• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Remont motora IMT 540

M

macola

Guest
Majstori pomagajte! Molim nekoliko savjeta.
Krenul sam promjeniti karike na motoru, sve fino rastavil, izvadil klipove van, i vidim jedan razbijen. (ima slika dole).
Kaj da dalje radim? Cilindri izgledaju oke (također dole slika), leteći izgreban (slika), radilica cisto malo (isto slika).
Kupil budem novi klip, komplet karike za sve klipove, komplet leteće, malo spoliral radilicu, sve sastavim i pomolim se.
Bude to funkcioniralo i dal bi trebalo brusit radilicu? Kaj bi bilo najeftinije da ga sastavim i da vozi? ne mora orat..heh.
Zna tko kolko kosta klip? :scratch

Klip:
img0351r.jpg

Cilindar:
img0364ag.jpg

Leteći:
img0347pm.jpg

Radilica:
img0346j.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Moj otac kaže da kod IMT-a jedino prava generalka mora biti, on je tako jednom mjenjao samo karike i nije se dobro pokazalo, trošio je jako ulje i morao je mjenjati cilindre, a isto nisu bili naizgled loši.
 
G

Gogo

Guest
Najbolje ti je to složit pošteno kad je več rastavljeno, sami djelovi nisu tolko skupi, klip sa karikama i čahurom cilindra ti je cca 350 kn maksimalno, ležajevi oko 150 kn komplet svi, al moraš dat brusit radilicu, klipnjače, i uprešat čahure u cilindar i pobrusit ih, ja sam nedavno slagao generalku na svom 542 i svi djelovi sa svim brtvama, semerinzima, crijevima za vodu, klipovi, ležajevi ulošci dizni,... došlo me manje od 2000 kn, + 800 kn brušenje radilice, glave, i uprešavanje čahura cilindra i brušenje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Po slici kak izgleda klip sigurno je stradal i cilindar.
Sve opcije su moguče ali mislim da ti je najbolje napravit generalku jer su dijelovi relativno jeftini.
Kaj se tiče klipa ja ti dam badava koji još prolaze.
 
M

macola

Guest
Pozdrav, mehaničari i hvala na savjetima.Odlučio sam se ipak za naj jeftiniju varijantu a to znači novi ili polovni klip umjesto onog razbijenog,nove komplet karike i ležajevi, dihtung glave ,sve ljepo upakirati i dati u oglas na prodaju,mislim da će početna biti oko 3000e a sutra idem pogledat novi FM 240 u Vrbovec imaju ga na akciji 54.000kn.
pozdrav mehaničaru ,gdje se nalazi taj klip ako je usput možda i dođem po njega.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Nije mehaničar nego muhaničar a to je nebo i zemlja.
A otkud si ti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Onda kad ideš za vrbovec pristaneš u
 
Posljednje uređivanje:

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
a oće li mu pasat klip radi one mrtve toćke da nebi bio predug ili pre kratak klip bolje napravi generalku svi djelovi te izađu 2500 kuna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
To je macoli tak i tak svejedno.
A i ovak ionak si nije došel po njega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Nego majstore mUhaničar, od kud si?
Možeš mi odgovoriti i privatnom porukom ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
. Radil sam preko puta tebe na 6911 kod Zdravka generalku prije 2 godine, a onaj iznad tebe na čošku kaj živi u onoj (KUČI :?: ) ima plavog golfa 3 mi je bratič.
Ako nisi skužil onda pp.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
muhanicar kaže:
. Radil sam preko puta tebe na 6911 kod Zdravka generalku prije 2 godine, a onaj iznad tebe na čošku kaj živi u onoj (KUČI :?: ) ima plavog golfa 3 mi je bratič. - Mato?
Ako nisi skužil onda pp.
Znam kod koga, ali neznam tko si?
Generalku na 6911? Pa nisam znal da ju je radil. A zakaj?
Inače, na tom su trakotru bile zdrobljene 2 i mislim treća brzina, a nije se baš niti puno naradil
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
macola kaže:
Majstori pomagajte! Molim nekoliko savjeta. Kaj bi bilo najeftinije da ga sastavim i da vozi?
jeli ovo pukla kompresiona karika pa sprzilo klip?
cilindar se ne moze ocijeniti gledajuci sliku, ne vide se ogrebotine uzduz cilindra ali se ne vidi ni koliki je "zub" dobio na vrhu
lezaj....sazrio za smeca
radilica mi ne izgleda sjajno gledajuci one linije koje su se pojavile okolo

ako mislis zadrzati traktor kod sebe uradi to kako treba a ako je za prodaju onda skrpi i prodaj sto dalje od sebe :blackeye
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Da Mato.
Nemam pojma. Oni su rastepli pa su odustali i zvali mene da sastavim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Dobro Bobo, obriši onda ak je višak.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
nebi stel pametovat a jel ti imas motor na traktoru imt ili fiatov kolko mi se cini da su na 540 :?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Nebi ni ja ali koliko vidim klip je od imt-a.
 

Najnoviji postovi

Na vrh