• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Repica Raoula

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I ja sam posijal. Da mi je forumaš @ivanz :icon_axe: poslal sjeme kak je obečal na pp, a ne me :icon_anal:, bilo bi sve posijano. Ovak sam prekjučer prije kiše posijal samo onoliko koliko sam imal lanjskog sjemena. :mur:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Znaci i ove godine si osuđen na moje sjeme,,,:tongue:

Da sam imao viska, odnosno da nije sve rasprodano ja bih ti opet poslao ali kako se cini potraznja za tim sjemenom je sve veca,,,
Ako se nista ne promjeni moje bi i u sljedecoj sezoni opet trebalo planuti u jednom danu,,,
Velike potrosace sam okupio koji su shvatili da im je jeftinije i bolje postrno posijati rauolu nego prskati strnista,,,
Nazalost kod mene u selu nije prodana niti kila sjemena a zemljista u nikad gorem stanju, no nema veze naucit ce ljudi s vremenom neke stvari,,,
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Do kojeg datuma bi bio zadnji rok za posijati, a da stigne nešto mase stvoriti do zaoravanja u 11 mjesecu?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Bude jako malo..500 do 700 kg po ha ako je cista i uredna.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Do kojeg datuma bi bio zadnji rok za posijati, a da stigne nešto mase stvoriti do zaoravanja u 11 mjesecu?

Da li se isplati naručivati sjeme...?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Do kojeg datuma bi bio zadnji rok za posijati, a da stigne nešto mase stvoriti do zaoravanja u 11 mjesecu?

Sve to ovisi o mnogo faktora a ponajvise o vremenu koje je pred nama jer razlike u temperaturama tome ponajvise pridonose,,,

pitanje za iskusne raoulaše.koliko bude raoule po ha kada se sije za sjeme?

Ovisi to ponajvise o njivi na koju sijes i o tome gladuje li biljka ili je u izobilju,,,

Bude jako malo..500 do 700 kg po ha ako je cista i uredna.

@Imt 542 De lux
eto vidje, sve ti skoro zeko rece u tih par rijeci,,,
realno moze i manje ali moze i vise,,,

???????????????da li se isplati naručivati sjeme...?

Ni slucajno, bolje da ti netko stisne prijavu radi ambrozije koju nisi na vrijeme unistio,,,:icon_rofl:

Ove godine sam dobio sa 1.2 ha 1200 kg ciste rauole
kod mene je toliko bilo na 2 ha nakon selektriranja, bi se reklo dobro ti je platila,,,

No ima nade za neka bolja vremena,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Znaci i ove godine si osuđen na moje sjeme,,,:tongue:

Da sam imao viska, odnosno da nije sve rasprodano ja bih ti opet poslao ali kako se cini potraznja za tim sjemenom je sve veca,,,
Ako se nista ne promjeni moje bi i u sljedecoj sezoni opet trebalo planuti u jednom danu,,,
Velike potrosace sam okupio koji su shvatili da im je jeftinije i bolje postrno posijati rauolu nego prskati strnista,,,
Nazalost kod mene u selu nije prodana niti kila sjemena a zemljista u nikad gorem stanju, no nema veze naucit ce ljudi s vremenom neke stvari,,,

Hvala ti, kao da si poslal. :drink:
Poštenje vrijedi više od penez.
Kupil bi ja i tvoje ovogodišnje na vrijeme da me "kolega" ivanz nije 2 put nasanjkal. :mur: Prvo mi je na proljeće isporučil sjeme djeteline u kojem nije bilo ni L od tražene lucerne, a onda mi obečal u zamjenu poslati svoje sjeme rauole, ali nije bil od riječi.
Nažalost, nije uvijek dobro vjerovati nekim ljudima. Za neke sam ispal budala. Sad sam svjestan da sam bil naivan, ali obično prosuđujemo druge prema sebi. Pošten čovjek uvijek očekuje da je i onaj drugi pošten.
Ubuduće kupujem samo kod provjerenih forumaša ili od onih koje mi provjereni preporuče.

Nadam se da tvojemu sjemenu nije smetalo kaj je provelo godinu dana na tavanu. Javim ti kak bu se klijalo.
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Nadam se da tvojemu sjemenu nije smetalo kaj je provelo godinu dana na tavanu. Javim ti kak bu se klijalo.

Mi smo ove godine zasijali nekih 500 kvadrata s sjemenom raulole starim 5-6 godina. To smo malo gušće(duplo) sijali jer nismo znali da li sjeme valja. Sijana je 8.7. i sada je viša od 70cm i ima 3-5 mahuna i dalje cvate. Išli smo u sjetvo odmah poslije žetve da bismo dobili pčelinju pašu, a tko zna možda bude i žetva počekom 10mj :D:

Parcela je inače 0,75ha i ostatak smo zasijali s facelijom koja je nikla ali je sporo rasla, u konačnici su ju korovi prerasli pa smo ju pokosili da se korovi ne osjemene (sad će uskoro i prskanje). Financijski pušing ali vrijedno iskustvo. Rauola uspijeva postrno facelija ne.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446

Znas kako to ide. Prvi put sijem uopce rauolu. Kad budem imao znanja i iskustva sigurno nece tako biti [emoji1]
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nadam se da tvojemu sjemenu nije smetalo kaj je provelo godinu dana na tavanu. Javim ti kak bu se klijalo.

Da ti vidis sto ja sijem za zelenu krizao bi se,,,

Ja stavljam sav tušak (sve ono koje su blijedozuckasto) jer svo sjeme odeeee,,,
Kad smo radili test koliko toga ce niknuti ostadoh ugodno iznenađen,,,
Naravno da toga pustim malo vise nego bi obicnog sjemena a po kilazi bi to, vjerujem, bilo i mnogo manje od sjetvene norme jer taj tušek je vrlo lagan,,,
Prijasnjih godina nije bilo problema pa se nadam da nece ni ove,,,
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Jel netko spricao svoju kad je sijana za zelenu? Buhac mi je jede, a tek je niknula.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja još nisam posijao raolu za zelenu, nadam se sad idući tjedan, palo je 60l kiše, zemlja se sad fino natopil, strništa pošpricana prije mjesec dana, trava se osušila i nestala, dio je ispodrivan, sad samo podrivanje, grubiranje i sjetva, do 15. bi trebalo biti sve obrađeno, pa nek izraste 20-30 cm ja budem zadovoljan s obzirom kakva nam je godina bila, bitno da se strništa obrade.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo niknula rauola..
0e48f3f4f8074b28eab6fd8fcc11b673.jpg
e4c0b4b4ddb43eea76858a0688baabf1.jpg
00d593e2c1cfbdc93617b200819135da.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nazalost kod mene u selu nije prodana niti kila sjemena a zemljista u nikad gorem stanju, no nema veze naucit ce ljudi s vremenom neke stvari,,,

Evo,u mom ataru počeli ljudi sijati raoulu, najviše ovi manji i hobi poljoprivrednici.
Ali čisto sumnjam da će to zaživjeti,naime, ljudi misle da će se poslije jedne sezone zemlja pretvoriti u čisti humus,i da narednih deset godina ne treba ni gnoja,ni umjetnog,ni ničega da bi usjevi rasli... :icon_hang:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo kak to izgleda kod mene iz lanjskog Bobićevog sjemena. :icon_fU: Ručno sijanje. Mjestimično sam malo prerijetko posijal. Sjemena je bilo zeru premalo za tu površinu. :( Posijana 01.09. 2017.

WP_20170912_15_23_04_Pro[1]

WP_20170912_15_22_37_Pro[1]


Ovo prema donjem lijevom uglu slike je lucerna. Sjeme iz poljoapoteke.
WP_20170912_15_22_02_Pro[1]

Bobiću, budemo je pratili u rastu. Vjerujem da bu jednako lijepa kak je bila prije 2 godine iz sjemena kolege @cabage, a bila je :icon_super:
Na donjoj slici se vidi kak je bilo pripremljeno i strojček kojim sam sjeme zafrezal u zemlju.

WP_20170901_09_02_55_Pro
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Evo nabrzinu, preterujete sa količinom sjemena ajme..
 

Najnoviji postovi

Na vrh