• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

roko

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
vinogradar kaže:
Moj ima serijska 4 izlaza od dodatne imam pokretne prednje blatobrane,utege 60 kg,karbonske filtere kabine.

utezi dobro dođu, blatobrani isto ali karb.filter...baš mi i nije o glavu...pitanje :?: -ako imaš više izlaza na hidrauliku, dali mora biti jača pumpa i sigurno već količina ulja... :scratch :scratch :?: ja mislim da ima veze ali da čujemo što kažete Vi stručnjaci.. :D :D :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ovisi o potraznji prikljucka za uljem.Neznam na kaj koristit istovremeno 2 izlaza,koji priključci to trebaju? Ja sam koristim jedan
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
roko kaže:
utezi dobro dođu, blatobrani isto ali karb.filter...baš mi i nije o glavu...pitanje :?: -ako imaš više izlaza na hidrauliku, dali mora biti jača pumpa i sigurno već količina ulja... :scratch :scratch :?: ja mislim da ima veze ali da čujemo što kažete Vi stručnjaci.. :D :D :D

Obično ide pumpa većeg protoka, no nije pravilo. Kad smo mi kupovali traktor, uz tri para izvoda je išla veća pumpa (48 l/min, u odnosu na 33 l/min serijski).

Pumpe većeg protoka ti trebaju za hidromotore. Ak' ćeš koristiti hid. izvod za, recimo, obrezivanje (rotirajući noževi), onda bi pumpa većeg protoka bila poželjna.
Ovi mali traktori (do cca 150 ks) imaju tzv. "open center" hidrauliku, kod koje ionako možeš koristiti samo jedan par priključaka istovremeno (jedna ručica ili jedan dvoradni cilindar, kak ti je razumljivije).
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
to te ja pitam... :D :D meni dalje od kardana (naprijed i nazad) i serijskih izlaza za hidrauliku više ne treba...hvala na pojašnjenju... upravo sam našao 17 rali zemlje u komadu,koja nije obrađivana unazad 5 godina i najvjerovatnije da ću je kupiti...cijena prava sitnica...ovo me je definitivno razveselilo :D ....da ste bliže platio bih pijaču svim forumašima.... :mrgreen: :mrgreen: :D :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A dobis na svakom serijski 2 izlaza otraga koliko ja znam. Naprijed treba nadoplata. Sad ti to ovisi od proizvođača do proizvođača. Svaka cast za zemlju. Ako je pocoljna,kupuj u komadu je 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Majstore takvi komadi zemlje su idealni, samo kupuj to.


Kolika je cijena ako se smije znati, Može na PM!
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
toma84 kaže:
A dobis na svakom serijski 2 izlaza otraga koliko ja znam. Naprijed treba nadoplata. Sad ti to ovisi od proizvođača do proizvođača. Svaka cast za zemlju. Ako je pocoljna,kupuj u komadu je 8)

