• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Remont motora IMT 540

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
koliko sam skužio kad izvrnem sajlu iz motora i ako nije pukla ili ako je pukla onda onaj dio koji ide u sat da probam vrtiti u bilo kojem smjeru i kazaljka od obrtaja bi se trebala pomicati, ako sam dobro skužio hvala puno na ovom savjetu,,
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
sutra ujutro to odma radim pa javim šta je i kako, sutra se odma mjenjaju filteri goriva nisu 3 godine mjenjani, zanimam me koji je fini a koji grubi filter pošto su isti a i isto piše na njima, a baš sam tražio za imt 540 fini i grubi, dali me je zeznio ili su to takvi
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
jedno pitanje, kad teram traktor i gas do kraja obrtaji neprelaze preko 2100, zašto se neče vrtiti do 2250 koliko je i propisano, sigurno ima više čimbenika, pa me zanima šta bi moglo sve biti problem
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Koliko se ti pouzdaš u njegov okretomjer ? Ne znaći da je točan ako toliko pokazuje,uvijek može biti +/- koji okretaj . A i 2100 o/min je dosta za taj motor .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Kad daš gas do kraja dali poluga na boš pumpi dolazi do kraja?
Šaraf M8 sa kontra maticom na poklopcu Boš pumpe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Baš taj M5 za ključ 8
Brži jezik nego pamet :mur:
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Pa sat vjerovatno valja jer je orginal, a i novu sqjlu sam neki dan promjenio,
Pa dolazi do kraja da tog sarafa nejde dalje.. ep se moze taj saraf pomjeriti dali uopce s time sta dobiva i sta gubim,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Možeš ga malo raspustiti ali nemoj pretjerivati, ionak buš dobil samo veči broj okretaja.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Onda necemo nista dirat meni nesmeta,
Evo jos jedno pitanje, neznam dal je to dobro ili lose kad se traktor zagrije uopce mi nedimi kad ga vozim po cesti i kad mu dajem gas jako malko dimi, el je to normalno, znam da ih nemogu usporedivati al od punca ursus cim das gas on baca dimcinu crnu,
Inace kad je traktor ladan kad ga upalim onda baca plavkast dim cim mu dam gas ide crno sivi dim, nadam se da se nemam oko cega brinuti :(think):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
NEmaš razloga za zabrinutost ni ti ni punac u vezi Ursusa.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Ma on nema posto je na njegovom radena generalka, a moj je kod mene vec 12 god jos nije nista radeno, dobro zadnjih 7 god radi samo pola jutra zemlje tako da se ni netrosi, al sad bi mu ujesen valjalo malo ventile prestelat i bosch pumpu sa diznama kod majstora nosit,
Jedino sto me pate su zadnje gume na njemu uvijek se mecu polovne jer koliko radim s njim skupo dat za nove pa onda obqvezno svake godine jednu moram krpat jer obadvije imaju bajlag :(rofl):
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Nije mozda mjesto u ovoj temei ali je vezano za motor,,
u pitanju je perkins 4 cil stari model sa dvije izduvne grane( 4 u 2) i dans upalio i vidim na jednoj grani mi baca ulje.. sta bi moglo biti,.
 

Najnoviji postovi

Na vrh