• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da elektricnom masinicom je sisano,jos sam amater u sisanju pa ne izgleda bas najbolje. :)

Ne znam koliko ima kilograma nisam je merio,po mojoj proceni ima preko 40.
Kako si zadovoljan sa El masinicom, da li ovce treba prvo razsisati sa rucnim makazama pa onda masinicom ili sve odradi El. masinica?



Sajam Gudovac.....moje ovce

Fine ovcice, sve pohvale. :supz:
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Marina samo napred. :partyman:



Prezadovoljan sam masinicm,sobzirom na cenu ne bi smelo biti suprotno.Sve sama odradi makaze su proslost. :)

Evo kako izgleda:
dsc00018.jpg
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pitam da li moras koristiti i rucne makaze, jer jedan covjek kaze da prvo mora rasisat ovcu niz ledaj pa da tek onda ide masinicom, sto mi je potpuno nelogicno, sem ako je masinica nekakva fals.

Sa slike se bas nevidi koje je marke masinica?
I gdje je kupljena?
 
Z

zeleno zagorje

Guest
ovan putko je moj 2. mjesto prepelec 1. mjesto , to je za ovnove ,
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Za očekivat je bilo da će Botkovićev ovan pobrat medalju!Čestitam svim izlagačima za posvećen trud i vrijeme na sajmu i drago mi je da je bilo puno izlagača Romanovske(carske) ovce!:gitarist:
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Pitam da li moras koristiti i rucne makaze, jer jedan covjek kaze da prvo mora rasisat ovcu niz ledaj pa da tek onda ide masinicom, sto mi je potpuno nelogicno, sem ako je masinica nekakva fals.

Sa slike se bas nevidi koje je marke masinica?
I gdje je kupljena?

Ne treba se sisati makazama niz ledja,vec sam rekao sve masina sama odradi.
Kupljena je u Svajcarskoj a marka je heiniger.
 
Z

zeleno zagorje

Guest
Za očekivat je bilo da će Botkovićev ovan pobrat medalju!Čestitam svim izlagačima za posvećen trud i vrijeme na sajmu i drago mi je da je bilo puno izlagača Romanovske(carske) ovce!:gitarist:
on je najstariji i najteži da li je i najljepši što Vi mislite kako Vam se čini
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Dalo se za primjetiti da od svih izlagača jedino obitelj Botković i gospođa Lisak su bili većinu vremena prisutni a ostale se nije moglo dočekati cijeli dan tako da je sad relativno raditi neke procjene!:rolleyess:
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
moj Milan...djelatnik bio je cijeli dan na sajmu..davao letke..brinuo za ovce. Ja sam dobila treće mjesto za stado od ukupno osam izloženih stada romanovskih ovaca..Zadovoljna sam , jer sam tek 1 godinu u ovčarstvu. Ocjenjivala su se samo ovce koje imaju više od dva janjenja i domaći ovnovi. Ja imam samo (iz svog vlastitog uzgoja).. šiljezice koje su predivne i mlade ovnove ali oni nisu išli u ocjenjivanje.Moji ovnovi iz Češke su krasni, ali nisu smjeli na izložbu..kažu da nije moj uzgoj...Meni je to novo iskustvo i baš sam zadovoljna.Šteta Medolina da i ti nisi izlagala..
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Već ste mogli vidjeti da ma zanimaju romanovske ovce i siguran sam da ću ih u proljeće nabaviti (nadam se da ću imati dosta novca). Uglavnom solucija za smještaj mi je bila stara štala i voćnjak od susjeda, al pošto ja "gazda" stara baka mislim da nebu nič s toga...po njoj bolje da raste trnje i kupinje (a već ga i dosta ima) nek da netko nešto ima na njezinom...i sad idem na plan B.
Imam jednu livadu (sad je izorana) ispod puta i ispod moje kuće i to mislim posijati (trava - pašni tip), ograditi, napraviti nastamnu i unutra romanovske.
Planiram kupiti do 8 kom, a za to mislim napraviti objekat 4x8 m, s tim da bi pola od toga bilo zatvoreno (kao štala), a druga polovica bi bila polu otvorena (znači krov i zatvoreno do 1,2 m od poda i sa prednje strane naka vratašca, tak da ih mogu zatvoriti unutra kad bude loše vrijeme. Znači 16 m2 štale (s vratima), a 16 m2 natkrivenog ispusta (iz njega bi se moglo u štalu). To mi je dosta za cca 8 kom?? Površina parcele je nekih 2200 m2. Tu bude nakaj paše, a kad sfali nakosim lucerne pa im dam (imam pored jednu njivu s lucerkom).
Taj objekat mislim staviti na 6 stupova (betonirane babice + papučice za stupove), obiti sa daskama i pokriti crijepom. Sad problem mi je pod?? Dal da ostavim samo zemlju (nabijem je), stavim šljunak (nabijem) ili šljunak + gore na njega složim ciglu (skuplja varijanta)???
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
ja sam stavio beton i meni je to super, možeš s traktorom počistiti, lopatom,
možeš misiwashom oprati pod dobro.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Navodno beton nije dobro rješenje...kao navlači vlagu, kondenzacija, a meni ni ne treba traktor za čišćenje za tih par ovaca. Beton definitivno neću stavit, sad jedino zemlja ili cigla. Iako je cigla bolja, al kom je od 1,5-2,0 kn, a meni treba cca 1000 kom, pa mi je to malo skupo. Iako na dva mjesta gdje sam gledao romanovske oboje imaju zemlju i na to slama (sijeno) kao stelja. Obit ću štalu sa daskama colericama na preklop (znači ne bude reški između dasaka) dal je to dosta? Da ne bude zima ovcama po zimi?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
ma dobar, je ja godinama imam beton, kad očistim 2-3 tačke piljevine, 2 bale slame i nikad nije vlažno. ja imam samo sjevernu stranu obijeno s daskama, po zimi sve četri strane stavim ceradu, ko zavjesa je pa mogu otvarati po potrebi.
ovci nikad nije zima, pogotovo romanovskoj jer ona je porijeklom iz rusije, urala i dobro podnosi hladnoču. više je problem vručina. ja imam par komada koje rađe su vani na snjegu nego u štali gdje je toplo. i inače nije preporučljivo da štala za ovce bude zatvorena.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Evo jedne fotografije sa Sumadijsko sajma poljoprivrede u Kragujevcu.Prvi put u Srbiji su se romanovske ovce pojavile na nekom sajmu.Inace ove 2 ovcice i ovan su moje vlasnistvo.

(kliknite na sliku da bi uvecali,nisam mogao normalno postaviti mnogo je velika)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Fine slike ima li jos koja?
Takodje cestitke na doprinosu za predstavljanje Carske ovce siroj publici

Ja sam danas isao na poljoprivredni sajam u Banja Luci, jad i bijeda, zali boze ulozenog vremena i placene karte :madmana:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Nemam vise slika sa sajma,ali imam slike od elitnog ovna romanovske rase kojeg sam na poklon dobio od gospodina Slavise Njegica.
slavisa-2.jpg

slavisa.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh