• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Repica Raoula

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Hmm... Šta nije sitnije od Rauole? Ja pak nisam imao prilike susresti se sa sjemenom Rauole uživo, ali koliko vidim po slikama na netu krupnije je nego sjeme uljane repice.

uljana-rotkva-rauola-slika-71020051.jpg


rape_(7).jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Evo dado usporedba jedno kraj drugog Uljana repica i Rauola.

Lijevo Rauola - Desno Uljana repica
 

Prilozi

  • 20160823_181646.jpg
    20160823_181646.jpg
    26 KB · Pregleda: 165

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Opaka kombinacija, na prvoj slici si isel direkt -samo jedan prolaz. Nema slike iz boka pa sam prvi tren mislil da je u pitanju neka tanjuraca.

Cijeg je to proizvodjaca???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,893
Dost je Claasu to,čak i malo preveč ali mora radit nema izbora...

Kombinacija izgleda opaka samo :)..
Gruber u 2 reda radni organi(7komada)..
Drugi prolaz je na prvoj slici rađen...
Slovenski proizvođač,nisam baš zadovoljan strojem trenutno,treba ga doradit malo,preveč je natiskano to sve na njega i štopa se gdje ima puno mase..
bjxiQVO.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,893
Podrivao sam sa njime,to je bio prvi prohod :)..
Na podrivano ide bez problema sa Claasom,a nepodrivanog sam imao samo 2ha,to odradio malo sporije..
Ljepše je radit s Claasom..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ako nastavi ovako toplo vrijeme moglo bi biti problema sa rauolama,,,

Ozbiljnog sam razmisljanja da svoju preorem za nekih 10 do 15 dana i jos jednom posijem,,,
sad je vec u fazi kad se tuz i tamo nazire pokoji cvijet,,,:s:

gnojovka i toplo vrijeme cine cuda,,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Ja sam sijao pred 10 dana. Nakon sjetve nije bilo ni kapi kiše i tek danas sam uočil nicanje prvih biljki.
Tek u utorak je najavljena kiša. Jel bu sjeme u toj suhoj zemlji i nakon puna 2 tjedna, zadržalo klijavost i niknulo nakon kiše?
 

Prilozi

  • WP_20160902_11_37_57_Pro[1].jpg
    WP_20160902_11_37_57_Pro[1].jpg
    79.7 KB · Pregleda: 94

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
AntonioJD,
hvala na pruženoj nadi. U to ime, nutra s njime. :icon_jook: :icon_pray:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Budes se ti jos zacudil kak gusta bude zisla,,,

Kod mene se namjerno posijalo malo prije optimalnih rokova ali da se toliko brzo napredovati to se nisam nadal,,,
No nema veze ni ako se bude (a bude) zaoravala pa ponovno sijala jer sjemena jos uvijek ima u zalihi a ni zemlja se nebude ljutila ako budu dvije zelene gnojidbe,,,:tongue:
Gnojovka ce opet prije zaoravanja pa se bude AntonioJD opet cudil kaj svakodnevno tutnjim kroz njegov kraj,,, :(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh