• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Remont motora IMT 540

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Poklopac distributora ima obično dvije rupice za štifte ali se koristi samo jedna.
Izvadi štift iz ove probušene i nabi ga u drugu rupu, a ovu izvana začepi nekim konusnim komadom i to bu vozilo još sto let.
Kod montaže samo ovaj prsten na statoru okreneš u odgovarajuči položaj u odnosu na štift
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Za sta taj stift uopce sluzi jer on je supalj,
e a na drugoj strani je onaj blindiran tvornicki samo sa nutarnje strane poklopca ima rupica a sa vanjske je tvornicki zacepljeno, a onaj suplji sam zakrpo tekucim metalom da necuri nafta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Drži stator da se ne vrti da bi krilca mogla naftu pumpati.
Sa unutarnje strane sam i mislil, izvana nema nijedne rupice. To je neko nabijal štift i probil preko poklopac.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
A zato ima rupa tu jer je neko to nqbijo i probijo, i taj je bio jako pametan sad ja imam probleme hahaha
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Tu rupicu nije problem začepiti, da si mi bliže poklonil bi ti ispravan poklopac.
Barem toga ima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Bi ja, samo jel bi se ti mogel tolko spružiti :(giggle):
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Sad kad sam skinio diznu srednju jer mi pusta gorivo ona je sva od garezi i na njoj je bilo, u kakvome je stanju i dali jos ona moze izdrzat jer nema se novaca trenutno :icon_confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
odakle si ti zapravo nevidim da negdije piše
O tome možemo na pp.

Sad kad sam skinio diznu srednju jer mi pusta gorivo ona je sva od garezi i na njoj je bilo, u kakvome je stanju i dali jos ona moze izdrzat jer nema se novaca trenutno :icon_confused:
Izvadi sve dize van i okreni ih naopako pa probaj zavrtjeti motor da vidiš dali bacaju maglu ili pišaju.
Ako pišaju onda nemogu tak više voziti.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Hebiga vratio sam ih nazad i danas sam ga ozracio izdrzat ce jos malo tanjuranja a za mj dana ce mi sogor prestelat ventile pa ce on to pogledati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Kod tebe u familiji sve majstori, šogor, punac, ti ..... Ma ima da šapče kad ga vi prerešetate
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
hahah ma ja nisam baš neki majstor tek se učim, a punac zna puno toga, a šogor je baš išo za mehaničara i na praksu išo u šumariju u mehanizaciju tak da on zna a i sad je serviser za viljuškare :icon_mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Nisam zaboravil, samo nisam bil u mogučnosti.

Milane ovo trebaš?
Imaš to gratis u petak kod sebe samo mi na pp pošalji kontakt telefon



 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Samo pripazi na kojoj jes strani taj stift.Mora bit isto kako na tvom deklu.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
kolko vidim na istoj je strani kao i kod mene, a i ako nije zar ga nemogu samo izvaditi i metniti na drugu stranu ili okrenuti ono u bosch pumpi onu rupu na drugu stranu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
To je to care to mi treba, hvala na poklonu :icon_biggrin:
Sutra ti još javim za svaki slučaj jel kolega ide.
Nego, kakva pumpa je kod tebe, roto ili klipna? Možda da ti probam jednu dizu složiti kad ona tvoja nevalja. Ako najdem još koji ispravan uložak.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
rotaciona je kod mene, a neznam el valjaju ili nevaljaju, nisam ih okreto i isprobavo dal bacaju maglu ili kako, jer nisam siguran u sebe nisam nikad to isprobavo :biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Pa rekel si da ti jedna curi na spoju haltera i matice, ako se ja dobro sječam :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh