• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

rezervni dijelovi za balirke

  • Temu pokrenuo ivan10
  • Datum prvog posta
I

ivan10

Guest
naime, zanimalo bi me da li netko zna kako se krecu cijene dijelova za balirke i gdje ih ima za kupit. tocnije zanimaju me cijene petljaca i drva na batu. ja sam naso neku trgovinu jakopic, taj je izmedu dugog sela i vrbovca pa mi se cini dost skup (za drva mi je reko 1500 kn set, a jedan petljac oko 600). imam new holland 366
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Žica-žalac Bjelovar
Elta Pušćine ,Nedelišće
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja sam za welgera sve uzimao u ŽICA-Žalac, set drva na batu me došao 800 kn, za malu welgericu ap 41, a za ove veče isto oko 1500 kn
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ivan10 kaže:
naime, zanimalo bi me da li netko zna kako se krecu cijene dijelova za balirke i gdje ih ima za kupit. tocnije zanimaju me cijene petljaca i drva na batu. ja sam naso neku trgovinu jakopic, taj je izmedu dugog sela i vrbovca pa mi se cini dost skup (za drva mi je reko 1500 kn set, a jedan petljac oko 600). imam new holland 366
pa kaj ti ta drva nebi mogel neki majstorčić izhoblati i sam ih pošarafiš gore :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mike, ovo ti je neko specijalno kuhano drvo baš za to, recimo mi smo doma napravili od brijesta klizače, za 1 sezonu su se pojeli, pa smo gore uprešali neko tvrdu drvenu ploču,ali i to se je brzo pojelo, onda sam stavio original ta drva na bat i sad bi to trebalo barem jedno 5-7 sezona biti mir, jer rastavljati bata van i ponovno sastavljati nije baš ugodan posao, pa poslije paljenje poštelati..... ma da se strgaš od posla :!:
 
I

ivan10

Guest
vec sam ja razmisljo o tome da dam nekom da mi napravi al kaj kolega veli mislim da nema smisla, jel ipak to se puno puta klize sim tam i nije to bas po meni najbolje, a izmedu ostalog imam za raskapat pol balirke da to promjenim.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
:lol: :lol: :lol: očito vi ne prčkate puno po svojim balirkama...ja na svojoj obavezno prije svake sezone pregledam ležajeve na batu i naoštrim noževe(a to zahtjeva vađenje bata ili se ugurati skroz u balirku) tak da sam cijelu sezonu miran
a izvadit bata van i nije neka mudrost,teže ga je ugurati nazad unutra ,nevidim razloga zakaj bi se moralo paljenje dirati :scratch :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Mike kaže:
a izvadit bata van i nije neka mudrost,teže ga je ugurati nazad unutra ,nevidim razloga zakaj bi se moralo paljenje dirati
sve je to tak kak si napisal samo da dodam da starije balirke imaju prenos lanaca i remena pa možda i treba neznam na pamet jer ih nisam dugo videl npr.Welger 52 ima sve iz jedne getribe odnosno 1 osovina za ruke i vezački mehanizam a druga za pick up i normalno bat kojeg drže 2 šarafa
a ni to "paljenje" nije tako velik problem dok imas neko uputstvo ,ja sam mjenjal već lagere na batu,tanjurasti i konusne zupčanike na petljaču
*ako kome zatreba nest iz kataloga ili uputstva nek se javi *
 

Najnoviji postovi

Na vrh