai alat kaj imam je isto chrome vandium i Unior..Ta kolica mi najviše služe kad se nekaj potere na polju onda ih samo dopeljam na polje da ne moram tražit sad posebno alat..

Nađe se nekaj kinesko ali za ono kaj se koristi je dobro..


A ostali alat mi je u garaži(radiona),to budem poslikao..
chrome vandium nije firma nego vrsta matrijala
http://wiki.answers.com/Q/What_is_chrome_vanadium_steel
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Neznam koliko često i kak koristiš alat. Al s wurth-om....
Neznam dal buš pre sretan.Rađe čing-čong pa da znaš da je šrot nego neki "kao" švabo pa so prste podrobiš.Na poslu smo sve wurth-tove račne i nasadne hitili v smeče!
"Kaljena" gedora za kotače skidat pukne kaj led na CPjki stara valjda kaj biblija.
Kaj bi tek bilo da j stavim na svoju doma kaj je imla generalku????

rače ili račne nisu za skidanja kotača.nema tog proizvođača da ih za tu svrhu može napraviti.
za skidanje znači ili pneumatika,ili ručni ugaoni ključ,ili bilo koji kombinovani ali rača.isto tako za montažu.
sve ima svoju namjenu.mada se mogu složiti sa tobom da ovi noviji proizvodi i nisu baš kvalitetni u odnosu na one stare,ja imam UNIOR i GEDORE koje su stare kao i ja i rade i dan danas bez greške
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Piše da kaljena gedora koja je namjenjana za skidat kotače i to samo 17mm ne 21ili 24!
Pukne ko led na zračnem izvijaču CP star kaj biblija. On sigurno nemre več više od 350-400 NM okrenut na 8 bara. Piše na njemu da je nekad mogel 550NM
Ne skidam račnom kotače.
Inače se kotači na osobnim vozilima opče i NIKAD ne skidaju "pištolom" (bar po knjigi)
Ja ih skidam!
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
na praksi imam wurth zebra alata i pokazali su se jako dobrima,tak da mi se vide,a još imamo i hazet,gedore,toptul i još nekakve
a puki gde ste vi alata kupuvali za posel kaj imate?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kupujemo de stignemo i di je bolja ponuda.Uglavnom sve i samo neka poznata imena.
wurthova mala račna = krvavi koljenci na prstima!!!
Bitevi pucaju sam tak, za nasadne sam več pisal a to bi trebali biti kaljeni baš za pneumatski odvijač.Osudim se reči da čak i proxonova više izdrži od wurtha.
Uglavnom baš sa WURTHOM sam imal najviše reklamacije, čak toliko da cijla jedan pošiljka išla natrag pa nek si oni delaju stim kaj hočeju.Radi se o nasadnim ključevima, bitevima i račne par.
Inače imamo svega od usaga,hazet,gedore,proxon....

Da još nadodam firma u kojoj radim se bavi popravkom osobnih i lakih teretnih vozila.
I svaki alat koji se nabavlja perjde kroz moje ruke.

Doma imam najviše KStools i proxona. Kaj bum kad je sve to skupo kaj dragi kamen.
Nekaj malo se najde Hazeta i gedore, al manji dio.Ima i nekaj kine al bar znaš da je to kina i kaj buš od toga očekival!
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
bila je ona akcija v lidlu gedor ključeva 450 kn od 8mm do 19 mm vidi se v kolicima,i dobri su zasad,a znaš možda gde na internetu se prodaju kompleti alata,kak račne,nastavci i gedore i takve stvari,hazet ili tak nekaj,hazet mi je super imam i njega doma
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U principu mrizim nasadne jer su to ključevi za hobiste .gdje god treba dugački nastavak i ako ima vremena radi se spec. ključ .
Ako nema taj čas vemena koristim nasadne ..ali taj koji potrga račnu u radioni za mene nije majstor i točka .
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
A čuj jedno je doma a drugo je kad gazdi pare služiš.I gledaju se vremenske jedinice ili dnevni prolazi.
Za mene nije račna to kaj ja mogu s rukama strgati!
Strgal sam "srednju" kaj je bila u KStools koferu kaj imam.I nakon nje je "mala" hazetova kaj sam kupil rabljenu h njemački na placu od nekog turčina odpustila taj šraf i dan dana dela ko vurica. Tu i tam raskopaš sčistiš i nema beda. TO JE RAČNA!
Al nova košta valjda kaj veliki proxonov set v baumaxu.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
aha,onda super,znači hazet je tak skupi,ma kupil bi si dobar alat,kad za kojih 5-6 godina otpiram nazad radijonu,pa opet lagano prikupljam alata kaj se završili v džepovima majstora
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kaj se tiče račni (čegrtaljki) ili ko ih več kak naziva, recite vi meni (kad nije za otpuštanje kotača) kak onda more na kiloključu stezati recimo 24 ili više KG pa traje?

Inače aluminijske felge na automobilima bi se i trebale stezati na kilažu. Ustvari sve ali aluminijske idu pod obavezno plus dotezanje nakon odrađenih 100-tinjak kilometara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
I ja sam u toj skupini koja se tim ne zamara i valjda sam zato več par put zgubil kotač. ali zadnji put je bilo :rolleyess:

Nego Fičo kaj nude i kakve su cijene tam u Karmatu? Nekad je tam bilo dobrog i jeftinog alata.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj se tiče račni (čegrtaljki) ili ko ih več kak naziva, recite vi meni (kad nije za otpuštanje kotača) kak onda more na kiloključu stezati recimo 24 ili više KG pa traje?

Inače aluminijske felge na automobilima bi se i trebale stezati na kilažu. Ustvari sve ali aluminijske idu pod obavezno plus dotezanje nakon odrađenih 100-tinjak kilometara.
to je kilo ključ ..hihi:mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kilo ključ ali na škljocanje. Isto ima zmiju :weedman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
PROXON je smeće.i po funkciji i po kvaliteti čelika.nevrijedi ni za hoby majstore koji bicikla popravljaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh