• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Remont motora IMT 540

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Uvalil ti je čahure volana, valjda druge nije imal.
Čahure prednjeg trapa su razrezane, ali isto tak i nemoraju biti :icon_winkle:

ma bile su i ove razrezane isto, ali jednostavno nisu mogle ići u nutra..još su imale kao spiralni kanalić za mast da ide..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
ma bile su i ove razrezane isto, ali jednostavno nisu mogle ići u nutra..još su imale kao spiralni kanalić za mast da ide..
Piksa volana, za rukavce kanaliča nema.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ove moje su u biti iz vana metalne i iz komada a unutra bronca,il kaj več
A tokar kolko ga znam je pedantan a za rajber ne brinem,kolega na poslu ima toga na tone
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Moj majstor nije rajbao pikse nego je valjda na silu ugurao rukavce i slozio prednji trap... prvih mjesec dana ubiti se okretajuc volan a prvih par dana skoro sam izginuo jer se volan sam nije htio vracati u pravac...

Sve u svemu, "razradilo" se i sad je sve ok. Po meni jedina greska prednjeg trapa na IMT traktorima je jedna mazalica u sredini. bolje bi bilo jedna gore i jedna dolje i da vidis. ovako mast ide na jednom rukavcu gore, na drugom dolje i to me jaaaako zivcira.

To bi trebalo da se podmazuje prvo kad je traktor na zemlji pa onda se digne dizalicom i opet podmazuje.Tako bi trebalo da izađe mast na obe strane ako sredina nosaca rukavca nije puna zemlje ili korodirana do maksimuma.Zato je bitan filc koji se stavlja ispod poluge za upravljanje na rukavcu.

Ove moje su u biti iz vana metalne i iz komada a unutra bronca,il kaj več
A tokar kolko ga znam je pedantan a za rajber ne brinem,kolega na poslu ima toga na tone

Kod 533 i 539 koje sam ja dosad kupovao sve su bile razrezane.Kod 540,542,549 sve su iz komada.Isti je unutarnji provrt rupe ko na 533 i 539 ,a li je vanjski promjer deblji.Mogu biti komplet od bronce ili metalne sa uutarnjom presvlakom od bronce.

Ma ne u redu su pikse,al kad sam skinuo rukavac dobro sam se razveselio kolko je pojeden baš na tom dijelu

Cisto sumnjam da su piksne dobre ako je rukavac los.Probaj ih dobro izmjeriti u krug.Morale bi biti jajaste.Kad ih rajbujes bice prevelike i rukavac ce klapati.Navarivati ga nemozes deblje jer tad neces moci staviti aksijalni lezaj.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
malo podmazes pa izmotas volanom par puta levo desno pa opet mazalicom pa okreci. obicno probije najlakse. ja uvek podignem prednji kraj i onda.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Cisto sumnjam da su piksne dobre ako je rukavac los.Probaj ih dobro izmjeriti u krug.Morale bi biti jajaste.Kad ih rajbujes bice prevelike i rukavac ce klapati.Navarivati ga nemozes deblje jer tad neces moci staviti aksijalni lezaj.[/QUOTE]

Nisi ti mene dobro skužio,pikse ja imam nove koje mislim ugradit al moram znači rukavce sredit I onda te nove pikse proč sa rajberom kolko ako bu trebalo
 
B

Bobo

Guest
Off topic je ali decki, nisam od jucer... podmazem dok je na zemlji, podignem i opet mazem ali poslije 2-3 druka mast izbija gore. stavljao sam filc tamo i izbija opet, stavio sam i filc i gumicu od jednom, jedva stavio ruku da sjedne na mjesto i izbija mast opet gore kroz prorez od upravljacke ruke. izmotavam ga lijevo-desno stalno ali dzabe... meni nije problem gore, sto se mene tice to moze biti i suho, ali dolje kroz lezaj, nema sanse da izbije... onda se naljutim i kad gore ispadne za kilu masti, krene i dolje...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Cisto sumnjam da su piksne dobre ako je rukavac los.Probaj ih dobro izmjeriti u krug.Morale bi biti jajaste.Kad ih rajbujes bice prevelike i rukavac ce klapati.Navarivati ga nemozes deblje jer tad neces moci staviti aksijalni lezaj.

