• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Remont motora IMT 540

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Uf, mislim da ti je mogel ipak malo popusta dati s obzirom da si sve djelove kod njega uzel.
Kolko su djelovi otprilike bili?
Jel si uzimal kaj za piksiranje prednjeg trapa, čahure, centralni?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
A probal sam spustit cijenu al nije popuštao ni kune,blok znači 2000 i djelovi oni svi sa popisa skoro pa 6000
Nisam sad uzimao ništa od piksi,imam to od prije doma
Zakej pitaš?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Pa tak. Kad je več širom sigurno bu trebalo i tu poraditi, a ni lamela čini mi se nisam na slikama videl
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pikse komplet sve imam a trebam još krajnike,puž sam sredio prije 2 god
A lamela,hm...:(whew): kad raskopam onda ču vidjet kaj dalje,tj kakva je potisna a lamele bum svakak uzeo nove,trenutno pomanjkalo love:icon_sad:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Jedno pitanje za znalce i sve ona koji su več piksirali prvi kraj na imt-ju

Kupio sam nove pikse al rukavci su pojedeni na dijelu di su u piksi pa me sad zanimaju iskustva kak ste to rješavali,navarivanje pa tokarenje...?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ma ni blizu žao,sad kad sam krenuo u to svaki detalj koji treba ču napravit da bu kak treba.
Evo danas sam počeo radit na limariji polako pa kad to malo uredim stavim neke slike
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jedno pitanje za znalce i sve ona koji su več piksirali prvi kraj na imt-ju

Kupio sam nove pikse al rukavci su pojedeni na dijelu di su u piksi pa me sad zanimaju iskustva kak ste to rješavali,navarivanje pa tokarenje...?

S obzirom na kvalitet novih rukavaca najbolje je to navariti i otokariti.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
jel se to može navarit običnim elektoaparatom il?
I dal treba bit neki posebni tokarski stroj il najobičniji,pitam zato jer stari ima dva poznanika koji bi mu đabe otokarili ak se more na običnom
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jel se to može navarit običnim elektoaparatom il?
I dal treba bit neki posebni tokarski stroj il najobičniji,pitam zato jer stari ima dva poznanika koji bi mu đabe otokarili ak se more na običnom
mozes i obicnim aparatom navariti i jos bih ti preporucio rutilnu zutu elektrodu. co2 i bazicnom se moze zavariti ali je jako tvrd var posle za obradu i vecina strugara to nece da prihvati. najobicniji strug moze sve to obraditi samo ucentrirajte dobro i uhvatite trnom [siljkom sa druge strane obavezno]. nije to veliki problem . na kraju malo ulja i smirglom uglacati ili istrosenijom turpijom .
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ok,hvala na savjetu,sutra to do kraja rastavljam pa ču navarit i odnjet na tokarenje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako varis ceo rukavac idi popreko ukrug . ako ides po duzini var kraj vara moze doci do krivljenja rukavca usled varenja.ako varis po duzini jedan dva vara pa okrenes za 180 stepeni pa opet dva vara i sve tako. uvek povuce malo ali da nebude ko gudalo
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Imat ču to na umu,nije mi prvi put da varim pa znam kaj me čeka,strpljenje i pomalo:(wait):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Jedno pitanje za znalce i sve ona koji su več piksirali prvi kraj na imt-ju

Kupio sam nove pikse al rukavci su pojedeni na dijelu di su u piksi pa me sad zanimaju iskustva kak ste to rješavali,navarivanje pa tokarenje...?
Varenje, to ti je več objašnjeno.
Nove pikse poslije nabijanja treba rajbati.
 
B

Bobo

Guest
Moj majstor nije rajbao pikse nego je valjda na silu ugurao rukavce i slozio prednji trap... prvih mjesec dana ubiti se okretajuc volan a prvih par dana skoro sam izginuo jer se volan sam nije htio vracati u pravac...

Sve u svemu, "razradilo" se i sad je sve ok. Po meni jedina greska prednjeg trapa na IMT traktorima je jedna mazalica u sredini. bolje bi bilo jedna gore i jedna dolje i da vidis. ovako mast ide na jednom rukavcu gore, na drugom dolje i to me jaaaako zivcira.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Te pikse treba rajbati jer inače brzo dolazi do luftova.

Pa ugradi dvije mazalice
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Jedno pitanje za znalce i sve ona koji su več piksirali prvi kraj na imt-ju

Kupio sam nove pikse al rukavci su pojedeni na dijelu di su u piksi pa me sad zanimaju iskustva kak ste to rješavali,navarivanje pa tokarenje...?

možda ti pikse te nove nevaljaju, ja uzeo za 533 u sekri, i nije bilo šanse staviti unutra, morao sam napraviti rez sa brusilicom, i kad se uguralo unutra, još je bilo knap.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
možda ti pikse te nove nevaljaju, ja uzeo za 533 u sekri, i nije bilo šanse staviti unutra, morao sam napraviti rez sa brusilicom, i kad se uguralo unutra, još je bilo knap.
Uvalil ti je čahure volana, valjda druge nije imal.
Čahure prednjeg trapa su razrezane, ali isto tak i nemoraju biti :icon_winkle:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ma ne u redu su pikse,al kad sam skinuo rukavac dobro sam se razveselio kolko je pojeden baš na tom dijelu

A ovo da ih moram s rajberom proč znam,sam ga moram posudit

I da vidim da je Bobo spomenuo mazalice,to sam baš razmišljao da izbušim rupe posred pikse i ugradim nove mazalice tak da mast dođe 100% u pikse dok se podmaziva
 

Najnoviji postovi

Na vrh