• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RENAULT

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,

Jel neko zna za šta služi tipka pod brojem 7, u pitanju claas ares 697atz?

1608210036837.png
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Po znaku izgleda da je to "headland management" ?
Izlazak iz brazde-podizanje hidraulike-okretanje pluga-rikverc-naprijed-spuštanje pluga.

Ali nek potvrdi netko tko zna :)
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
U uputstvima piše ovako" Manouevring ratio switch.".. možda je nešto povezano za to..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Pa ako imaš upute, mora biti opisano kak radi i kak se programira.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Evo ako mogu da pomognem. Izvinjavam se što nisam preveo i objasnio, ali ovih dana mi nije baš dobro i uglavnom samo malo pročitam forum i nešto prokometarišem. Ovo je malo komplikovanije pa neko neka prevede i objasni.
 

Prilozi

  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    108.6 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    69.4 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    124 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_13.png
    Screenshot_13.png
    121.4 KB · Pregleda: 15
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Aha, nije "headland" već automatska promjena brzina pri manevriranju.
Znači, u rikverc možeš ići sporije ili brže od brzine naprijed, a da ne moraš posebno šaltati u neku drugu brzinu.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Da, izgleda da je nešto tako.. Baš budem isprobao sutra. Uvijek mi se čini kad idem u rikverc sa istom brzinom kao naprijed izgleda kao da idem sporije nego naprijed.
 

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
Pozdrav. Znanima me gdje bi nabavio user manual za renault ceres 85x. Konkretno me zanima kako funkcionira plivajuci polozaj hidraulike i zanima me sta uključuje sajla koja ide na pedalu kocnice
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav, samo jedan info jucer sam primjetio da mi traktor dimi na odušak.. tj vise kao bijela para.. motor dobro pali cak i u minusu.. kolko je bilo -5..
Na 85 sati potrosio je cca 1.5 litru ulja..
Jel to vec kritično... ulje je novo. Traktor je malo dimio.kad sam ga kupio prosle godine, promjenio ulje orginalno i sad opet počeo.. izrazito se vidi kad je vani zima.. na auspuh dimi.normalno crno kad dam gas.. snage ima pali ko.metak
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
JD motor,skoro normalno,malo je dobio i zato dimi ali išel bu on još dugo..Potrošnja ulje je tu negdje,mora malo trošit..
Bijela para je više od vode,ali ako ne gubi vodu onda nije do toga..
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Vidjet cu do druge izmjene ulja kako bude, za vodu jos ne znam.dal trosi.. primjetio sam.kad ga ugasim vida iz ekspanzione ode.. kad ga upalim dode na razinu.. jedanput kad sam ga dolio na max kad je bio ugasen.. sad ne znam dal je u tom momentu bas falilo ili je kasnije to izbacio na iberlauf.. lad je vruc i mrvicu idw para na mjerač..
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Nemoj ulje uvijek ni točit čim malo padne ispod maximuma. Prati ga svaki dan, ima on jednu razinu do koje si potroši i onda dalje bude ok. Moj je na nešto preko 500rs potrošio oko 5l, i manje bi da ga od početka nismo konstantno nadolijevali.
 

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
Pozdrav, samo jedan info jucer sam primjetio da mi traktor dimi na odušak.. tj vise kao bijela para.. motor dobro pali cak i u minusu.. kolko je bilo -5..
Na 85 sati potrosio je cca 1.5 litru ulja..
Jel to vec kritično... ulje je novo. Traktor je malo dimio.kad sam ga kupio prosle godine, promjenio ulje orginalno i sad opet počeo.. izrazito se vidi kad je vani zima.. na auspuh dimi.normalno crno kad dam gas.. snage ima pali ko.metak
I ja sam imao isti slucaj. Probio dihtung na glavi.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
I ja sam imao isti slucaj. Probio dihtung na glavi.
To slucaj bio na Jd motoru? Inace sam protcitao na britanskim forumima da hoce otici brtva glave...jel bi to bilo do toga da i voda iz ekspanzione odlazi a kad upalim vraća se na razinu?!
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ne znam dal je to sa vodom normalno.. jer crijeva nisu tvrda.. da bas onak dosta puši a nije uljna para neko bas kao da kipi voda..
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Hahaha.. moram sa majstorom dogovoriti neka to skine.. obrada glave valjda nebude trebala.. samo promine i brtvu i opet sastavi
 

Najnoviji postovi

Na vrh