• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rivierre Casalis

M

mpap03

Guest
Re: rivierre casalis

ja imam nabavio sam je prošle godine zadovoljan sam kako radi ali kolko para tolko i muzike .
moja je na remenje i to me muči jer sam se raspitivao u servisu pa bi me izišlo kolko sam
platio balirku .inače vučem je sa rakovicom bes problema
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: rivierre casalis

mpap03 kaže:
ja imam nabavio sam je prošle godine zadovoljan sam kako radi ali kolko para tolko i muzike .
moja je na remenje i to me muči jer sam se raspitivao u servisu pa bi me izišlo kolko sam
platio balirku .inače vučem je sa rakovicom bes problema

koji tip balirke??? mislim oznaka
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: rivierre casalis

imam ja , prije par dana sam je kupio kao neispravnu i sada je sam sebi sredjujem polako


slika-0-2010-07-1279926769-velika.jpg


slika-0-2010-07-1279951893-velika.jpg


abcd0003hy.jpg


abcd0002y.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: rivierre casalis

savoris kaže:
imam ja , prije par dana sam je kupio kao neispravnu i sada je sam sebi sredjujem polako


Nije u lošem stanju,,,zbog čega je neispravna.. :scratch
slike se na citiraju
marko93
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: rivierre casalis

zbog nemarnosti pretodnog vlasnika je neispravna
čovjek je zvao ''majstore'' pri prvom banalnom kvaru i posle toga nastali su kuršlusi sa desnim petljačom
zamijenio sam tijelo petljača i pogonsku ploču petljača i joše nekih sitnica i nadam se da će sada biti u redu

nemožem da je isprobam jer sam ujedno izvukao bat da zamijenim ležajeve na njemu pošto su raspadnuti , nekoliko
u mnogome je uticao nemar vlasnika , ima još sitnica tipa preskakač pikapa zavrnut do kraja sigornosna spojka nema funkciju , one brave odozgo što nedaju masi da se vraća zapekle i ne rade funkiju i još nekoliko takvih sitnica
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: rivierre casalis

savoris kaže:
zbog nemarnosti pretodnog vlasnika je neispravna
čovjek je zvao ''majstore'' pri prvom banalnom kvaru i posle toga nastali su kuršlusi sa desnim petljačom
zamijenio sam tijelo petljača i pogonsku ploču petljača i joše nekih sitnica i nadam se da će sada biti u redu

nemožem da je isprobam jer sam ujedno izvukao bat da zamijenim ležajeve na njemu pošto su raspadnuti , nekoliko
u mnogome je uticao nemar vlasnika , ima još sitnica tipa preskakač pikapa zavrnut do kraja sigornosna spojka nema funkciju , one brave odozgo što nedaju masi da se vraća zapekle i ne rade funkiju i još nekoliko takvih sitnica

To ti je dokaz koliko ljudi cijene strojeve,,ponašaju se ko da im ih neko poklanja,,,,,doč če i tome kraj,nekima prije,nekima kasnije. :?
Kad je popraviš,imat češ stroj za 10.... 8) siguran sam da če te dugo služit...
Prema kojem gradu si ti,,jer sam dosta vozio bosne,na kojoj glavnoj cesti,,, :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: rivierre casalis

relacija Bijeljina Tuzla na 20km

a presa je u osnovi u jako dobrom stanju , prethodni vlasnik nije se puno trudio oko nje jer mu je stric uvezao i dobio je za male pare sreća nije dugo bila kod njega pa je nije uspio skršiti , sada kada se pokvarila opet je naručio da mu stric doveze ja mislim CLAAS 40 , za godinu dvije sačekat cemo i nju za male pare ;)

ja stvarno nemožem da shvatim neke ljude , neko može da dodje krvavo do stroja (plati bogovski) i opet skucka para za neko normalno održavanje a neko ko za polovinu cifre ovoga prvog nesretnika dobije isti stroj nemože , sa nekim nelogičnostima ću izgleda i umrijeti a neću ih nikada svariti :?
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: rivierre casalis

savoris kaže:
relacija Bijeljina Tuzla na 20km

a presa je u osnovi u jako dobrom stanju , prethodni vlasnik nije se puno trudio oko nje jer mu je stric uvezao i dobio je za male pare sreća nije dugo bila kod njega pa je nije uspio skršiti , sada kada se pokvarila opet je naručio da mu stric doveze ja mislim CLAAS 40 , za godinu dvije sačekat cemo i nju za male pare ;)

ja stvarno nemožem da shvatim neke ljude , neko može da dodje krvavo do stroja (plati bogovski) i opet skucka para za neko normalno održavanje a neko ko za polovinu cifre ovoga prvog nesretnika dobije isti stroj nemože , sa nekim nelogičnostima ću izgleda i umrijeti a neću ih nikada svariti :?


