• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

registracija OPG-a?

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
planiram otvorit OPG, ( bez sustava PDV-a) pa me zanima dali moram vodit knjige tj dali moram imat firmu koja ce to radit.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
planiram otvorit OPG, ( bez sustava PDV-a) pa me zanima dali moram vodit knjige tj dali moram imat firmu koja ce to radit.

moras imat knjigovodju,,a moras,,najbolje da upitas kod knjigovodje da ti pojasni,,moras skupljat racune,,pisat i vodit sto prodo,,pa nest placas,,najbolje da se savjetujes kod njega,,,ako sam razumio,,ti zelis pausalno bit u opg,,do 85000kn
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
planiram otvorit OPG, ( bez sustava PDV-a) pa me zanima dali moram vodit knjige tj dali moram imat firmu koja ce to radit.

ne moraš niš, jedino ako prijeđeš s prodajom magičnu granicu od neznam točno kolko kuna trebal bi u pdv, al ni to ne moraš jer sumnjam da će neko bit u stanju dokazat kolika je tvoja proizvodnja...;)
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
http://www.zakon.hr/z/232/Zakon-o-poljoprivredi

i ovo malo pročitati

http://www.zakon.hr/z/100/Opći-porezni-zakon

Dakle treba Vam knjigovodstvo(tako nalažu propisi i zakoni) za vođenje osnovnog knjigovodstva jer predpostavljam da nećete odmah u sustav(preko 85 000kn godišnje) PDVa i trebali bi za svoje usluge izdavati Račun R-2. Bolje Vam je da kako se kaže po sili zakona uđete u Pdv nego dobrovoljno jer ako uđete dobrovoljno morate minimalno 5 godina biti u sustavu. Opet ulazak u sustav ima i svoje prednosti ovisi sve o Opg-u i kako želite funkcionirati.
 
M

MOCO

Guest
ako čovjek od početka želi mirno spavati i ne sakrivati "kosture po ormarima" neka ode u svoju poreznu kod nekog referenta (po početnom slovu prezimena) ne kod ovih na šalterima,oni pojma nemaju, i lijepo se raspita!
prema sadašnjim zakonima može biti poljoprivrednih paušalac, ako mu prihod neće prelaziti 85t kn-to je knjigovodstveno najjednostavnije i može sam voditi. Reći će mu referent koje knjige i kako ( u stvarnosti jako jednostavno) i nemora praviti godišnju poreznu prijavu,mjesećno plaća MO,ZO i predujam poreza na dohodak - u kojem iznosu reći će mu referent.

ova brošura je jednostavno napisana i sadrži sve:

http://www.porezna-uprava.hr/contentData/PDF Datoteke/Brošure/Poljoprivreda_151.pdf
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
sve skupa nepotrebno, ima hrpa opg-a koji su otvoreni da su otvoreni i rade kako rade, bez ikakvih knjiga i poreza...
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
sve skupa nepotrebno, ima hrpa opg-a koji su otvoreni da su otvoreni i rade kako rade, bez ikakvih knjiga i poreza...

rade rade ali sve do jednom kad slučajno: na vratima kuc kuc.....:supris:
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
pa necu imat velike račune posto planiram na 2ha posadit lješnjake pa bi zbog toga otvorio OPG, a necu bit ni u sustavu PDV-a a necu ni poticaje primat jel neču prelazit 48000 kn poticaja
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
pa necu imat velike račune posto planiram na 2ha posadit lješnjake pa bi zbog toga otvorio OPG, a necu bit ni u sustavu PDV-a a necu ni poticaje primat jel neču prelazit 48000 kn poticaja

najjeftinije ti je uopće ne otvarat opg, samo posadiš lješnjake i aus...
ovdje te navuku kao na poticaje, za dva hektara dobiješ godišnje 5000 kuna, a s druge strane ti mogu lijepo natefterit i mirovinsko i zdravstveno i nitratnu direktivu, i svašta...opg otvoriš ako prodaješ na tržnici svoje proizvode, inače njet:finga:
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Evo danas se raspito u uredu za gospodarstvo i kaze zenska da za sad ne trebam imat knjigovođu ali dok uđemu u onu famoznu EU onda ce svi morat. a sto se tice mirovinskog i zdravstvenog to navodno necu morat nista placat posto sam zaposlen.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Meni je dovoljno 300 litara godišnje, imam oko 10 hektara zemlje, a ot toga je 1/3 obrađeno....ostalo je prašuma i pašnjak za srne i zečeve.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ne mogu sipati lož jer često prelazim granicu, a tamo slovenci znaju često sisati uzorak rezervoara za analizu...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ne mogu sipati lož jer često prelazim granicu, a tamo slovenci znaju često sisati uzorak rezervoara za analizu...

dali imaš zemlje u sloveniji ili prelaziš preko u kakvu birtiju na kavu :D
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Naravno da imam zemlje, prvenstveno samo za kukuruz, tako da idem sto moguće rjeđe, neću valjda sa ferđom na kavu....:mrgreen:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
onda kupuješ umjetno gnojivo tamo je jeftinije samo povezeš sijačicu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh