• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Remont motora IMT 540

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To znaci da ima vise vrsta mjenjaca.Tacnije vise vrsta izvedbi spojnickih osovina.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Vjerojatno
Ovo kod mene je super,4 šarafa i skineš cijelo kučište i oba semeringa imaš ko na dlanu,manji semering je ko na 539 al veči mi nije pasao,bio prevelik,tj ovaj veči je skroz tanki,mislim da 4mm a i razlika nutarnjeg i vanjskog promjera mu je nekih par milimetra i nema onu oprugu u krug ko klasični semering


Nego još jedno pitanje,semering na kardanu iza,odšrafio sam onaj jedan šaraf na šrafciger,sad bi ja trebao znači izvuč van onu piksu u kojoj je semering,kak to izvuč?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Vjerojatno
Ovo kod mene je super,4 šarafa i skineš cijelo kučište i oba semeringa imaš ko na dlanu,manji semering je ko na 539 al veči mi nije pasao,bio prevelik,tj ovaj veči je skroz tanki,mislim da 4mm a i razlika nutarnjeg i vanjskog promjera mu je nekih par milimetra i nema onu oprugu u krug ko klasični semering


Nego još jedno pitanje,semering na kardanu iza,odšrafio sam onaj jedan šaraf na šrafciger,sad bi ja trebao znači izvuč van onu piksu u kojoj je semering,kak to izvuč?

Za zamjenu tog semeringa trebao bi da skines komplet kardansko vratilo.Znaci moras da skines zeger unutra kod hidraulicne pumpe.Za taj podvhat opet ide poklopac hidraulike dole.Neko skida tako sto skine lijevu cizmu diferencijala i zatim skine zeger sa kucista semeringa i lezaja.Na koji nacin ces da radis ti odluci.
Nemogu naci slike uzivo .,pa evo iz prirucnika.Mjesto zegera je oznaceno strelicom.Ostalo ces sam skontati kad izvadis kardansko vratilo.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Moj 542 moje godiste
stalno smo pomalo nadoljevali ulja sad ima viška a niko od doma nije ljevo sta mu bi??????
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
pogledaj dati nije otisla membrana na ac pumpi toje najcesci uzrok jeli mu ulje rjetko i jeli se cuje na naftu a moze i grijac da pusti ulje
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Dobro pa još nisam montirao poklopac hidraulike pa netrebam pak skidat.
Znači skinem taj zeger i npr iza na kardan stavim remenicu bočne kose i sa pajserima izvučem sve van?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
hvala to sam več i nacuo sad nadam se da to možem sam složit?????

Najbolje kupi novu AC pumpu i fino odspojiš crijeva i odšrafiš pumpu dole nova gore i to je to. lakše nego mjenjat membranu na staroj a i znalo se često desit da opet pukne pa opet sjebe ulje

I da naravno moraš stavit novo ulje to znaš i sam
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
hvala to sam več i nacuo sad nadam se da to možem sam složit?????
toti je jednostavno jasam u sebe mjenjo samu membranu koja kosta neki50 kuna najskuplje je zamjena ulja a trebas i filter isprat ili zamjeniti
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moj 542 moje godiste
stalno smo pomalo nadoljevali ulja sad ima viška a niko od doma nije ljevo sta mu bi??????

Ako je linijska(klipna) PVP onda je uzrok membrana AC-pumpe.U slucaju ako je na tvom traktoru rotaciona pumpa onda i ona moze biti problem povecanog nivoa ulja u motoru.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Stigli djelovi sa obrade,prošao ful jeftino,barem mi se tak čini a majstora svi hvale a preporučio mi ga kolega Muhaničar pa mu se odma i zahvaljujem
Izmjena i brušenje košuljica cilindra,ravnanje bloka,skračivanje klipova,brušenje radilice,izmjena čahura klipnjača i brušenje glave te izmjena vodilica ventila i popravak sjedišta ventila,sve ukupno za 900kn,ja ful zadovoljen cijenom


Kupio još i nove lamele i ploču lamele kardana te nove štiftove a ostatak kumpluga je još dobar
 

Prilozi

  • DSC00412.jpg
    DSC00412.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 333
  • DSC00410.jpg
    DSC00410.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 551
  • DSC00409.jpg
    DSC00409.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 435
  • DSC00408.jpg
    DSC00408.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 582

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ako misliš na AC pumpu ja platio kvalitetniju IPM-ovu za 260kn a ima i jeftinijih
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Stigli djelovi sa obrade,prošao ful jeftino,barem mi se tak čini a majstora svi hvale a preporučio mi ga kolega Muhaničar pa mu se odma i zahvaljujem
Izmjena i brušenje košuljica cilindra,ravnanje bloka,skračivanje klipova,brušenje radilice,izmjena čahura klipnjača i brušenje glave te izmjena vodilica ventila i popravak sjedišta ventila,sve ukupno za 900kn,ja ful zadovoljen cijenom


Kupio još i nove lamele i ploču lamele kardana te nove štiftove a ostatak kumpluga je još dobar

alo ovo je ful jeftino može adresa i broj tel. od majstora na pp
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
alo ovo je ful jeftino može adresa i broj tel. od majstora na pp
Ja bi ti pp-al ali se stvarno nesječam kojega sam preporučil :mur:
Ali obatri moji su ok
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Radi se o ovom iz Soblinca,i još jednom hvala kolega Muhaničar:icon_pray:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Munja je zakon, samo ga se nesme uvrediti :icon_winkle:
 

Najnoviji postovi

Na vrh