• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Nemam vise slika sa sajma,ali imam slike od elitnog ovna romanovske rase kojeg sam na poklon dobio od gospodina Slavise Njegica.

Gdje treba da stanem u red za dobijanje ovna, ili treba da popunim i neku molbu :p Posto mi treba jedan :supz:
Fin ovan, i svakako veoma fina gesta od strane Slavise Njegica, neki dan sam bas isao gledati u komsijsko selo jednoga ovna koji vodi porijeklo od Slavise i ovan je stvarno za svaku pohvalu.

Imam jedno pitanjce
U oktobru planiram svoje ovcice pustiti pod ovna, pa me interesuje da li bi im bilo dobro dati Evitaselen, i ako bi na koliko prije pripusta :scratch
 
M

Memic

Guest
Pozdrav forumasi,,ja vec duze vreme pratim forum,,,i odlucio da nabavim ovce,,,janjce romanovske rase sam rezerviso u januaru ove godine i platio kod nase forumasice MEDOLINE ILI farma AGROLUG iz Virovitice,, bili su starosti od 2-4sedmice tada,,,dobio sam ih 26 maja,,,nisam licno bio na utovaru ni istovaru jer boravim u inostranstvu,,al sam dobio janjce KATASTROFALNE,,dogovoreno je 30komada zenski janjadi,,dobiveno 29 janjadi zenski i jedno musko,,tako da je brojno stanje u redu al ne i dogovor,,starost je bila od4-6mjeseci kilaza je bila katastrofalno od 9-14kg,,jedno je imalo blizo 18kg,,,,napravljen je video od isti kad su stigli nakon dva dana,,sto mozete sami pogledati,,http://www.youtube.com/watch?v=lX1iN...ature=youtu.be ,,,,,i da ostali forumasi znaju ko je medju vama(nama) i da nebi nasjedali i trosili se bez veze,,a opet da vidite sta su na toj farmi JAGNJAD ZA PRIPLODA i postenje kad platite unapred i vjerujete istim,,,imam jos dosta slika od isti al mislim da video pokazuje dovoljno i podatci starost-tezina janjadi,,,i jos tvrde da su janjci prvoklasni,,,ja mislim suprotno i zato sam postavio da ovde na forumu kazu strucni ljudi ko je u pravu,,,http://www.youtube.com/watch?v=lX1iN...ature=youtu.be i ko planira nabavku romanovski janjad slobodno nek zaobidje doticnu farmu nista nece pogresiti jer mislim da ima dosta dobri i posteni odgajivaca iste rase,,,
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/253/img7460k.jpg/]
img7460k.jpg
[/URL]

evo i moje treće štale...zahvaljujem kolegama na savjetima i kritikama..ova je napravljena iz pretežno vlastitog materijala..jeftinija izgradnja..



 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
baš dobra štala,jedostavna i funkcionalna. ja isto pokušavam proširiti svoju, pa ču ukrsti malo s tvojih slika kak da napravim :p

evo malo mojih janjaca i šiljezica

evo malo mojih janjaca i šiljezica

i još jedna nije stala u predhodni post
 

Prilozi

  • P1010017.jpg
    P1010017.jpg
    84.8 KB · Pregleda: 764
  • P1010018.jpg
    P1010018.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 538
  • P1010020.jpg
    P1010020.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 675
  • P1010021.jpg
    P1010021.jpg
    85.1 KB · Pregleda: 508
  • P1010022.jpg
    P1010022.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 395
Posljednje uređivanje od moderatora:

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
krasno stado mladenko!

Jučer mi se ojanjila ovčica..ima trojke, ali jednu zdravu sisu...ne znam kako ćemo to odhraniti..a janjčeki su baš lijepi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
@ovcice prelijepe slike, ovcice su odlicne, a i nova stala, ovaj pod mi se posebno dopada :supz:

@mladenko
takodje fine ovcice, koje su sorte ove bijele?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
križanke su to imam frizijke i slovenke, križane s romanovskim ovnem.imam 2 komada. prvoklasni su, budem poslikao i stavim.:D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Evo par sličica šilježica i ovnića. To je od jednog prijatelja, inače životinje su za prodaju.

Šilježice

fotografija1278.jpg

fotografija1281.jpg


i ovnići

fotografija1287.jpg

fotografija1290.jpg
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Daljac,to su ovce od Tišme????

Da, ovaj crni ovnić s šilježicama je uvezen iz Rusije, a kupio je još dva ovna iz Češke i par šilježica, samo čeka da ih doveze, to mi je nekidan rekao.
 

romanov

Član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
46
jedno janje

pozdrav uzgajivačima romanovske imam jedno pitanje naime kupio sam ovce u 6 mjesecu i sad se janje ali sve po jedno janje pa me zanima mogući uzrok tako male plodnosti
 

romanov

Član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
46
i još nešto od šestog mjeseca se nisu tjerale ali mislim da ih ima koje nisu bređe inače imam 65 romanovski ovaca i 2 ovna od 1.5 godinu
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Da, ovaj crni ovnić s šilježicama je uvezen iz Rusije, a kupio je još dva ovna iz Češke i par šilježica, samo čeka da ih doveze, to mi je nekidan rekao.

pa ja mu uvozim ovce...pitajte ga za mene..Marinu...
doći če ovaj tjedan...ja uvozim 3 ovna i 10 šiljezica...Tišma 2 ovna i 5 šiljezica..i još jedan uzgojivać 2 ovna..
Biti će to lijepo stado..nadajmo se najboljem


sika@ lijepi ovnići
 
Posljednje uređivanje:

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Mislim, šta više onda da Vam pričam, znate više od mene. Dva dana je dolazio kod mene malo da vidimo šta njegov border collie zna s ovcama, pa mi je pričao i pokazivao slike tih ovnića što je kupio. Želim Vam puno kvalitetnog potomstva od rasplodnih grla koja iščekujete.
 
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo malo slika mojih ovcica
Komentari dobro dosli, narocito me interesuju za ovna

Ekipa na okupu







A ovo je ovcica Virtemberg x Romanovski, pokupila je sve crte romanova samo je od Vir. pokupila boju




A evo i ovoga bizona, inace velika maza
















I za kraj naj manja, ali zato pravo mezimce

 

Najnoviji postovi

Na vrh