• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RENAULT

K

KRESO

Guest
danas sam švrljao okolo i vidim da ovi prekupci imaju dosta RENAULT-a i dosta su jeftini! ja jedino znam da neki imaju MWM motore i da class se pravi po njihovoj licenci :roll:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kako to prvi put čuješ, pa Claas je kupio Renault i ispočetka je imao potpuno iste traktore kao Renault dotada jedino drugog imena i boje, a mislim da i sada novi Claas traktori imaju dosta toga sličnog sa Renaultom. :D :D
 
Č

Čugi

Guest
Å ta da ti kažem, nisam čuo :oops: , zato što se nisam nikada interesovao za Renaulta, a ni za istoriju Class-a se nisam posebno interesovao. Sad sam malo prozujao po netu i našao podatke o početku njihove saradnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Claas JEST zeleni Renault.

Claas je kupil Renault Agriculture prije par godina. Koliko ja znam, traktori se i dalje proizvode u Francuskoj (osim voćarskih). Axion je Claasov razvoj, i neznam puno o njemu.
Mjenjači i su isti kao na Massey Ferguson traktorima (GIMA Beauvais, Francuska), jer je GIMA bila zajedničko ulaganje Renault Agri i MF-a, dok su im motori DPS (Deere Power Systems) Saran, Francuska.
Stariji modeli su imali MWM motore, sve dok oni nisu prestali proizvoditi motore u Europi (Maschinen Werke Mannheim, Njemačka) i prodali tvornicu u Brazil.

Nakon toga Fendt je prešao na Deutz i MAN, a Renault na DPS.
Interesantno je da se pojedini isti rabljeni modeli (mislim da sam vidio Ceres-a, prethodnik Celtis-a) mogu naći i s MWM i DPS motorima. Poznanici kažu da je MWM bolji.
 
S

sapat

Guest
svi claasovi traktori su rađeni po renault licenci, osim CLAAS AXION
 
K

KRESO

Guest
ja sam danas gledao neki od 100 ks ima 6 cilindara mwm motor 91 god mislim nekih 6-7 tisuća sati i trži 10000eura. A da ga vidite traktor je ogroman za 100 ks podsjeća me na rusa jer mu kabina počinje odozdol koso :scratch
 
B

branko

Guest
ZJ kaže:
Claas JEST zeleni Renault.

Claas je kupil Renault Agriculture prije par godina. Koliko ja znam, traktori se i dalje proizvode u Francuskoj (osim voćarskih). Axion je Claasov razvoj, i neznam puno o njemu.
Mjenjači i su isti kao na Massey Ferguson traktorima (GIMA Beauvais, Francuska), jer je GIMA bila zajedničko ulaganje Renault Agri i MF-a, dok su im motori DPS (Deere Power Systems) Saran, Francuska.
Stariji modeli su imali MWM motore, sve dok oni nisu prestali proizvoditi motore u Europi (Maschinen Werke Mannheim, Njemačka) i prodali tvornicu u Brazil.

Nakon toga Fendt je prešao na Deutz i MAN, a Renault na DPS.
Interesantno je da se pojedini isti rabljeni modeli (mislim da sam vidio Ceres-a, prethodnik Celtis-a) mogu naći i s MWM i DPS motorima. Poznanici kažu da je MWM bolji.


u pravu svi claas traktori se jos uvijek proizvode u pogonima renaulta a vocare i vinogradare radi carraro (kao uostalom i za vecinu ostalih firmi), a sto se tice MWM-a njih su koristili do 1995 g. kad su se pojavili i oni renault jd 3300, 3400 i dr. ja imam neke podatke da mwm nije u potpunosti ugasen kao firma samo da vise ne koristi to ime za motore proizvedene u njemackoj, jer je 1986 g. Knorr-Bremse Group (vlasnik MWM-a) prodao njemacki i americki dio KHD-u a zadrzao samo pogon u brazilu , sve do 2001 g. je deutz imao pravo za koristenje i mwm oznake (zato jer jsu nastavili proizvoditi mwm motore 225,226 i 229) te da deutz jos uvijek proizvodi vodom hladjene motore u mannheimu .nesto slicno ti je bilo i sa new holland-ford traktorima, naime kad je fiat kupio nh-ford, jedan od uvjeta je bio i taj da do 2001 g. prestanu koristi ime ford . dosta tih podataka o povijesti velikih svjetskih kompanija ima na http://www.fundinguniverse.com
 
Z

zrine892

Guest
dobro izgledaju.....ima jedan u susjednom selu ali radi se o starijm tipu mislim da je 91god tu negjde...oko 140 ks...morat cu malo popričati s njim
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
branko kaže:
ZJ kaže:
Claas JEST zeleni Renault.

Claas je kupil Renault Agriculture prije par godina. Koliko ja znam, traktori se i dalje proizvode u Francuskoj (osim voćarskih). Axion je Claasov razvoj, i neznam puno o njemu.
Mjenjači i su isti kao na Massey Ferguson traktorima (GIMA Beauvais, Francuska), jer je GIMA bila zajedničko ulaganje Renault Agri i MF-a, dok su im motori DPS (Deere Power Systems) Saran, Francuska.
Stariji modeli su imali MWM motore, sve dok oni nisu prestali proizvoditi motore u Europi (Maschinen Werke Mannheim, Njemačka) i prodali tvornicu u Brazil.

Nakon toga Fendt je prešao na Deutz i MAN, a Renault na DPS.
Interesantno je da se pojedini isti rabljeni modeli (mislim da sam vidio Ceres-a, prethodnik Celtis-a) mogu naći i s MWM i DPS motorima. Poznanici kažu da je MWM bolji.


u pravu svi claas traktori se jos uvijek proizvode u pogonima renaulta a vocare i vinogradare radi carraro (kao uostalom i za vecinu ostalih firmi), a sto se tice MWM-a njih su koristili do 1995 g. kad su se pojavili i oni renault jd 3300, 3400 i dr. ja imam neke podatke da mwm nije u potpunosti ugasen kao firma samo da vise ne koristi to ime za motore proizvedene u njemackoj, jer je 1986 g. Knorr-Bremse Group (vlasnik MWM-a) prodao njemacki i americki dio KHD-u a zadrzao samo pogon u brazilu , sve do 2001 g. je deutz imao pravo za koristenje i mwm oznake (zato jer jsu nastavili proizvoditi mwm motore 225,226 i 229) te da deutz jos uvijek proizvodi vodom hladjene motore u mannheimu .nesto slicno ti je bilo i sa new holland-ford traktorima, naime kad je fiat kupio nh-ford, jedan od uvjeta je bio i taj da do 2001 g. prestanu koristi ime ford . dosta tih podataka o povijesti velikih svjetskih kompanija ima na http://www.fundinguniverse.com

Hvala Branko.
MWM je bio dijelom vlasništvo Deutz-a, točno. Onda ću se ispraviti
sve dok oni nisu prestali proizvoditi motore u Europi (Maschinen Werke Mannheim, Njemačka)
pod MWM imenom :D
 
B

Bobo

Guest
Taj traktor ima certifikat "Zasticeno od Bobe"...

Naime, ja kroz ta vrata ne mogu proci, ni na koji nacin :scratch ...
 
Z

zrine892

Guest
ma ajde bobo...ja sam skoro prosao kroz ta vrata...samo mi je guzica zapela....

KREŠO: ima jedan renaul malo je noviji oko 98 godiste...sa prednjim utovarivacem...oko 80 ks....samo neznam koja je cijena...
 
M

Mata imt 540

Guest
heheh istina.....treba iskoristiti sve mogucnosti koje nudi.... :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
suljos kaže:
Sto je u HR zivot jevtin.... :scratch
Ako to mene ide ... a zakaj?
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Zakaj,pa ljudi ,dali ste vi kad culi za zastitu na radu,nedajboze pada,kolica su dosta teska i stabilna,ali opet,lako se nezgoda dogodi....
 

Najnoviji postovi

Na vrh