• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

roko

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
toma84 kaže:
roko kaže:
ima DF Agrokid za 18.800.oo eura bez PDV-a, HURLIMANN Prince za 19.800.oo a LANDINI Mistral za 21.000,oo bez PDV-a....svi su sa kabinom i prednjim kardanom i hidraulikom...CLAAS Nectis 26.000,oo eura...dok je toliko skuplji, mora da je i toliko bolji... :scratch :scratch

A sad bolji za toliko nije. Jedino ovisi koliko mislis s njim raditi. Za razliku novaca kupis prikljucaka


imam u planu obrađivati 20-ak hektara zemlje...mislim frezati između redova a nakon 3.godine kositi travu i sitnije poslove...strogo namjenski traktor..
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
roko kaže:
vinogradar kaže:
Roko neznam dali je ispravna informacija ali meni je DF bio skuplji i od SAME-a i od Hurlimana i to dosta sad neznam kako je tebi tak jeftiniji!

imam ponudu kraj sebe: POLJO-NOVA trektor DEUTZ-Fahr mod.AGROKID, 47ks, 4cilindra, vod.hlađenje, pogon 4WD...sa kabinom i klima uređajem i prednja hidraulika+prednje priključno vratilo--UKUPNO 18.780,oo eura..bez PDV-a...koliko su tebi rekli da košta?? :scratch :scratch

:idea: :idea: sjetio sam se razloga niske cijene :roll: :roll: ...kad sam ga tražio ponudu i opisao mu za što mi je potreban vinogradski/voćarski traktor čovjek mi je rekao da nema potrebe da kupujem strogo takav traktor, kaže da bi se dalo skidanjem nekih (meni nepotrebnih funkcija) dijelova na traktoru cijena drastično smanjiti...sorry na zabuni... :blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako već imaš novce svakako to savjetujem kao i toma da uzmeš neki traktor iz SDF grupe.
Stvarno su odlični, a cijene su dosta pristupačne :mrgreen:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Neznam točno sad koja je cijena bila ali mene je Same sa kabinom bez klime,prednje hidraulike i vratila,sa pokretnim blatobranima došao oko 17000 eura bez pdv-a a DF je bio skuplji neke 2000 eura,s tim da je Hurliman bio 16500 eura pa mi je sad malo čudno da je prince skuplji od DF ,jer inaće je najjeftiniji u klasi! Da i neznam što to tebi nebi trebalo da bi ti mogli izuzet iz cijene!očito da su cijene pale!!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kojeg god uzmes iz SDF grupacije svi isti sam drug ime :) Mi smo uzeli Sameta iz grupacije jer je bio najjeftiniji, a i jako mi se svidio traktor
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
još ću malo razgledati i skupljati informacije, kakvi su sa servisima...
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
toma84 kaže:
Kojeg god uzmes iz SDF grupacije svi isti sam drug ime :) Mi smo uzeli Sameta iz grupacije jer je bio najjeftiniji, a i jako mi se svidio traktor

što sev radiš sa traktorom...frezanje,sitno orajne... :scratch :scratch
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
roko kaže:
što sev radiš sa traktorom...frezanje,sitno orajne... :scratch :scratch

Balira, ore,kad je mokrije vozim stajnjak s njim, tanjura,brana...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ako uzimaš Same uzmi od Messisa servis im je vrhunski dolaze ako treba u pola noći,neka ti to bude presudno nemoj gledat na par kuna!!!pogledaj u Ratarkovoj temi kakve je probleme imao sa serviserima!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nectis i Solaris su dva potpuno različita proizvoda, tak da ih je glupo i uspoređivati.

Pogledaj Same Frutteto ili Dorado F, za manje novaca Argon F (ako trebaš prednji kardan onda ovaj otpada). Na tvojem mjestu nebi ni gledal ove igračke (agrokid, solaris). Također pogledaj i Carraro Agripus F.
Kaj se tiče servisa, ovo su ti jednostavni traktori i svaki lokalni majstor ih može popraviti.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Daj molim te čovjek će kupit traktor za 25000 eura i onda će dat nekom tam majstoru da pipa po njemu!!! a ujedno ti i nevrijedi garancija!!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
vinogradar kaže:
Daj molim te čovjek će kupit traktor za 25000 eura i onda će dat nekom tam majstoru da pipa po njemu!!! a ujedno ti i nevrijedi garancija!!!

Pa dok je u garanciji servisira se kod ovlastenog servisera, a kasnije mozes di oces. Ak imas kakvog majstora dobrog,a jeftinijeg od njih zasto ne
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Da u redu samo ako ti servis čekaš 3 mjeseca u garantnom roku to je problem kužiš,poslje više manje svi mi 80% kvarova sami otklanjamo pitaj Ratarka što znači servis,npr.moraš mijenjat ulje a njih nema a traktor ti treba što onda??,
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
toma84 kaže:
vinogradar kaže:
Daj molim te čovjek će kupit traktor za 25000 eura i onda će dat nekom tam majstoru da pipa po njemu!!! a ujedno ti i nevrijedi garancija!!!

Pa dok je u garanciji servisira se kod ovlastenog servisera, a kasnije mozes di oces. Ak imas kakvog majstora dobrog,a jeftinijeg od njih zasto ne

kupujem novo samo da ne bih imao kakvih većih kvarova, te zbog kapitalnih ulaganja, a i novo je novo, zar ne :?: :!: :!: ...kvar na traktoru u vrijeme cvijetanja lavande a tako bome i rasta korova...mene bi koštao suho zlato...imam u blizina čovjeka koji ima svoj auto-servis i za divno čudo licencu od BOSCH-a...mislim da to ima svega nekoliko firmi u Hrvatskoj, tako da ću se kod njega propitati za buduće servise..naravno nakon isteka garancije....dečki,hvala vam puno na trudu i savjetima... :D :D
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
U pravu si traktor mora bit ispravan kad ti najviše treba upravo zato i treba obratit pažnju na servis,dobro se raspitaj šta nude i kako? il nek ti napismeno daju da dolaze odmah po pozivu da nebi moro čekat neznam koliko!!
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
vinogradar kaže:
....il nek ti napismeno daju da dolaze odmah po pozivu da nebi moro čekat neznam koliko!!

ovo ti nije loša ideja...vidjet ću na sajmu u Gudovcu,htio bih porazgovarati sa par proizvođača i da vidim koje su konačne cijene i definitivno kako stoje sa uslugama servisiranja :D :D pozz
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobra ideja,tamo ce ti svi bit na okupu, a i mozda dobis kakav sajamski popust 8)
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
vidiš vidiš...na to sam i zaboravio.. :D :D ma najbolje je na mjestu dogovoriti što mi treba na traktoru a što ne...npr.silni izlazi za hidrauliku iza i naprijed...u MF čovjek je rekao da serijski idu 2 izlaza a ja gledao voćara/vinogradara sa 8 izlaza i to je cijena odmah gore... a bili živi pa vidli... :D :D
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Moj ima serijska 4 izlaza od dodatne imam pokretne prednje blatobrane,utege 60 kg,karbonske filtere kabine.
 
Na vrh