Nisi ti mene dobro skužio,pikse ja imam nove koje mislim ugradit al moram znači rukavce sredit I onda te nove pikse proč sa rajberom kolko ako bu trebalo[/QUOTE]

OK: U pravu si nisam dobro pratio tvoje postove.Malo mi se izmjesala slova .Danas sam citav dan bio na terenu i napolju a hladno je.U svakom slucaju sretno u radovima.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Off topic je ali decki, nisam od jucer... podmazem dok je na zemlji, podignem i opet mazem ali poslije 2-3 druka mast izbija gore. stavljao sam filc tamo i izbija opet, stavio sam i filc i gumicu od jednom, jedva stavio ruku da sjedne na mjesto i izbija mast opet gore kroz prorez od upravljacke ruke. izmotavam ga lijevo-desno stalno ali dzabe... meni nije problem gore, sto se mene tice to moze biti i suho, ali dolje kroz lezaj, nema sanse da izbije... onda se naljutim i kad gore ispadne za kilu masti, krene i dolje...

Na jednom starom đoniju, 310 sam vidio da ima dvije mazalice, jednu s gornje strane, jednu s donje, naravno ne na samom rubu, nego recimo 5 od ruba dosjeda. Vidi se na slici; http://www.fahrzeugbilder.de/1024/john-deere-lanz-310-60056.jpg

to mi se učinilo praktično. Ja na Torpedu imam jednu mazalicu, na sredini, i uvijek prije izađe mast s gornje strane, ali nakon 3 brza "pumpanja" izbije i sa donje. Ako dignem prednji kraj u zrak na dizalicu, onda nema problema. No, opet sam za izvedbu s dvije mazalice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Takav sistem s dvije mazalice imaju i Zetori, a nije ga problem preurediti i na IMT, samo kaj bu on u tom slučaju imal 3 mazalice :icon_smile:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Počelo rastavljanje,nema baš puno slika jer sam bio crn u ulju do glave apa nisam mazao mob da slikam;
danas ga rastavio u sitne dijelove,
sutra pranje pa u subotu sve na obradu a ja se bacam na zadnji dio,
malo hidrauliku i mjenjač pretresti
 

Prilozi

  • DSC00400.jpg
    DSC00400.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 1,009
  • DSC00397.jpg
    DSC00397.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 561
  • DSC00395.jpg
    DSC00395.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 414
  • DSC00399.jpg
    DSC00399.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 388
  • DSC00396.jpg
    DSC00396.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 463
  • DSC00398.jpg
    DSC00398.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 460

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pitanje za sve koji se razumiju

Moram promjenit semeringe na spojničkoj,malo slini ulje pa me zanima kakvo iznanađenje me čeka kad krenem:(think): dal se da naprijed kroz zvono promjenit il moram skidat i poklopac s mjenjačima sa getribe

Zahvaljujem unaprijed
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Moze od napred ,ali umjesto skidanja poklopca mjenjaca moras skinuti poklopac hidraulika ,pumpu hidraulike i kardan.Mora se skidati donje vratilo kardana.Kuciste spojnicke kod 540 je ko kod 539 i smeta pogonski zupcanik za kardan da se izvadi van.
 
Posljednje uređivanje:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ok,tak sam namjeravao skidat poklopac hidraulike da poizmjenim gumice i malo vidim kakvo je stanje,a i na kardanu moram mjenjat semering
Ak di zapne pitat ču:icon_pai:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Problem je sto donje kardansko vratilo nemozes izvuci napred.Smeta zeger iza zupcanika.Mora ici nazad tako da zupcanik padne na dno mjenjaca i tad mozes izvuci kuciste spojnickih osovina.

Ovaj zeger je problem za vaditi napred.
dsc06322vz.jpg

Zupcanik ulazi u utor na kucistu i smeta za vađenje van .
dsc06330kc.jpg


Ovako to izgleda kad je u hrpi cijeli sklop zupcanika u donjem dijelu mjenjaca .
dsc06323b.jpg
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Promjenjeni semerinzi,od napred,nije trebalo skidat poklopac sa mjenjačima neo samo napred skinut kučište sa spojničkom,vidi se na slici,i ima malo drugačije semeringe nego 539
 

Prilozi

  • DSC00405.jpg
    DSC00405.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 950
  • DSC00404.jpg
    DSC00404.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 509
  • DSC00403.jpg
    DSC00403.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 5,572
  • DSC00402.jpg
    DSC00402.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 591

Najnoviji postovi

Na vrh