baš gledam u ponudi za DF AGROKID 1.790 eura - prednja hidraulika i kardan, i za HURLIMANA PRINCE (SDF) 1.698,12 eura- samo ovaj ima veći broj okreta u min 1000/2000 a AGROKID 540/1000 ....što se tiče zemlje objesio bih se za ja.. da mi to pred nosom netko kupi...čak ima i drvena kuća...bome će biti fešti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja imam 2 izlaza ali su dvoradni tako da ispada 4 a treba mi kod međuredne freze jer iz kabine upravljam nagibom glave i mislim da je u svima ista pumpa,a filter je zakon ako češ špricat inaće netreba a i košta 100 eura!!
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
evo vidiš tebi to treba za razne priključke pogotovo za radu u vinogradu...jedini od tih silnih trgovaca koji mi je to rekao da ne trebam strogo vin./voćarski traktor je čovjek iz Poljo-nove...i kaže da cijena ide drastično dolje....to je objašnjenje moje ponude i cijene tvog traktora...
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
malo sam računao što se tiče broja sadnica po hektaru...ako uzmem veći traktor imam velike gubitke po površini tj. po broju sadnica na 1ha... sa manjim traktorom uspio bih posaditi oko 7.000 sadnica/ha i to bi mi bilo idealno dok sa većim imam znatno manje cca 3.500-4.000...možda ne izgleda kao velika razlika ali ako pomnožiš sa 20 hektara dobiješ razliku od 60.000-70.000 sadnica :? :? skoro pola nasada...idem na to da iskoristim zemlju MAXimalno...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Naravno da se isplati isto kao i meni sa 5000 na ha ili mojih 6250 to je minimum 2000 litara vina x recimo 15 kn !!!!!,a sa kakvim priključcima radiš?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
još sa nikakvim ali imam u planu kupiti frezu i kosilicu tj. nekakav rotomalčer i eventualno neki manji plug za malo oranja i popraviti koji manji jarak za odvodnju... :mrgreen: :mrgreen: 2000litara vina....hmmm "pime ga pime ga sve do dana belega" jooj :mrgreen: :mrgreen:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ŠANANA IMT 565 kaže:
Majstore takvi komadi zemlje su idealni, samo kupuj to.


Kolika je cijena ako se smije znati, Može na PM!


nisma vidio da si pitao sorry :? :? nije tajna cijena je 10.000 ojra i imaju dvije stare drvene kućice, jedna za srušiti a druga je ok :mrgreen: :mrgreen: no nebi naši ljudi bili domaći da ne zajebu nekoga...ja na zemlju i bome dosta zarsla ali lapim bager od kuma i to za godinu dana dovedem u red...nego da ne duljim, kad sam zatražio papire na uvid :shock: :shock: :shock: :shock: žena prodaje 6 parcela i NITI JEDNA NE GRANIČI SA DRUGOM...udaljene po stotinjak metara....popizd.. sam ...kaže ona meni da je krivo stavila u oglas,a prije par dana rekla mi da je sve u komadu....

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: da bude bolja stvar našao sam 50 rali ili 28 hektara u jednom komadu i idem danas pogledati papire :scratch :scratch traži me čovjek silnu lovu....u blizini ima riječica koja nikad ne presuši...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
roko kaže:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: da bude bolja stvar našao sam 50 rali ili 28 hektara u jednom komadu i idem danas pogledati papire :scratch :scratch traži me čovjek silnu lovu....u blizini ima riječica koja nikad ne presuši...
E da sam bar ja tamo... :( :(
Kod nas se "tuku" za svaki kutak
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
50 rali u komadu.......potok teče, voda žubori cjelo ljeto uz nju.......eh da mi je......suze mi idu kad ovo čitam....50 rali u komdu......
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
malo sam ovih dana razmišljao o tom komadu iz snova.... :D :D puno je love ali kad malo bolje razmislim gdje ću i kad naći takav komad???? morao bih nabaviti malčer i polovni traktor da to malo dovedem u red... veliki dio zemlje nije obrađivan sigurno 10-ak godina a mali dio je sijan kukuruz i to prije dvije tri godine....bacamo se na eko poljoprivredu :D :D :D
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ima pokraj Petrinje jedan čovjek koji uslužno malčira zapuštene njive.Ja sam kupio od njega jedan malčer ali ima još jedan novi i radi usluge.Možda je isplativije platiti njemu nego lomiti svoj traktor po šiblju a i malčer nije jeftina stvar.Ja sam ga kupio zbog puteva i kanala jer se više ručno nisam mogao braniti od šikara.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
dali znaš možda cijenu malčiranja, vjerovatno zavisi o stanju na terenu...onako u grubo? meni bi trenutno trebao jedan jači malčer(i traktor-naravno)da to dovedem u red pa bih onda uzeo manji za to održavati, samo da ne moram kositi sa kosilicama...ode brzo dan u noć a na veliku površinu gubiš vrijeme ako radiš sa kosilicom....
 

Najnoviji postovi

Na vrh