To je ono ča me poždere,jednostavno neki imaju,i bacaju koliko oče,a drugi moraju krvavo radit za kupit nešto staro i več poderano na pola....... :? :? :shock:
Je znam di je to mijesto otprilike,,,vozili mi za tvornicu obuće u tuzli,,,bilo je to prije dosta godina,,kad su talijani došli sijat pamet po našim krajevimqa,,,,ali šta je tu je ko je čovijek ostaje čovijek,,,,,ko je g.....no,taj ostaje to ......


Pozdrav tebi i tvojima..... 8) 8)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: rivierre casalis

vidi se da nije puno radila,najviše po ovim rebrima na bočnim stranama tunela,koja drže balu da se ne vraća naprijed...

@savo:kako ju kačiš za traktor?na hidraulične poluge ili na klateću poteznicu?zapravo me zanima što je po tebi bolji izbor,jer ti si ipak neki stručnjak za opterećenja... ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: rivierre casalis

abrkili kaže:
vidi se da nije puno radila,najviše po ovim rebrima na bočnim stranama tunela,koja drže balu da se ne vraća naprijed...

@savo:kako ju kačiš za traktor?na hidraulične poluge ili na klateću poteznicu?zapravo me zanima što je po tebi bolji izbor,jer ti si ipak neki stručnjak za opterećenja... ;)

ruski traktori ne poznaju pojam ''opterećenja'' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ja ću je morati kačati na poluge pošto nemam nikakvu ''produženu kuku'' vidjecemo kako će se pokazati pa ćemo dalje preduzimati potrebne mjere
mada iskreno meni se ne svidja tačka kačanja koja je predaleko nazad , pošto se radi o brdskom terenu u momentu silazka niz brdo skretanje u stranu može da pravi velike neprijatnosti , jednostavno dolazi do bacanja traktora u stranu , još tome ako dodamo priključak koji generiše ljuljanje traktora može biti sranja

ma presa je neizradjena , iako se nikako al baš nikako ne razumijem u prese pogotovo u petljače odlučio sam se na kupovinu , a i zbog cijene naravno
i pokazalo se da nisam pogriješio ni najmanje
problematiku oko petljača sam savladao bukvalno za 2 dana uz pomoć ljudi sa poljoinfa koji su za svaku pohvalu , nisam naučio ''cake'' ali ni petljači nisu tako komplikovani koliko sam mislio
 
M

mujodukic

Guest
Re: rivierre casalis

komšija savo sve što te interesuje o popravci tvoje rivierre samo se obrati 22 godine ja sam uz njih na sprečanskom polju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: rivierre casalis

hvala hvala , za sada napredujem tako da sam i sebe iznenadio :lol:

ako zapne tražit ću
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
evo moje riviere danas u radu , konačne je krenula u odradjivanje
prvih 600 komada ove godine uslužno je ''stucala'' , sutra imam još zagovorenog baliranja
na 600 komada je se samo jedna odvezala , a jesenas kada sam balirao nešto na 1000 komada nijedna se nije odvezala

image005cx.jpg
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Riviere je dobra presa.Kod mene u komšiluku ih ima 2 i rade odlično već godinama.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
neznam kakve su druge jer ih nisam probao ali ova mene i više nego zadovoljava , dijelove imam u susjednom selu čovjek drži sve , pa i do Brčkog da idem po dijelove nije mi daleko , ali nadam se da mi neće trebati

samo , dva klupka makedonska 50km :axe: , skupo kume

evo danas sam je i osvijetlio od pozadi

image009qd.jpg
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
dakle, zanima me sve o istoimenim balirkama, tko ju ima i kakve su u radu?

Ozbiljno kasnim na ovaj post, ali ako nekoga zanima to je Talijanska "Poljakinja", odnosno Fahrov HD...
Ne do zadnjeg vijka, ali većina vitalnih dijelova odgovara.
Kvaliteta; Talijanski šlamperaj...
Za malo novca, uz susijeda bravara, tokara, bez previše očekivanja, u stanju sa slike; nije loše...
Da se ponovim za MALO novca...

Da se ispravim, postoji nekoliko vrsti petljača, ustvari nekoliko proizvođača petljača (RASPE, npr), i to nije vezano s proizvođačem balirke, nego za koji stol su se ti proizvođači odlučili.

Zato grb petljača od Z-224, koji je istovijetan grbu petljača svim Fahr-ovima, nekim JD, Koella itd., a (ne želim reklamirati trgovca), košta najmanje 50% od cijene originala (koji u stvari nije original). Pri tome mislim, da ako tražite grb petljača za Z-224, nitko ga nema, ali za HD 400 ga svi imaju... Preše su iste do šarafića, grb petljača (da je Fahr-ov original, postojao bi hologramski pečat na pakiranju, kao i kataloški broj)...
Pisac je htio reći, pazite što kupujete..
,
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh