• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

registracija OPG-a?

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A sad će te se nasmijati, mene je jedna gospođa pitala čak za vojni rok :lol: :lol: Gledam ja u nju i čudim se, kaže morat ćeš dati izjavu da si odslužio vojni rok :mrgreen: Što li im to treba? :roll:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Da, bila bi frka da nisi odsluzio :lol: :lol: :madmana: :madmana: :rolfer: :rolfer:
 

Istrijan

Član
Tu od
30 Pro 2008
Poruka
45
Ovako jedno pitanje prilikom otvaranja opg-g ispunjava se broj grla koji ima a pošto ja još nisam kupio životinje to ostavljam prazno pa se naknadno upisuje ili?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Da. Radis promjenu sto te kosta cini mi se 50kn biljega, barem je tako bilo meni kada sam upisivao novi komad zemlje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
da li opg moze imati nezaposlenog u opg,a da je zaposlen u firmi i da je usput nositelj,tj da nemoram plaćati mirovinsko i to s obzirom da radim u firmi?onda pod broj članova opg pišem samo sebe ili nikoga?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
komer kaže:
da li opg moze imati nezaposlenog u opg,a da je zaposlen u firmi i da je usput nositelj,tj da nemoram plaćati mirovinsko i to s obzirom da radim u firmi?onda pod broj članova opg pišem samo sebe ili nikoga?
A jesi otkril toplu vodu :D
Naravno!
No, brkaš OPG i sustav PDV-a.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
ispunjavam papire za OPG,pa me zanima,pod članove ne navodim nikoga ili navodim sebe kao člana iako sma na prvoj strani napisao da sam nositelj?
nisam sad u ovome spomenuo PDV nigdje,pa sad neznam sta si mislio pod time da brkam OPG i sustav PDV-a posto to nisu slične stvari ali mogu i nemoraju bit povezane!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ne znam. Meni je zena u uredu za polj. to ispunila tako da ti sugeriram jedan telefonski poziv ;)
 

Istrijan

Član
Tu od
30 Pro 2008
Poruka
45
Pod nositelja staviš sebe a ako opg nema drugih članova pustiš prazno tako sam ja napravio i sve ok.
 
N

nikivz

Guest
dobio sam rjesenje da mi je ptvoren opg... dali se sad moram prijavit za porez na dohodak ili pdv? sta preporucate?


hvala
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ne moze se to tako preporuciti. Ima razlicitih slucajeva, a sve ovisi o vlastitoj procjeni i ideji sto se misli raditi.
 

miroslaw

Član
Tu od
20 Sij 2008
Poruka
42
Ne mogu se docekati ponedjeljka da pitam knjigovodju, pa pitam tu.

OIB ?!

Da li će i ove godine vrijediti računi na kojima će biti samo JMBG nositelja gospodarstva, ili isključivo ako je OIB naveden?!

OIB OPGa je ustvari OIB od nositelja gospodarstva?

Samo to dvoje, nisam do sada razmišljao o OIBu, pa pitam, da nebi nešto zeznuo.

Hvala.
 

Istrijan

Član
Tu od
30 Pro 2008
Poruka
45
Pošto imam prvu godinu opg zanima me do kada treba predati knjižicu od plavog dizela u ured za gosp?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne ovjeravaju knjižice do 15.01. a onda tek neke informacije.
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Pozdrav ovako imam od mehanizacije traktor u kupnji,2 motokultivatora,2 šprice 100 litara,kosilice od zemlje i životinja :100 kokošaka 10 koza 15 svinja 30 pataka 10 zećeva 30 bresaka 15 krušaka 150 šljiva(u proširenju)1000 ćokoti loze za prodaju povrća 0,5 jutra imam i 6 hektara zemlje(u proširenju) i razmišljam za 1-2 godine kupnju još jednog traktora sad me mući dali se isplati sada otvoriti OPG ili nešto drugo hvala
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ako bilo sto ne mislis sam sa svojom obitelji pojesti/iskoristiti, odnosno ako mislis bilo sto prodavati, a da to nije susjed i prijatelj, jednostavno moras otvoriti OPG. A dali uci u sustav poreza na dohodak, a nakon toga u sustav PDV-a je puno sira prica i nema jednoznacnog odgovora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh