• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav Darijo i hvala na odg, izgleda da mu je stao proljev al ipak sam isao kupit danas ugljen samo neznam kako bi mu to dao, ako mi zatreba?
A sto se tice ove druge ovce koja ima dvoje jednom da sisat drugome bas i ne, pa sam upravo sad dao mu 1dcl kravljeg mljeka i odma je sretnije bilo :)
Samo se nadam da mu nece skodit mislim ako ipak ulovi nesto od ovce mljeka pa kravlje-ovcje? oce smetat?
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Nemoj mu davati kravlje mleko,kada se mesaju dva mleka prilikom israne (majcinsko i neko drugo) u 90% slucaja dolazi do diareje odnosno pogorsanja varenja zato sto hrana odnosno mleko nije istog sastava.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav Sika, ja sam mu vec tri puta dao dal da vise nedajem ili kako je bolje sad napravit? Sad su stari 3 dana, izgleda dosta dobro nesto ulovi od ovce ali vesliji je kad mu dodjem sa dudom :) Dal bi ih bilo dobro cjepit vitaminima ili kako im dat? uspio sam nabavit AD3-peroralne kapljice jel vrijedi to ista?
Hvala na odgovoru
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
grga24 ja bi odvoio ovcu i njenih dvoje janjadi barem par dana, malo bi pridržavao ovcu da prihvate svaki svoju sisu, pustiće ovca sasvim dovoljno mljeka za njih.
Uz AD3 preporućio bi svim janjadima oko 5 dana starosti dati po 1 mil. Tokoselen.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav Uskok, ja sam njih odvojio od ostatka cim sam vidio da ce se janjit u zasebnome boksu je, budem jos probavao pa valjda ce bit nesto. Znaci i ti se slazes sa Sikom da mu nedajem vise kravlje mljeko? evo sad sam bio kod njih sisaju je da ovaj manje ali bori se valjda ce bit sve ok. Malo-puno sam neiskusan ovo mi prvi put da imam romanovske i jos ovako sitni janjci zato se bojim bilo sta napravit po svome ;) Zato puno Vam hvala svima :)
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
manje sisa zato što si mu davo dudu, što po mome nikako nije dobro, oni jesu sitniji ali izvaži ih sad pa za tijedan dana i sve će ti biti jasno ( lako možeš pratiti napredak)
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav Uskok, nazalost nisu svi zivi od 6 ih 4 ostalo ali moja greska..skola za ubuduce.. A evo stavio sam i nekih slikica tad su bili 6 dana stari kad sam slikao.
Bilo bi mi drago da i ostali clanovi stave neke slike pa da vidimo pohvalimo jedni druge, ako je sve ok ;)
 

zoranv

Novi član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
24
Svaka čast,vidim kod vas je već krenulo.Kod mene još ništa.Imam 4 romanovske i 7 istarskih ovaca,ali još nema niti jednog janjeta. Prije dva dana sam primjetio da su mi romanovke počele spuštati vimena.Do prije 3-4 dana,uopće nisu imale vime,a sad se već dobro vidi.Kako sam čuo,ovca spusti vime 4-5 dana prije janjenja,zanima da li ti je to istina? Ako je,znači ovih dana bi i kod mene trebalo krenuti :) .Kad krene,bit će i koja sličica...
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav zoranv,
evo kod mene je bilo ovako jedna spustila vime i 20 dana prije janjenja jedna nekih 5-6 dana prije a ova jedna ma ni 2-3 dana i ojanjila se. Tako da neznam evo kod mene svaka drugacije imala :) Meni prve pocele romanovske sad cekam pramenku i slovenku jos pa cemo vidit cini mi se da su bređe.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Ma Uskok sve ok svaka skola se placa, trebao sam vise bit uz ovcu koja je imala troje i hranit male jer ocito nije imala mlijeka dosta al sta je tu je, ma od vas svih sam dosta naucio ;) bit ce bolje drugi put ja se nadam :)
Nego kad bi se ovce opet mogle tjerat bit spremne da ne pretjeram? i dali mali slobodno dajem vec tvrdu hranu kukuruz samo iili?
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
neznam dal tu ima pravila, moja jedna starija je mrkana nakon 4 tijedna (od janjenja) a neke i 7 tijedana. Trebaš biti jako oprezan ako je ovca ostala bez janjadi zbog mastitisa. Ja kad poćinjem dohranjivati janjad a moram sve kupovati onda mi je najednostavnije smijesa.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
to je ok al me zanima koliko imaju mlijeka,da li je iko ikad probao onako,čisto iz znatiželje pomust.....pitam jer me zanima količina mlijeka....kod mene je janje sporedni proizvod bitnije je mlijeko
 

Najnoviji postovi

Na vrh