• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezidba vinove loze

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Uvijek se prvo reže , a onda zacjeljuje rana, kao kod ljudi ili recimo ljudi. Tako to rade kod nas u bolnicama, pa što mi ne bi i na lozi.........:weedman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
i plus kad se pigaju svijači (lucnji), puca kora na njima, zato je bolje prvo povezat, pa zaštitno sredstvo prelije i te oštečene djelove mladice...

ali opet, šprica se svakih dva tjedna, tako da ovo prvo špricanje i nije neka velika greška prije ili poslije vezanja...
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
naravno da je bolje povezati..pa pošpricati, tako sam i ja uradila, jako rano i prskala sa 3% crvenim uljem. Ali ako se ne stigne povezati a vrijeme je za planirano prskanje, prska se i nepovezano..čak i neorezano. Nakon par dana mogu se obavljati radovi bez bojaznosti za zdravlje čovjeka.
 
B

BAGERISTA

Guest
Uvijek se prvo reže , a onda zacjeljuje rana, kao kod ljudi ili recimo ljudi. Tako to rade kod nas u bolnicama, pa što mi ne bi i na lozi.........:weedman:

Valjda če bit.......
mada se nis otrova do sad,,,neču ni od sad..:shock:;)

i plus kad se pigaju svijači (lucnji), puca kora na njima, zato je bolje prvo povezat, pa zaštitno sredstvo prelije i te oštečene djelove mladice...

ali opet, šprica se svakih dva tjedna, tako da ovo prvo špricanje i nije neka velika greška prije ili poslije vezanja...

Nači nisam niš pogrišija,,,,,,,,,,,ipak sam normalno učinija..:partyman::partyman:
Niš još jedno špricanje ,,,,sad ponovit i to je to...;)

naravno da je bolje povezati..pa pošpricati, tako sam i ja uradila, jako rano i prskala sa 3% crvenim uljem. Ali ako se ne stigne povezati a vrijeme je za planirano prskanje, prska se i nepovezano..čak i neorezano. Nakon par dana mogu se obavljati radovi bez bojaznosti za zdravlje čovjeka.

Tooooooo kolegice,,..
Mada se kod mene poprskalo,,pa tek ja misli da je prošla sedmica i pol,,vezalo,...
A zato san ja malo ošinut,,,to mi je od brajdi(vinograda),,,udrilo u glavu..:lol::lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
naravno da je bolje povezati..pa pošpricati, tako sam i ja uradila, jako rano i prskala sa 3% crvenim uljem. Ali ako se ne stigne povezati a vrijeme je za planirano prskanje, prska se i nepovezano..čak i neorezano. Nakon par dana mogu se obavljati radovi bez bojaznosti za zdravlje čovjeka.

potpisujem!
piše u uputama svakog preparata, nakon koliko dana je sigurno radit na špricanoj lozi...

bager, obično 3 do 5 dana piše da se ne bi smilo dirat prstima, ne da će ti kroz kožu projt, nego te more nos, oko zasvrbit, pa taj otrov naneseš na neku od sluznica i onda ti prelazi u krv...

evo ja prvi put od kako radim nisam špricao crvenim uljem, najavljivali kišu, a meni je bitnije bilo protiv grinja i crne pjegavosti pošpricat...

valjda ne bu bilo sranja.... oprostite na izrazu...
 
B

BAGERISTA

Guest
Sve 5,,,samo kako su prošle tvoje,,,da nije i kod tebe napravilo havariju ova tuča..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
javim čim izvidim... a nekako mi se nejde u brajde... :cry:
 
B

BAGERISTA

Guest
Vijerujem.........:supris::supris:,ni meni se nebi išlo,,,da poslje truda sve ode u zemlju,,,ali ajde nadajmo se da nije..
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
902083389b00357aef7495f0041b227d3fae24a401b66a5e677e31ceea6939c3361e993a.jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Samo ako staviš prst između noževa :D Ako stisneš okidač do kraja, one idu do kraja i ne pitaju šta je između.

Za referencu; nosiva žica puca kao pruće kad ju uhvatiš.
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Na internetu sam gladao tu zaštitnu rukavicu. Na kom principu radi neznam.
U prksi sam gledao dvije vrste tih Aku-škara, kod jednih okidanje ide svaki puta do kaja dok druge rade na principu kao i klasične (koliko stisneš do tuda i idu). Dok se ne upaksaš ode dosta žica.:(talk):
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ove idu koliko stisnes, ali ako si stisnuo do kraja, one idu do kraja. Nisam pratio zastitne rukavice jer kao sto rekoh ne ide ruka blizu skara u rezdbi kao kod berbe.

Zicu caknes kad ne pratis sta radis haha
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne loša stvar. Ja ću vjerojatno za iduću rezidbu uzeti još jedne akumulatorske, tako da imam dvoje pa stari i ja možemo derati, ovako se malo mjenjamo, al' bolje prepustim njemu te, a ja sa običnima derem.

Al' ljudi moji to je spas, tko nema puno njemu je bacanje novca, ali tko ima više toga za orezati, odlična stvar. Nema zahebancije sa ručnim pilama ili zalascima sa motorkom, sve se na licu mjesta rješava. Nema ni; "Bolji me ruka, bolji me noga. Kupi škare pi*da ti materina" :D
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Ima jos rezaca koji znaju i hoce, ali takve treba zvat svake godine. Najbolje jedan ili dvojica pa nek rezu za sobom. Ove ekipe sto ulete i smlate nebi zvao makar ne orezao.

Nekako me vuce predrezac, pa da olaksam sebi i radniku. Rezao bi brze i jeftinije, a meni bi bilo lakse.
 
Na vrh