• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Repica Raoula

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Nesem našel temu o Raouli pa sem ju zato otvoril...

Bilo bi dobro da podjelimo iskustva oko nje...prvenstveno pozivam dr. BOGECA! :D
mi ju sijemo po žitu svake redovito svake godine...-zemlja daefinitivno zdravija, bez korova,prinos veći...
ovih dana bi je trebali posijati al nas zeze smanjena vlaga u tlu...al bude bolje!
dakle, pričajte mi svi koji znate, našel sem jedan lepi post u kojem je bilo lepo opisano sve o njoj...al ga sad nemrem najti-eh...!
:arrow: :idea:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega , nesem te pital jel si nabavil sjeme :?:

Gdje, kakvo i po koliko :?: :?: :?:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
PZ Kalinovac - 12 kn s pdv-om,rekli su 8 al ju nema niko osim Repa pa su digli...nadam se da je dobra i sad čekam Bogca da me malo prosvetli!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
budemo vidli, meni su dužni novce, pa možda nekaj skompenziramo :!:
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
BELEC7340 kaže:
PZ Kalinovac - 12 kn s pdv-om,rekli su 8 al ju nema niko osim Repa pa su digli...nadam se da je dobra i sad čekam Bogca da me malo prosvetli!

Dobra cijena.
Ja proljetos platil 26 kn/kg od PG-a, a od slovenske semenarne je bila čak skuplja od 30 kn
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
par slikica od nekidanje sjetve rauole kod člana belec7340

i642676_Slika0565005.jpg
i642675_Slika0565003.jpg
i642674_Slika0565002.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
..ja.. kaže:
svaki put sve manje i manje stakala imas :mrgreen:

:D sredio je djed rotokosu, sad samo čeka novu ceradu, a onda u potragu za staklom :mrgreen: :mrgreen:
 
V

vla

Guest
Budite ljubazni, pa objasnite tehnologiju uzgoja repice Raoula-e.Kako se seje,koliko semena,djubrenje, itd, kako se koristi u ishrani krava. Kod nas postoji krmna repica Perko za stoku, i trenutna cena semena je 130 din/kg 1.35 e
Seje li neko krmnu biljku Mungo i kakva su iskustva?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Repicu Rauolu kod nas ne koriste za ishranu stoke, to je rapica bijelog cvjeta koja se isključivo koristi za zelenu gnojidbu :!: :!: :!:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
vla kaže:
Budite ljubazni, pa objasnite tehnologiju uzgoja repice Raoula-e.Kako se seje,koliko semena,djubrenje, itd, kako se koristi u ishrani krava. Kod nas postoji krmna repica Perko za stoku, i trenutna cena semena je 130 din/kg 1.35 e
Seje li neko krmnu biljku Mungo i kakva su iskustva?

Raoulu lepo poseješ tak negde posle 15.08. i zaoreš ju u cvatnji,al da se ne smrzne...tam negdi 11 mj
Za ishranu neznam baš mada sem i to čul...SEJE SE NEKIH 10-12 KG NA RAL...kod nas je cena bila 12kn/kg
:D
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
tražim stručne savjete oko RAOULE!
ajmo agronomi...pa ipak smo mi država znanja,ajmo istina,činjenice i savjeti na sunce! :lol:
 
M

MOMOSARIC

Guest
Može li se sijati nakon kukuruza pa da se zaorava kasnije zimi , ili na proljeće ? Ko je sijao najkasnije ?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam ju sijao 10. rujna i bila je visine 70 cm oko 15. studenog. Ne može prezimiti u uvjetima kontinentalne klime, promrzne. Najbolja je za zaoravanje u stadiju punog cvata. To se uglavnom postiže sijanjem između 20. kolovoza i 01. rujna. Najbolje ju je zaoravati kad temperatura tla padne na 6 stupnjeva jer se tad više ne ispire dušik toliko. Ako se zaorava znatno ranije nema neke prevelike koristi osim možda što se dobije prozračnije tlo.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
cabage kaže:
Ja sam ju sijao 10. rujna i bila je visine 70 cm oko 15. studenog. Ne može prezimiti u uvjetima kontinentalne klime, promrzne. Najbolja je za zaoravanje u stadiju punog cvata. To se uglavnom postiže sijanjem između 20. kolovoza i 01. rujna. Najbolje ju je zaoravati kad temperatura tla padne na 6 stupnjeva jer se tad više ne ispire dušik toliko. Ako se zaorava znatno ranije nema neke prevelike koristi osim možda što se dobije prozračnije tlo.

mi ju obično sijemo oko 15. kolovoza...
@ cabage : fala ti za ovu informaciju o isparivanju N-a! :D
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
48
Ne mogu nigdje naći informaciju da li rauola može sama niknuti u proljeće nakon što se ujesen zaore, pa molim ako neko ima taj podatak...
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Da ne otvaram novu temu pitam ovdje.Da li se moze rauola koristit za ishranu stoke????
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
kak izgleda raoula? ima zelenu stabiljku višu od pšenice i gore bijelo kao maslačak al veče?
to sam vidio u susjednom selu po cijeloj njivi
 
Na vrh