• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Repica Raoula

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Pogriješio si termin za zelenu gnojidbu se zaorava u kasnu jesen a sije sredinom 8 mjeseca..
 

Branimir84

Novi član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
28
Zna li netko točno sa vremenskim periodom od vrijeme sadnje raoule i slikama točno reći kad da malčiram raoulu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Sada odmah ako želiš sijati nešto na tu povrsinu.
Ali mozeš ju i ostaviti i ovršiš kombajnom u srpnju za sjeme
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Niko to ne može reći. Vidis i sam da drugačije svugdje raste. Dado je dobro rekao, bitna ti je masa tako da ju trebaš prije osjemenjivanja zaorat, ali nikako dati da se osjemeni, onda je se nećes dugo riješit iz zemlje.
 

Branimir84

Novi član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
28
Sadit ću tek u 10-om mjesecu i to Haskap.

Sada želim što bolje pripremit zemlju, pa zato sam sadio raoulu. Nikako nebi htio da se osjemeni. A ja to ne znam procjeniti, pošto prvi put ovo sve radim. Ne znam da li bi trebao čekati još 1 tjedan, 2 tjedna ili 3 tjedna.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
nikako dati da se osjemeni, onda je se nećes dugo riješit iz zemlje.

Jako dobro rečeno. Tamo gdje sam malo zakasnio sa zaoravanjem niče i poslije nekoliko godina ali bolje i ona nego sirak ili još gore trave. Mislim da je problem u nejednakom nicanju pa ona koja prije nikne prije i dozori i dobi mahune a ona kasnija je taman u cvatu. Lani sam imal takvu koja je nejednako i loše nicala.
Mislim da je to trebalo biti malo gušče posijano ali šta je tu je.
Imaš ovdje slika dobre rauole. http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=24589&highlight=zelena+gnojidba&page=72
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pogriješio si termin za zelenu gnojidbu se zaorava u kasnu jesen a sije sredinom 8 mjeseca..

Zna li netko točno sa vremenskim periodom od vrijeme sadnje raoule i slikama točno reći kad da malčiram raoulu?

Ma nisi ti fulao nista slobodno ti onu najvecu potanjuraj zatim baci dusika i zaori,,,
Naravno isto odmah potanjuraj da zadrzis vlagu te nakon par dana moze opet u sjetvu,,,
Stignes odraditi jos jedan krug do sadnje haskapa,,,
Slobodno povecaj sjetvenu normu jer ova je dosta rijetka za zelenu gnojidbu,,,
Slobodno povecaj i kolicinu dusika jer ti je dosta zuta,,,
Na onom linku koji ti je dado stavio dosta ti je slikovito Johabica objasnila sto se događa u tlu nakon zaoravanja i ponovnog sijanja ili sadnje,,,:(nod):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Raola na dan 10.05.








Na dan 19.05.




Posijano oko 10 kg/ral, sklop odličan, prskano nije apsolutno s ničim sve do prije par dana kad smo išli na sjajnik sa Karateom.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mora se priznati da ti repica odlicno izgleda,,,
h020.gif


Koliko si joj gnojiva bacio predsjetveno i u prihrani?:(nerd):

Evo i moje od pred neki dan 16.05.2017.

179ver.jpg


kaogwl.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gnojiva?
Tu nema jednog zrna umjetnog ni predsjetveno ni u prihrani.
Nismo nikad do sad gnojili raolu, nisam ni vidio potrebe za tim, zemlja je gnojena stajnjakom predlani ja mislim i to je to. Raola se posije i pazimo samo na štetnike i to joj je sve do žetve, a prinos sjemena kak bude, za naše potrebe bude dosta, a to nam je jedini cilj, podjeli se nešto rodbini i kumovima ako zatraže i to uglavnom to.
Imamo dobrog kombajnera pa raola izlazi iz kombajna skoro pa potpuno čista.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Gnojiva?

Imamo dobrog kombajnera pa raola izlazi iz kombajna skoro pa potpuno čista.

Hmmm,
to znade biti dvosjekli mac, zapravo je pitanje koliko se rastepe iza njega, mada ni to ne mora biti lose jer moze posluziti za zelenu gnojidbu a bez troskova sijanja,,,:)

Kod mene je tlo jos uvijek u losem stanju tj. u fazi sam popravljanja istog,,,
Jesenos bilo navozeno oko 25000 litara gnojovke po rali koja je zaorana, predsjetveno se islo sa 100 kg 15-tice i 100 kg kana po rali prije nekih dva tjedna,,,
Buduci da je tlo pjeskovito vec se lagano nadzirao nedostatak vlage,,,

Danas cemo opet lagano u kontrolu,,,:icon_weed:


.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa nek i imam rastepa, odmah iza kombajna pretanjuram i imam odličnu zelenu gnojidbu na toj parceli gde se skine raola, tak da s tim nekak i računam :)
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Karate 0 bodova kod mene..isao sam sada zadnje sa decisom i za sad se drzi i nema izrazitog napada sjajnika
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Jeli uspijete rasprodati rauolu ?
Ova godina mi je mislim zadnja što se tiče kukuruza pa razmišljam o nečem drugom ili ču odustati od svega.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Buduci da kod mene gotovo da i nije bilo padalina rauola vec lagano pokazuje prve znakove nedostatka vlage,,,
Cvatnja vec lagano ulazi u zadnju fazu, pcele samo zuje a iiiiimaa ih ko u prici,,,
Sjajnik je, kako se cini, odnio barem 20% uroda sto i nije bas tako malo,,,
Ukoliko je bude sljedecu sezonu svu zastitu i agrotehniku radim po ps-u i ne vrijeme,,,

b6x3s0.jpg
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Znaci bude za poklonit i meni... ja svoju prsko vec 2puta i nikak isterat sjajnike
 

Najnoviji postovi

Na vrh