• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Nema na čemu, nadam se da ću dobiti informaciju koja će vam biti od koristi.
 

Dario6

Novi član
Tu od
10 Lip 2012
Poruka
11
Kolege ovako ja imam 13 godina kod ujaka sam preko svih praznika kada nema skole cjele ljetne i cjele zimske ujak mi ima dosta zemlje i drzi krave!
Pa sam mislio kupiti si za pocetak koju ovcicu janje koje je najbolje za tov i kolikokosta malo?Sa cime je najbolje hraniti i kkoliko mu treba da naraste?
I kada ga utovim za nekih 1 godinu koliko ga mogu prodati?
Zainteresiran sam :D!
I da ako budem kod ovaca i odem kod krava jel kravama ovce smrde kao svinje ili ne?
Hvala unapred!
Bas su mi slatke male ovce! :D
I sada tako za pocetak kupim npr 2 hranu imam kada utovim prodam pare uzmem i kupim npr 3 i ostatak stavim u dep...ž
JEsam dobro isplaniro imam ih i di smjestiti!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
jos se koju godinu igraj sa ujakovim kravama,pa će ti i to dosaditi - vjeruj mi više ćeš dobiti od ujaka na praznicima nego od svoje 2 ovce
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zeleno zagorje

Guest
davor 22, dario 6 ima viziju za širenje farme i baš ju je objavio u rubrici romanovske ovce , iz male šale sa tri ovce moje ovce su postale stado pod kontrolomHPA , od ovci se može živjeti , ali ne uživati samo pravilno sve rasporediti i uložiti puno truda, losobiti sa romanovskim
 

rfbios

Novi član
Tu od
7 Svi 2012
Poruka
6
Imam romanovske i slovenske ovce.
Ovan je romanovac.
Sve ovce su se ojanjile a u međuvremenu smo odvojili ovna jer je divljao i skakao po ovcama.
Kad god ga pustimo skače na ovce pa ovce bježe od njega i gaze po janjićima.
Koliko dugo ga mogu držati tako odvojeno od ovaca?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dario6

Novi član
Tu od
10 Lip 2012
Poruka
11
Ma ja jako volim raditi znam da mi ujak novaca i to dosta ali ja bih da imam bas svoje al mi se svidaju janjici jako :D
De jel znate cjenu janjica malih koje bihh mogao u tov nema veze pasmina!
AL ja bih i dalje radio sa ujakom al bih kupio ovce i drzao ih kod ujaka jer tamo ima hrane :D kuci nemam!
 
Z

zeleno zagorje

Guest
Imam romanovske i slovenske ovce.
Ovan je romanovac.
Sve ovce su se ojanjile a u međuvremenu smo odvojili ovna jer je divljao i skakao po ovcama.
Kad god ga pustimo skače na ovce pa ovce bježe od njega i gaze po janjićima.
Koliko dugo ga mogu držati tako odvojeno od ovaca?
pa nije dobro da je baš sam , ali ja odvajam svaku ovcu najprije posebno sa njezinim janjcima da ih dobro prihvati,a onda sve ovce sa malim janjcima idu zajedno,a sa ovnom ostaju one koje se još nisu ojanjile tako da nije sam, a onda janjce odvajamo od ovci sa 3,5 do 4 mjeseca zavisi o kilaži i stavljamo ih k ovnu,a janjci su u hranilištu
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Mlada janjad se može odvojiti od majko sa 2do 3 mj starosti. Nakon toga se može ovan vratiti u stado ...možda se slovenke napare odmah...
Ima i problem sa ovnom...romanovske su društvene životinje i teško im pada samoća...ja odvajam ovnove u boks najmanje dva...ne mogu se tući jer je boks mali...
 
Z

zeleno zagorje

Guest
dežurni smo od 0-24 nadajmo se najboljem prirastu ,uz puno truda , brige i ljubavi
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
mi ne gledamo po noći...ujutro se dođe u 7 sati...pa se cijeli dan prati...do 20 sati ...osim ako se vidi da je janjenje započelo..ostajemo do kad treba
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
kod mene dobro počelo. 3 ovce 6 malih. jedna je prvorotka. eh u sub dvije se pripremju za porod ali vidim da im je teško, brzo ja po vetrinara i nažalost sva 4 mrtvi. :cry: bogu za plakat. i još platio 300 kn porod. ah. i pitam vetrinara zbog čega mrtvi, veli 1000 razloga. kod prve ovce se je jedan poprečio pa nisu mogli van. a kod druge ne zna. i jučer navečer jedna ovca frizijka izleže jednog, isto je je bio beživotan pa sam ga malo masiro kažiprstom srce, onako lagane krugove radio i oživio se. ;)
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
Sasvim normalo ali treba posveti pažnju da svi 3 cicaju i jel ima dovoljno mljeka. i po potrebi dodavati zamjenu za mljeko.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
iam pomalo cudno pitanje za vas iskusne ovcare. imam sina starog godinu i pol i lud je za ovcama, druge zivotinje nece ni pogledat, i da nemoram svako malo kod sestricne u drugo selo ga vozit da gleda ovce odlucio sam mu kupit jedno janje, saznao sam da se mogu kupit i mali janjci stari par tjedana za 100-150kn i da ih treba jos hranit mljekom.
e sad mene zanima dali se mogu hranit na flasicu sa mljecnom zamjenicom i dali ima zamjena posebno za ovce ili je ista ko i za krave??
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
postoje zamjenice za jagnjad.
pogledaj u boljm poljo apotekama..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zeleno zagorje

Guest
ovce ti se mogu vrlo lijepo othraniti na flašicu , mi to radimo kad imamo četvorke ili trojka, ali da je jedna sama to ti baš nebu ok
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
zakaj?? ne mislim to jos sad radi zime uzimati nego dok se vreme stopi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zeleno zagorje

Guest
ovce ti nevole biti tak jedna sama one vole znaš kak se kaže stado, pa kupi barem dvije
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Slazem se da je najbolje kupiti 2 jagnjeta,kada je jedno mnogo je nervozno stalno bleji i ne napreduje kako treba (izgledace ruzno).Sto se tice zamene najbolje je davati kozije ili kravlje mleko ako si u mogucnosti ako ne onda bar 20% kravljeg u zameni za mleko. pozdrav i srecno
 

Najnoviji postovi

Na vrh