• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Evo malo novih informacija gospodin što prodaje ovce po dobroj ceni je prodao sve šilježice, ovniće i nešto ovaca (oko 50 grla). Treba da putuju za Tursku. Ove godine je prodao 25 takvih ovnova koji će završiti u daljnjem rasplodu.
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Šteta da Tišma ne kupi neki kompjuter ...
Turska je odlično tržište za nas uzgojivače romanovske ovce
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Sinoć je baš, kad sam mu pričao da ste stavili slike ovaca iz Češke, rekao da mora uzeti neki kompjuter. Mislio je doći do mene da mu pokažem slike i kako to sve izgleda, ali nisam bio kod kuće pa je otišao kod nekog prijatelja a ja sam mu objašnjavao preko telefona šta i kako.
Pozdrav
 

romanov

Član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
46
pozdrav molim uzgajivače romanovske da mi pomognu dali se one mrkaju da se to nemože primjetit tj. noću jer nisam primjetio dosta ovaca a već su trebale.
 

miladinpera

Novi član
Tu od
22 Svi 2009
Poruka
26
evo slika mojih ovaca,ima ih sa svih strana. Nesto je cisto stare ruske krvi s H. Pijeska,neke su od Ceskog uvoza zadnjeg u BIH,a neke su mesavina ove 2 krvi
Ovan je od Slavise Njegica,jos jednog takodje od njega dobijenog iz petorke preuzimam uskoro
Inace najstarija ovca puni 4 god u januaru,sve ostale su mladje,ovan puni 2 godine na prolece






2 muska jagnjeta moja,ojagnjena negde letos

 
Z

zeleno zagorje

Guest
miladinpera imaš lijepe romanovske ovce , takve na visokim nogama su i moje ovce , od kud si ti
 

miladinpera

Novi član
Tu od
22 Svi 2009
Poruka
26
Hvala druze,jos su mlade(na 2. i 3. slici su ovcice koje jos nemaju 2 god,najmanja jos nema godinu punu ta sa lisom vecom),kad se razviju doci ce to na svoje sve.
lokacija-Valjevo, Srbija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Lepe slike marina. 8)

Kolega miladinpero nesto mi poznate ove ovce,znamo li se mi. :) :partyman:
 

miladinpera

Novi član
Tu od
22 Svi 2009
Poruka
26
@Marina hvala na pohvalama,takodje su Vam odlicna grla. Ta uvozna grla su bas bas dobra, nadam se da ce Vam ostaviti gomilu potomaka vec u prvom jagnjenju
@Sika druze moj videh da si ovde pa se registrovah,ima dobrih tema i postova na ovom forumu,ima se sta nauciti zaista
mozda jednog dana budemo mogli i iz postojbine ove rase nesto uvoziti
jedna Ruska farma
http://www.af-avangard.ru/pedigree
 
Posljednje uređivanje:

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
gledala sam te stranice i tu farmu prije izgradnje moje druge štale..po njihovom uzoru ali na manjoj površini sam napravila takvu štalu...ali ipak sam zadovoljnija drvenom štalom sa pociglanim podom..pa sam treću napravila drvenu kao i prvu..

evo malo šiljezica iz češke...Njihova potomstva biti će u kombinaciji sa mojim ovnovima i češkim u 5 generacija potpuno čista..i više nego je potrebno..



Uploaded with ImageShack.us
 

miladinpera

Novi član
Tu od
22 Svi 2009
Poruka
26
Objekat Vam je odlican,drvo je zakon za ovcarnike,visoki plafoni i dobro provetravanje i nema greske
Imam zidanu jednu stalu od betonskih blokova i nikako nisam zadovoljan ,vlaga je prevelika i pored odlicne ventilacije. Slicna iskustva imaju i dr kolege sa zidanim stalama
Sto se poda tice ,po onome sto sam video i iz mog izkustva najbolji je pod zemljani tj graditi na ledini (zemlja upija,dobra prostirka i nema zime).
Pod od cigle se pokazao odlican u govedarstvu za vezani sistem...
Od kojih odgajivaca iz Ceske ste uzimali grla ako nije tajna?
 
Posljednje uređivanje:
Z

zeleno zagorje

Guest
Evo slike našeg romanovskog ovna
25ziesl.jpg
[/IMG]
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Na izgled jako lepo grlo,ova bela griva stvarno prelepo izgleda.Ali po standardima grlo ne sme imati vise od 50% belina na glavi a ovaj ima znatno vise.Takodje po starim ruskim standardima grla netrebaju imati ni beline po nogama sto je sada dozvoljeno.Sve u svemu po mom ukusu ima previse belina na telu koje dovode u pitanje cistocu rase. pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zeleno zagorje

Guest
star je 4 godine šampion na svim natjecanjima bio je najbolji, od farme prepelec botković
 

Najnoviji postovi

Na vrh