• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RENAULT

R

RMilos

Guest
Pozdrav ljudi, da li neko zna koliki zazor ventila treba da bude na motoru MWM TD226-4, ugradjivan je na Renaulte 103-14TX?
Trazio sam po internetu ali nisam mogao da nadjem.
Hvala unapred.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Renol je kvaliteten traktor,dosta jeftiniji od fenda a mali potrošač kao i fend a udobnost neprocijenjiva.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa za fenda 1990 godinu nebitno koliko konja moraš dati od 15000-20000 eura od prilike a renola kupiš za 10000 tu godinu.Ja sam sada prodao masseya i kupio renola 140 konja 1990 godina i platio ga 9500 eura.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Da samo je pun kvarova

E pa nije baš tako,to je kvalitetan traktor,a ako nešto treba popraviti onda moraš imati pouzdanog majstora i poslije toga nema brige.Znam dosta ljudi koji voze te traktore i jedan je u vodoprivredi u Kutini i nitko nešto loše nije rekao o njima.Motor je MWM,getriba i hidroulika ZF,neznam šta bi tu bilo nekvalitetno,a iznimki uvijek ima ali i nije uvijek traktor kriv,nekada je i vozač u pitanju.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
E pa nije baš tako,to je kvalitetan traktor,a ako nešto treba popraviti onda moraš imati pouzdanog majstora i poslije toga nema brige.Znam dosta ljudi koji voze te traktore i jedan je u vodoprivredi u Kutini i nitko nešto loše nije rekao o njima.Motor je MWM,getriba i hidroulika ZF,neznam šta bi tu bilo nekvalitetno,a iznimki uvijek ima ali i nije uvijek traktor kriv,nekada je i vozač u pitanju.

U ljeto smo kupili 155-54 za 95000 kn,prvi kvar su bili podizači ventila i uljna pumpa,drugi kvar je bila turbina.Sad je to promjenjeno sve i na servis je otišlo nekih 15000-18000 kn.Na uvežene renole treba gledat da cjena bude oko 120000 kn onda je solidan
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
U ljeto smo kupili 155-54 za 95000 kn,prvi kvar su bili podizači ventila i uljna pumpa,drugi kvar je bila turbina.Sad je to promjenjeno sve i na servis je otišlo nekih 15000-18000 kn.Na uvežene renole treba gledat da cjena bude oko 120000 kn onda je solidan
Pa turbina oče otiči od lošeg ulja,inače ona dura dugo.Pa iznimki ima uvijek,pa tako i novi traktor hoče stati.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Gdje si uzo Renola?
U Vrbovcu Traktor Market trgovina.Traktor je uvežen u 12 mijesecu,probavao sam ga,dobro se ponašao i evo do sada sam dosta toga poorao i nema nikakvih problema za sada a nikada se nezna šta se može desiti.Pali dobro,ne troši ulja,ne dimi na odušak,na alspuh malo ima dima dok je hladan i dobro radi,mijenjač vrhunski,za sada je sve odlično.Pogledao sam od nove godine do sad preko 20 traktora i ovaj mi je bio naj bolji,zato sam ga i uzeo a gledao sam Renole,Fendove i nešto Masseya.Kak si turbinu riješio,kupio drugu ili reparirao i koliko te to koštalo?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
E pa nije baš tako,to je kvalitetan traktor,a ako nešto treba popraviti onda moraš imati pouzdanog majstora i poslije toga nema brige.Znam dosta ljudi koji voze te traktore i jedan je u vodoprivredi u Kutini i nitko nešto loše nije rekao o njima.Motor je MWM,getriba i hidroulika ZF,neznam šta bi tu bilo nekvalitetno,a iznimki uvijek ima ali i nije uvijek traktor kriv,nekada je i vozač u pitanju.

znam taj traktor.
imaju još same explorer clasic 95, silver 130 , torpedo 75.
super traktor po komponentama, ali ona francuska zbrljana kabina umanjuje ukupni dojam.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
znam taj traktor.
imaju još same explorer clasic 95, silver 130 , torpedo 75.
super traktor po komponentama, ali ona francuska zbrljana kabina umanjuje ukupni dojam.
Ma nije to što mislite,taj čovijek nema ni jednu samu ni torpeda,ima johana i fenda.Meni se baš naprotiv kabina jako sviđa i kada kupujem neki traktor ili auto a imaju turbinu,obavezno pogledam kakva je turbina,bez toga ne kupujem ništa.Na ovom traktoru je turbina vrhunska,znači na meni je red da sipam kvalitetno ulje u motor i na vrijeme ga mijenjam,i sa turbinom nema druge brige.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
kako sad čovjek, napisao si vodoprivreda.?
oni sigurno imaju same i torpedo.

Pardon,krivo sam shvatio.Ja sam mislio da govorite o čovijeku od koga sam kupio traktor,zato sam to napisao,mala zabuna,a inače da što se tiče vodoprivrede oni imaju same i torpeda,i kažu da jedino još na renolu nije getriba otišla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh