• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Marina nemamo papire za romanovke ali se u poslednje vreme ja i Miladinpera bas trudimo da ih dobijemo.Sutra ujutru idem u maticnu sluzbu da vidim da li se moze krenuti sa nultim maticenjem (iako poznajemo roditelje sa obe strane u nekoliko generacija),dobio sam podrsku za to od gospodjice Fride Bauman (mozda ste culi za nju) tako da se iskreno nadam da cu uspeti iako je procedura veoma teska.Takodje se trudimo da izvrsimo i neki uvoz umaticenih romanovki ali to je veoma tesko izvesti u Srbiji.(papirologija je ogromna a i uslovi nisu bas dobri).

Sto se tice HPA takodje mislim da nije merodavna u ocenjivanju romanovskih ovaca,citao sam dosta njihovih clanaka i naisao na gomiliu (da izvinete) gluposti koje nemaju veze sa stvarnoscu a ova izjava o belim romanovkama je vrhunac.

pozdrav i prijatno vece
 

miladinpera

Novi član
Tu od
22 Svi 2009
Poruka
26
plodnost mojih ovaca može se izvršiti uvidom u HPA prijavljeno je 17 janjaca od 5 ovci zna se koji su životni brojevi ovci i životni brojevi janjaca , janjci su prodani i razduženi sa OPG-a , nema muljanja , a ovce su na gospodarstu , to je to jasno i moguče dokazano tko se želi uvjeriti , , a link nemo otvoriti žao mi je

svakako da je to plodnost za svaku pohvalu,zao mi je sto ne mozete otvoriti dokumenta,slikacemo te stranice i okaciti ovde da mozete i vi videti o cemu se radi...
 
Z

zeleno zagorje

Guest
plodnost je za svaku pohvalu ali i ovce imaju uvjete za svaku pohvalu kod janjenja ja sam osobno u štali nije važno koliko dugo , ili da li janjce treba dohranjivati bočicama i pet puta dnevno od kad su se ojanjili nije mi to teško ,imam malo ali vrlo dobro
 

miladinpera

Novi član
Tu od
22 Svi 2009
Poruka
26
Odradio sam slike da mozete i Vi da ih vidite
evo i slicice dokumenta o belim romanovskim:):):),a tu je i slika,doktor je pravi poznavalac:):):)






evo i slike gde se u drugom dokumentu navodi plodnost
sve je zaokruzeno...

 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Kolega Miladinoviću otvorite Romanov sheep pa ćete vidjeti u Iowi da i oni pišu o bijelom tipu Romanovske!
 

miladinpera

Novi član
Tu od
22 Svi 2009
Poruka
26
Nisam to video da su i Ameri poceli da lupetaju tako nesto(mada oni odavno forsiraju sarene finske ovce...) ,ako nadjete to posaljite mi link molim vas,voleo bih to da vidim

Zaista ne znam odakle nekome ideja da uopste se blamira sa belom romanovskom ,i to jos jedan Doktor nauka,necuveno....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
zeleno zagorje...ma naravno da su naše ovce odlične kao i ovnovi. To što je mali koeficjent plodnosti nije razlog niske plodnosti ovaca, nego ljudi ne prijavljuje sva janjenja, pogotovo neka gospodarstva koja večinu stavljaju na klanje.

Uvoz ovnova a i ovaca je neophodan kao nama u Hrvatskoj tako i Čehima. Od HPA sam zatražila sve ispise rodovnika u 4 generacije..sve sam unjela u komp. program i proučavam. Ni u Srbiji nije bolje...sve je to ukrvljeno unutar romanovske rase..naravno bez programa se to ne može pratiti
Npr. Kupila sam 3 ovna i 4 ovce prvi uvoz (od 4 uzgojivača)..zatim 10 ovaca i 3 ovna -drugi uvoz. Mjesto kupnje od Praga pa do Češko-poljske granice...Sva ta rasplodna grla imaju barem 2 ista roditelja...a različite su linije...Kad pokušvam planirati parenje unaprijed...dobiveno potmstvo..(mala janjad) sa drugim ovnom druge linije javlja mi se ukrvljenost u 3 i 4 koljenu..Eto..svi moramo paziti mi u hr i ostalim zemljama

što se tiče bijele romanovske...ja sam isto pročitala da postoje..
O tome bi mogla više napisati ali mi se ne da jer je nevažno...

@sika...želim Vam puno uspjeha..glavno je početi!

@zeleno zagorje...predivna plodnost..čestitam
 
Posljednje uređivanje:

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Evo i ja malo da kopiram koleginicu sto se tice carolija na snegu.Samo nazalost ja ne znam napraviti tako lepe slike ali ni ove nisu lose. :)
Inace na slikama su 3 ovna.

dsc00094.jpg


dsc00096.jpg
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
@sika...odlične fotkice sa dobrim kadrom i lijepim ovnovima...Ima malo šuma na fotkama,ali to je nevažno
 
Z

zeleno zagorje

Guest
sika lijepi su ti ovnovi , onaj desni sa crnom grivom mi je najljepši
 
I

Idran

Guest
Pozdrav! Zainteresiran sam za kupovinu 10 romanov ovaca ili šilježica. Kontaktirati me na p.m.
 
Z

zeleno zagorje

Guest
hvala gospođo ovćice na čestitkama, slika je zaista preljepa
 
Z

zeleno zagorje

Guest
sretan i veseo Božić svim uzgajivaćima romanovske ovce i svim našim prijateljima, sve najljepše želje upučene su i našim predstavnicima hrvatskih uzgajivača ovaca i koza iz saveza od OPG Lisak i obitelji Lisak iz Hrvatskog Zagorja, sve čestitke upučene su i svim forumašicama i forumašima koji nas nas prate, svima skupa želim čestit i naravno radni Božić kao i uvijek
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Hvala na čestitkama gđa. i gosp. Lisak!

Pozdravlja Vas i Vaš crnko, kojeg nažalost prodajem ali u dobre ruke .- velikom ljubitelju životinja...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo ga moj novajlija, zamjena za staroga ovna, da imam ovna za ovce u proljece. Kupljen sa farme Romanovskih ovaca ``Borovaca`` iz Grahova.
Iz trojki, linija Rebel, ojagnjen 18.08
Komentari i ocjene dobro dosli

s6304756.jpg


s6304773.jpg


s6304801.jpg


s6304809.jpg


s6304812.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh