• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Repica Raoula

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa kolega ima tu u tvom kraju,kolega Kićo je naručio mislim po12 kn za kg
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Pozdrav.


Htio bih sijati rauolu za sjeme.Pa bi mi htio neko reci kada se tocno sije?


Post premješten, ubuduče potražiti malo dali postoji tema, ako nema, otvoriti novu! ŠANANA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Planiram posijati rauolu sada čim se bude moglo na nekakvih pola jutra za sjeme.
Zanima me koliko kilograma sjemena mi treba rauole za pola jutra?
Koliko gnojiva treba, dali ima kakve zaštite?
Kako se i kada vrši i koliki su prinosi?
Posijati ću rasipačem.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
raola se sije kao i uljana repica a i isto toliko je treba po hektaru rali ili vec koja parcela je moze se sijati cijele sezone negdje tamo do 9 mjeseca e sad ovisi za sta kome treba ako trebate sjeme onda je najbolje sijat tu negdje sa kukuruzom a za zelenu gnojidbu zadnje negdje do 9 mje taman negdje ako je dobro vrijeme do kraja 10 mjeseca vec prekrije zemlju i moze se ljepo zaorat
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Gdje nabaviti sjeme ?

Ako se posije sada kad i kukurz , kad se vrši za sjeme ?
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Gdje nabaviti sjeme ?

Ako se posije sada kad i kukurz , kad se vrši za sjeme ?

heh za sjeme sad ni ja neznam posto je moj susjed prodao do zadnjeg zrna mozda ima ko na oglasniku probaj-mi smo prosle godine zaorali dva hektra to nam je bio veliki zajeb osto su poslje svi trazili sjeme_ona jako brzo dodje isto kao i zob
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Hvla na odgovoru.
Kada se vrši za sjeme i koliki su prinosi?

a prinos dosta ovisi o zemljistu na kojem raste a i o kombajnu jer je ona stvarno sitna neka je cak sitnija od uljane repice a kad se vrsi dosta zavisi od godine ako ce bit ovako vlazno negdje u 8 mjesecu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da je optimalan rok za sjetvu sjemenske raoule od 25.3-10.4 no nisam siguran dal sam dobro zapamtio kolegu Belca.
On se naime sprema sijat ju za sjeme pa čekamo da se javi i napiše nešto više o tome.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Mislim da je optimalan rok za sjetvu sjemenske raoule od 25.3-10.4 no nisam siguran dal sam dobro zapamtio kolegu Belca.
On se naime sprema sijat ju za sjeme pa čekamo da se javi i napiše nešto više o tome.

preduhitril si me, kad si non stop na forumu, a ja svakih 12 sati...

ovak, sjetva bi se trebala obaviti od 15. 03 do 15. 04. ovisno o uvjetima i stanju tla!

norma sjetve 20% manja od namjene za siderat, dakle nekih 8 do 10 kg po jutru...
e sad, zaštita od korova bi se trebala obaviti jer je to dosta rijedak sklop
žetva je paralelno sa uljanom repicom, naravno ovisno o uvjetima!
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
preduhitril si me, kad si non stop na forumu, a ja svakih 12 sati...

ovak, sjetva bi se trebala obaviti od 15. 03 do 15. 04. ovisno o uvjetima i stanju tla!

norma sjetve 20% manja od namjene za siderat, dakle nekih 8 do 10 kg po jutru...
e sad, zaštita od korova bi se trebala obaviti jer je to dosta rijedak sklop
žetva je paralelno sa uljanom repicom, naravno ovisno o uvjetima!

budem i ja ove godine sijo ju za sjeme mada kazu da sam vec trebo al kad nemos ni na njivu ima snjega 15 cm
kojim sredstvom ides u zastitu od korova :icon_scratch:
koliki prinos bude po ha
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
budem i ja ove godine sijo ju za sjeme mada kazu da sam vec trebo al kad nemos ni na njivu ima snjega 15 cm
kojim sredstvom ides u zastitu od korova :icon_scratch:
koliki prinos bude po ha

da ti pravo velim, ne znam koje je sredstvo za zaštitu!
a prinosi, uf...sve ovisi!
800 kg bi moglo izaći, a možda i 100... :(
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Dali budete prodavali sjeme na malo? Ja planiram ove godine probati posijati za zelenu gnojidbu na nekih 6 rali. Znači trebalo bi mi kolko vidim cca 70-80 kg sjemena.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Dali budete prodavali sjeme na malo? Ja planiram ove godine probati posijati za zelenu gnojidbu na nekih 6 rali. Znači trebalo bi mi kolko vidim cca 70-80 kg sjemena.

ja bi primarno sijal ju za sjeme da opskrbim sebe za 2 sezone, a eventualni višak je,skoro, pa već sad prodan!

polako, još nismo ni posijali a već bi prodavali!
nek se sve odvija kak treba pa bude možda dio za prodati, ali polaaako!
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
da ti pravo velim, ne znam koje je sredstvo za zaštitu!
a prinosi, uf...sve ovisi!
800 kg bi moglo izaći, a možda i 100... :(

pa predpostavljam da je nešto što se koristi u uljanoj repici u zastiti od korova
nekako mi se čini
mali prinos, negdje si napiso al sad nemogu nač pa da mi nacrtas opet :icon_weed: čime i koliko i kada ides u prihranu
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
pa predpostavljam da je nešto što se koristi u uljanoj repici u zastiti od korova
nekako mi se čini
mali prinos, negdje si napiso al sad nemogu nač pa da mi nacrtas opet :icon_weed: čime i koliko i kada ides u prihranu

nisam siguran za zaštitu tak da ne mogu tvrdit nesigurne podatke!

čuj, puno stvari ovisi o prinosu!
ma lako za gnojidbu, šibneš joj 200 kg 15-ice po jutru i ne bude se bunila! i to odma u predsjetvenoj, nikakva prihrana...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
sve mi se čini da bi mogao i ja probati posijat koji hektar rauole za vlastite potrebe, samo ako riješim sjeme
 

Najnoviji postovi

Na vrh