• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Remont motora IMT 540

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Tak je, IMR motor. Fiatov motor nema dvije uljne karike i ima "pera" na donjoj strani klipa, a ovaj je okrugli.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
:prayer::prayer:pozdrav,evo lagano se spremam za generalku na IMT 540
Pošto mi je blok povaren al ipak ispucan uzduž i poprijeko moram kupit drugi
Našao jedan za 2000kn,još nisam išao gledat al čovjek kaže da garantira za njega jer se inače bavi prodajom djelova
Sad po vašem jel cijena u redu il je visoka?
I još jedno pitanje,zna li tko kolko litara ulja ide u getribu i koje je najbolje stavit
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
:prayer::prayer:pozdrav,evo lagano se spremam za generalku na IMT 540
Pošto mi je blok povaren al ipak ispucan uzduž i poprijeko moram kupit drugi
Našao jedan za 2000kn,još nisam išao gledat al čovjek kaže da garantira za njega jer se inače bavi prodajom djelova
Sad po vašem jel cijena u redu il je visoka?
I još jedno pitanje,zna li tko kolko litara ulja ide u getribu i koje je najbolje stavit

sad je nedugo bilo na sniženju inin transhidrol 85 po 230 kn (10 L). Skužili su valjda konačno da im niko više ne kupuje lancol i transhidrol jer su cijene bili astronomske. Ne znam dal bu to tak sad trajno ali požuri pitati, a ide ga valjda 30 l ko i v 539
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
:prayer::prayer:pozdrav,evo lagano se spremam za generalku na IMT 540
Pošto mi je blok povaren al ipak ispucan uzduž i poprijeko moram kupit drugi
Našao jedan za 2000kn,još nisam išao gledat al čovjek kaže da garantira za njega jer se inače bavi prodajom djelova
Sad po vašem jel cijena u redu il je visoka?
I još jedno pitanje,zna li tko kolko litara ulja ide u getribu i koje je najbolje stavit
po meni je puno to love ja sam za komplet motor dal toliko para,a ulja ti ide 35 l
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Necu komentirat jeli puno ili ne samo cu rec da sam glavu za kombi mercedes prodo za 1500kn, po meni je 2000kuna za blok ok cijena pod uvjetom da je ispravan.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Kad bude gotovo napiši što si napravio i kako funkcionira
ja isto imam 542 i planiram mjenjati sam karike, pali dobro i relativno dobro ide ali troši ulje???
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Nije malo 2000kn kad ih treba dat,al prije par god dao idiotu 1000kn za varenje bloka a budala mi ga više sjebao nego popravio.
Tak da je čak cijena za blok Ok,a i nema ih baš da bi mogao birat
Malo sam stavio situaciju na papir i ispada ovak:
Blok 2000,obrada bloka radilice glave klipnjača i sveg ostalog 1500-1800,dizne+pumpa 1000 (ako nije otišla glava u pumpi)u suprotnom nova pumpa,neznam joj točno cijenu,i ostali djelovi,znači sklop motora ležajevi dihtunzi ventili vodilice,pumpa nafte,pumpa vode,kiler novi,ulje,filteri svi,pokazivač temp,pokazivač prit ulja,auspuh i još kojekakve sitnice 3800

Sve u svemu oko 10 000 kn bu otišlo da se motor i oko njega stavi sve novo
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako ga slazes za sebe onda nemoj zaliti. Ako mislis da ces ga se u blizoj buducnosti rijesiti onda sory but jbga...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ako ga slazes za sebe onda nemoj zaliti. Ako mislis da ces ga se u blizoj buducnosti rijesiti onda sory but jbga...

Ma za sebe ga slažem,ne mislim ga prodavat,ne radim ja puno s njim jer nemam baš zemlje,ono malo kukuruza malo ječma i drva,ponekom prijatelju nešto
da ga sad idem prodat neču dobit za njega ništa,a za bolji nemam para,sad bumo nekak na čarobni način skupili lovu za generalku pa do prolječa još ako bog da nove gume pa sam onda miran jedno vrijeme
Getriba je ok,kvačilo još rješim u hodu dok bu rastavljen i malo pregledam hidraulik i to bu to
Samo da još pitam,špera na tom traktoru,ponekad kad ju koristim zna izbacit pa primit i tak par puta,kaj ima točno nutra,tj kaj se da promjenit da bi radila 100%
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nediraj šperu (neraskapaj) vec ako ti bas treba onda dok ju stisni muški i drzi da bolje primi unaj jezicak sta ulazi u diferencijal.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Pozdrav, mehaničari i hvala na savjetima.Odlučio sam se ipak za naj jeftiniju varijantu a to znači novi ili polovni klip umjesto onog razbijenog,nove komplet karike i ležajevi, dihtung glave ,sve ljepo upakirati i dati u oglas na prodaju,mislim da će početna biti oko 3000e a sutra idem pogledat novi FM 240 u Vrbovec imaju ga na akciji 54.000kn.
pozdrav mehaničaru ,gdje se nalazi taj klip ako je usput možda i dođem po njega.

Da meni prodaš traktor i da mi to prešutiš i da ja to saznam ja bi ti došo na kućni prag i nelmal te i to pošteno i još bi mi platil poštenu generalku.

sama naznaka mogućeg muljanja diže mi tlak na 200...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Nediraj šperu (neraskapaj) vec ako ti bas treba onda dok ju stisni muški i drzi da bolje primi unaj jezicak sta ulazi u diferencijal.

He he,onda ču ju koristit ko i do sad,kak si i rekao,nagazit ju malo žešče i gas
Ne koristim ju tak previše,ono kad baš negdi nejde tek onda al mislio ak je nakaj sitno u pitanju da to riješim,al ak kažeš da ne diram vjerovat ču ti,neču ni pitat ništ:finga:
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
provjeri da ti nije flanđa otpištene pa zato iskače imal sam par takvih slučajeva otpuste oni dva šrafi jer hidraulik pada na flanđu
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Ma za sebe ga slažem,ne mislim ga prodavat,ne radim ja puno s njim jer nemam baš zemlje,ono malo kukuruza malo ječma i drva,ponekom prijatelju nešto
da ga sad idem prodat neču dobit za njega ništa,a za bolji nemam para,sad bumo nekak na čarobni način skupili lovu za generalku pa do prolječa još ako bog da nove gume pa sam onda miran jedno vrijeme
Getriba je ok,kvačilo još rješim u hodu dok bu rastavljen i malo pregledam hidraulik i to bu to
Samo da još pitam,špera na tom traktoru,ponekad kad ju koristim zna izbacit pa primit i tak par puta,kaj ima točno nutra,tj kaj se da promjenit da bi radila 100%

šperu koristim na način da ju stisnem i držim nogom na svim IMT tako, pa i na Rajki, i skoro je pravilo kada ti najviše treba hoče iskočiti pa je moraš držati a kada bi htio da iskoći onda neće pa pa malo smanjim gas ili dirnem kvačilo i ona se iskljući u biti je to jako jednostavan sistem kada stisneš polugu u diferencijal uđe jedna bolcna koja blokira zupčanike
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
da meni prodaš traktor i da mi to prešutiš i da ja to saznam ja bi ti došo na kućni prag i nelmal te i to pošteno i još bi mi platil poštenu generalku.

Sama naznaka mogućeg muljanja diže mi tlak na 200...

da da dok dojde traktor izvana sigurno je sve super složeno postoji izreka viđeno kupljeno
a takvi sto bi nekog lemali se treba bojat, meni kad dojde kupac odma pitam dal če me doći tuči poslije
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
da da dok dojde traktor izvana sigurno je sve super složeno postoji izreka viđeno kupljeno
a takvi sto bi nekog lemali se treba bojat, meni kad dojde kupac odma pitam dal če me doći tuči poslije

i šta ak kaže da ne prešutiš mu sve ili?

Inače zna se razlika kod kupovanja iz uvoza ili kupovanja na kučnom pragu od stvarnog vlasnika.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
i šta ak kaže da ne prešutiš mu sve ili?

Inače zna se razlika kod kupovanja iz uvoza ili kupovanja na kučnom pragu od stvarnog vlasnika.

ma ništa se nezna moraš imat malo znanja i puno sreče kad nešt kupuješ a isto je i kad prodaješ
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
:supz:pozdrav
Evo došle neke pare pa polako krečem u nabavu dijelova za generalku,sad imao bi par pitanja pa ak je netko nedavno kupovao dijelove za imt za generalku i zna di ima jeftinije bio bi zahvalan da mi preporuči
Razmišljao da odem u Trgoagenciju pošto vidim da imaju povoljne cijene više manje svega
Zahvaljujem na svim prijedlozima i preporukama
 

Najnoviji postovi

Na vrh