• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

razni alati i mjesta gdje ih koristimo

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
@kojot
za koliko novaca se može nabaviti takva glodalica?

to je alatna glodalica prvomajska alg 100.cijene su jako različite,sve ovisi o starosti,u kakvom je stanju i kaj ima od pribora.imaš na njuškalu dvije,jedna je 26000 kuna a druga 30000.tomi se čini malo previše jer su dosta stari modeli.bila jedna za 13000 al je prodana odma drugi dan.alatne glodalice imaju dosta velike cijene apogotovo od prvomajske
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
imam pitanje,htel bi si kupiti novi velki fleks(kutna brusilica ili kak se već to veli),al veća i gledam malo ima nekakva za 300 kn,žute boje neznam kak se zove v pevecu je ima za kupiti,a imam doma wurth mali fleks star 8 godina i još dela :finga:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
imam pitanje,htel bi si kupiti novi velki fleks(kutna brusilica ili kak se već to veli),al veća i gledam malo ima nekakva za 300 kn,žute boje neznam kak se zove v pevecu je ima za kupiti,a imam doma wurth mali fleks star 8 godina i još dela :finga:
Za 300kn kupiš donekle patike a kakov bi to mogev biti fleks kaj bude valjav??

Za nekih 1000kn bi se več dalo razmislit,al ovo za 300 to je valjda hobi primjerak da godišnje 1 šajbu potrošiš s njime..
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
znam tak sem si i mislil,a jebiga nemam ve 1000 kuna za boscha ili tak nekaj
nego imam pitanje,za švasaparat co2 pištolj z cevi onom kaje sve nutra,kolko bi došel,dešava mi se to kak da mi žica cvika nutra,al samo v nekojem položaju i baš čuješ kak onda se odcvika,a ve je počel stalno tak cvikati,kolko bi došel pištolj s tim ak ko zna
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znam tak sem si i mislil,a jebiga nemam ve 1000 kuna za boscha ili tak nekaj
nego imam pitanje,za švasaparat co2 pištolj z cevi onom kaje sve nutra,kolko bi došel,dešava mi se to kak da mi žica cvika nutra,al samo v nekojem položaju i baš čuješ kak onda se odcvika,a ve je počel stalno tak cvikati,kolko bi došel pištolj s tim ak ko zna
Ako je kvar samo kako si opisal ne treba mjenjati koplet pištolj nego samo bužir kroz koji gura žicu ..to spada u potrošni matrijal
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e to ono :lol:
a to morem sam doma zmeniti?
malo sem gledel neznam kak bi to zvadil vun
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
radio sam na alg 100 i 200 a treba mi nešto manje za kućnu radionu,što misliš da li bi se moglo na veću stupnu bušilicu montirati križni stol,na pinoli imam glavu sa kremperima do 2o mm i mk 3 prihvat,trebam za utore za kajlu i slične sitnice
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
može se stavit križni stol ak imaš jaku i masivnu bušilicu.ak je neka lagana onda ti dolazi do vibracije i rezonancije i sjebe ti alat.ak imaš doma bušilicu onda dobro jer novi stol košta oko 2000 kuna plus neki strojni škripac oko 500 kuna.ali ako moraš i bušilicu kupit onda ti se ne isplati jer za 1000 eura kupiš neku staru malu univerzalnu glodalicu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
znam tak sem si i mislil,a jebiga nemam ve 1000 kuna za boscha ili tak nekaj
nego imam pitanje,za švasaparat co2 pištolj z cevi onom kaje sve nutra,kolko bi došel,dešava mi se to kak da mi žica cvika nutra,al samo v nekojem položaju i baš čuješ kak onda se odcvika,a ve je počel stalno tak cvikati,kolko bi došel pištolj s tim ak ko zna
Kupi novu dizu i sprej. Očisti šobu od onih kuglica i dobro našpricaj, pa buš videl jel se još cvika.
Pištolji se inače popravljaju, a ne kupuje se odmah novi ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
mnogo ljudi nezna za jedan jeftin način kako da produže vijek bužira

znači izmedju koluta žice i motorića koji vuče žicu samo navući komadić spužve koji će da briše žicu prije nego što udje u bužir
prašina se sakuplja na koturu i to sve ode u bužir ako se ne spriječi ;)
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
spreja imam,šobu bi već mogel zameniti,čistim ja šobu i špricam ju,znači problem je v dizi,fala zj
još onda kad i spužvu denem onda nit prašina nebu išla kak veliš savo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ima kakve valjčiče iliti ga špuljice po kojima se vuče žica, odnosno koje vuku žicu???
Pogledaj da se to ne pojelo, odnosno napravi si žica kanal po mjestu gdje vozi pa neče više vući...čul sam i za takav slučaj.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ima al jako mali kanalić kud žica baš ide,koj treba biti,a sastrane je veći,i da nema tog malog kud žica ide opala bi žica v taj velki i onda nebi išla,a ima odzgora jen valjčić kaj žicu stisne kaj more vleći ovaj drugi valjak i onda ak ga bolje stegnem onda se žica nutra zastavi i nagura mi ju na tom valjku,onda idu strašne molitve religijske teme dok to sve spovadim van,još dok mi se žica omekne pa mi na kolutu se odmota onda još jemput idu molitve religijske teme i takve stvari,a sad bi mi trebal aparat,moram švasati blatobrana na sameju,kad sam ga"popravil"još na jesen tak da pošvasam ga pofarbam i ode same kam oče samo da mi z dvora otide
da nejdemo u off,valda za vikend bum kupil dizu i šobu pa bum probal onda kak to funkcionira
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zanimliv čalanak u testu moment ključeva. Na njemačkom je ali ono bitno se da razumjeti. Ako bude trebala kakva pomoć, tu sam.
Ispričavam se na crno-bijelom skenu....
9atsp0.jpg

2hwij2u.jpg

dzwkk8.jpg

2qlr8ur.jpg

2rcxsu8.jpg
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
kupio sam veliki set sw stahl nasadnih ključeva, iliti gedora po domači,po promotivnoj akcijskoj cijeni za 885 kuna.imam doma tri seta gedora ali ovo je bila ljubav na prvi pogled i nisam odolio da ih ne kupim.naravno da sam prije kupnje malo proguglao da se informiram o proizvodu.sad jedva čekam da mi se nešto potrga na autu da ih isprobam:weedman:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh