• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Repica Raoula

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo radilo se malo,,,
uvjeti gotovo idealni, vlaznost taman, korovi taman ponikli i sad ih nadigoh da im zile ugledaju sunce,,,
:icon_fU:

Jos samo da ostatak godine bude donekle tako idealan,,,:(wasntme):

2uq1837.jpg


33xuf0l.jpg


mru240.jpg


sbh3tl.jpg


2hoz3bs.jpg
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,685
Gospon Bobić pazi da ne zaspiš dok siješ i srušiš ta dva drveta:icon_fU:,a ovo zeleno je eko pojas:cool:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ta dva hrasta su mejaši, a eko pojas je ostavljen gazdi do mene da si odore, nakon izmjere, jer mislim da je tako posteno buduci da je to međa dogovorno rijesena (citaj izravnana),,,
e sad zasto to on nije odorao nemam pojma,,,

Ove godine po prvi puta koristen ĐIPIES (citaj nesto kao bambuca samo sto nije bambuca nego bambus) kod sijanja, nemam sad sliku ali budem sjutra poslikal,,,
Kad ga se koristi linije sijanja su ravnije, bar mi se cini,,,:(wasntme):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Misliš na markir??

Ja nikad nisam sijal žito bez markira, iako je sijačica bila 2,25m, ali markir obavezno.

Kolega ima 3m i sije bez markira, a ima ih gore, nego ide trag do traga, budalasto baš, ima preklop od po 4-5 redova sa svake strane, totalno budalasto.

Sjetva u kombinaciji je pak druga priča, ali sa solo sijačicom na traktoru tjerati bez markira potpuno suludo, jedino ako je sijačica uska ko i traktor, onda ideš trag do traga.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma ne radi se tu uopce o markiru (a i na slikama se vidi da je spusten) vec se radi o boci sa bambusom iz koje se potezalo da se protjera prasina i da jezik ide na ravno,,,:(wasntme):

Pa markiri i jesu tu da bi se koristili, zar ne,,,:redface:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Mislim da ju je buhać počeo jesti, hitno prskaj s insekticidom.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
I ja sam imao istu stvar samo na jednoj drugoj kulturi, to je buhač. Da li treba prskat sam procijeni, meni su prošli kroz hektar nasada u 2 dana. Oni se ne zadržavaju već idu dalje, sitne mušice koje skakuću ko buhe, ako ih ne vidiš ne moraš ni prskat, prošli su dalje.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Napao Rauolu buhac pa sam oprskao insekticidom.
Vidim da je pocela širokolisna trava pa bi trebao oprskati.
Sa čime se prska ?imam ostataka od uljane repice.
f2def4704689169214545e2e2098cce5.jpg
2c83c098e1e0eb6ed16a98fff2cf1429.jpg


Poslano sa S 7 edge

Da li zna netko sa čime prskati širokolisne korove u Rauoli ?

Poslano sa S 7 edge
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
To je i za uljanu repicu...Ok hvala

Poslano sa S 7 edge
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
515
Ja sam lani špricao sa Teridoxom što mi je ostao od uljane repice, i bilo je dobro.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Tvoja je izgleda dosta rijetka..Koliko je to kg po ha ?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ta njegova bi mogla biti taman,,, :(giggle):
dok bi tvoja mogla poleci ako bude zapuhao malo jaci vjetric,,, :icon_confused:

Ja danas bacio 100 kg kana po jutru i sad cekam jos malo kise pa lijepo vrijeme barem 2 tjedna da sve to skupa lijepo ocvate i oplodi se,,,
Hranjiva bi trebalo biti dovoljno da zrno bude dovoljno krupno,,, :(blush):
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,561
17-18 po ha. Nije ni nikla najbolje s obzirom da je vise od mjesec dana stajala u suhoj zemlji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh