• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

roko

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
stvarno ne znam nisam ga pitao pošto to radi jer sam uzalud pokušavao stepsti koju kunu sa onog malčera koji sam kupovao.To selo je na potezu Petrinja-Nebojan.On je odmah na početku sela.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
mislim da znam gdje je to, lako ga nađem ako bude trebalo... koliki ti malčer ima radni zahvat (do koliko cm smiješ malčirati drva) i koliko ti je jak traktor :?: :?:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
zahvat je 2,7 m,uspješno radi do 5cm promjera,ima hidraulični pomak u stranu a treba mu traktor od bar 100ks.Ja radim s 125ks.Kada bi imao traktor s supersporim brzinama nebi trebalo toliko ks.Mogu skinuti čekiće i zamijeniti ih s "y" noževima te tada radi kao tarup odnosno sitnilica.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
jako dobra stvarčica...tj.odlična. Koliko treba ljudi sa kosilicama i motornim pilama da bi napravilo posla kao i taj malčer...bojim se i računati. moram nabaviti i ja sebi jedna :D :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Najbolje ti je sad za prvi put nades nekog da ti s malcerom prode ak nije cijena pretjerana, pa onda ak ce ti kada trebat kupis ga
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
upravo sam se čuo sa prijateljom i on mi kaže isto, ima čovjek na selu koji malčira za oko 0,40kn/m2 ali na veću površinu mislim da bi i mrvicu skinuo cijenu...još ću vidjeti, ali u svakom slučaju je bolje da on obavi veći dio posla a ako ništa drugo biti će jeftinije nego kupovati malčer..
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
za ZVONU
-imam u planu kupiti sušaru...meni treba samo mali dio godine (ali jako važan-oko nepuna 2 mjeseca)i to za priličnu količinu cvijeta...dio godine stoji-tu je problem, ta sušara mora raditi 300 dana u godini da bi bila rentabilna,inače pušim,,,,,trenutno skupljam cijene šljive iz BiH i imam u planu uvoziti i sušiti šljivu te prodavati na veliko kod nas ili van,,,prijatelj mi ima lješnjak i planira imati oko 20-ak tona za sušenje....a mislim da će to biti i jedina sušara tog kapaciteta na županiji, ako se ne varam :?: :?: :scratch
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Odlično da si mi bliže sigurno bi imao nešto i od mene za osušiti,odnosno imao bi gdje osušiti i nebi razmišljao o onome što trenutno razmišljam i razbijam glavu
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
što imaš u planu sušiti :?: mogu te spojiti sa jedni prijateljom u Sisku,ako ti je bliže...on ima sušaru-malo manju..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Daleko Roko daleko ja sam u Baranji.Ako kupim traktor planirao sam se malo više upustiti u eko uzgoj ljekovitoga bilja kojega treba i prosušiti uz to bilo bi tu i eko povrče koje bi također možda išlo kroz sušaru i žitarice.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
eee šteta, možda da sam ja bliže :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: danas sam se čuo sa prijateljom i kaže mi da je uspio upasti u INTERŠPAR :D (nemam pojma kako se pravilno piše) sa povrćem...ima naručeno oko 2,5tona krastavaca, paprike i kaže da će kupus probati nekako uvaliti....a drugi prijatelj opet ludi za šljivom,prošle godine je prodao oko 70 tona :shock: i to sušene...bome će biti posla ako i kad dođe sušara :D :D
 
D

dibomi

Guest
zanima me kako je to raditi sa 14 konja Labinke jer se treban odlučiti za kupnju ( kao alternativa je iMT 539) a treba mi za kultiviranje i košnju ljekovitog bilja.
lijep pozdeav i hvala
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
pozdrav...
a šta da ti kažem..malo je u početku zeznuto ali kasnije se privikneš. ja u 2 mjeseca rada sa frezom izgubm oko 8kg...
možda si čitao, obrađujem oko 3,5ha lavande i to frezanje međuredova nasada. ja sam se odlučio na frezu jer bi sa traktorom gubio veliki dio površine. prijatelj mi ima neku roto kosu za frezu i kaže da je super...

a šta imaš od ljekovitog bilja?

meni je ovih dana došlo sjeme koprive, tako da ću na proljeće posijati da vidim kako se ponaša.
 
G

GROF

Guest
Re: roko - grof TE pozdravlja!

Dragi i nadasve vridni čovječe, forumašu i moj prijatelju Roko!

Napokon sam našal ovu tvoju temicu o predstavljanju., pa TI ovde želim DOBRODOŠLICU nakon dugo vremena tvog vridnog boravka na forumu ko i mene samog, želim TI dobrodošlicu i naklon do samoga poda, ... :(bow):., rešpekt, ... :icon_thumright: ...

Dragi Roko!, od danas, TI si novi čovik, čovik ki je čer - jučer reko to sudbonosno DA!, svojoj odabranici i dugogodišnjoj miljenici. :cool2:

Od Jučer si krenuo u Novi život!, Nova obitelj!, Novi izazov!, ... pa neka TI je Blagoslovljeno, Sretno, Blagorodno, ... :icon_kidra: ... neka VAS sam dragi Bog!, podari Božjim Blagoslovom!, sa dičicom - dica su Božji Blagoslov! ...

Sva dobra vog Svita želi tebi i tvojoj odabranici Mladen Vranić - Kovač - grof sa svojom malom obitelji iz Like - Jezeran! - najiskrenije čestitke! ... - čestitkama se pridružuju SVI oni koji TE poznaju?!, u mislima smo SVI skupa sa Vama Svima, uživajte!!! ...

L.p., Bog!, čitamo - pišemo - vidimo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: roko - grof TE pozdravlja!

Roko, čestitam dobrom i vrijednom čovjeku na braku. Uvjeren sam da će biti sretan i blagoslovljen djecom..:icon_thumright::(clap)::(hi):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sve najbolje i sreće i dječice!:icon_jook::icon_super:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ufff.... grče se i prsti na rukama, hvala Vam svima od srca na lijepim čestitkama i željama!!!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E da mi ga vidjet tko te savjetovao da se oženiš .
Ali neka , zašto bi tebi bilo ljepše nego nama .
 

Najnoviji postovi

Na vrh