• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam uzeo fahr ovo je vec druga koju slazem nije nikakva komplicirana dijelovi su povoljni a sad kakve su druge neznam najbolje odes u trgovinu s dijelovima i pitas kak za koju marku se kreceju dijelovi!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sam kupil Far 165 pred više od 25 god pred desetak godina sam kupil DF 165 jer je stara bila na izdisaju lufta ko u priči i još uvijek radi :(clap):
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ja bi ti preporucio bcs 404 za 5011,to je kosa nad kosama,imas sa hidro dizanjem i bez po zelji, pregledaj oglasnike njih je tesko naci jer ih svak cuva za sebe i ne prodaje...
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Ja opet moram tražiti savjet od vas iskusniji. Našao sam neke roto kose fahr al ima ih vise vrsta kao km 22, km 24 cr. Neku Fahr sa tri rotora srednji rotor kao disk. I jednu Fahr mislim da piše SM 31 ili 34. 165 cm zahvat.
Sta vi kažete na te kose.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
power takvu kosu je imo moj susjed, pa ju je prodo za kratko vrijeme, reko da ne kosi dobro u visokoj travi, da kao da žvače travu,
ako je to istina

Ja sam imo prije kosu pz i rješio je se jer me živciralo kurenje remenja...sad imam claas wm20, 165cm, nema remena, neg getriba - osovina s kardanskim zglobom i u prijenos iznad dva velka diska....i preporod za košnju, samo gas i piči, s 5211.
samo je stari s njom rješio kardan, umjesto kardan za nju on uzo mali kardančić za prskalicu, rasipač itd....pa su otišli križevi i uha :(sweat):
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
što se tiče košnje. Imt kosilice i nisu loše, ali su napravljene od mekanog materijala i loše su završne obrade.. Mi smo sa svojom dosad pokosili sigurno preko 300 jutara, ali je lani i generalno servisirana..

Ako nekog zanima, sad je i na prodaju, jer nam treba svakako kosa većeg zahvata...
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
power takvu kosu je imo moj susjed, pa ju je prodo za kratko vrijeme, reko da ne kosi dobro u visokoj travi, da kao da žvače travu,
ako je to istina

Ja sam imo prije kosu pz i rješio je se jer me živciralo kurenje remenja...sad imam claas wm20, 165cm, nema remena, neg getriba - osovina s kardanskim zglobom i u prijenos iznad dva velka diska....i preporod za košnju, samo gas i piči, s 5211.
samo je stari s njom rješio kardan, umjesto kardan za nju on uzo mali kardančić za prskalicu, rasipač itd....pa su otišli križevi i uha :(sweat):

Jel ovakva



Inače našao sam par kosa ova je 550€ a ova imt 650€. Našao sam još jednu Fahr 165 cm al ne mogu pročitati tačno ne vidim prvo slovo a drugo je M 34. Pitao sam vlasnika pa čekam odgovor. Evo slika
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tihomir

Novi član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
3
Dečki bok. Trebao bi pomoć oko kupnje rotacione kose s 6 diskova. Trenutno gledam BCS rotex 6, SIP opticut260 A i KUHN GMD 66. Pa ako tko ima iskustava molio bih za pomoć.Hvala
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Za iskustva s BCS možeš nazvati gosp. Maranića u Selno kraj Krapinskih toplica. On ima BCS sa 6 diskova pa ti iz prve ruke može dati neka iskustva o njoj . Broj je 098 951 5273.
 

Tihomir

Novi član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
3
Za iskustva s BCS možeš nazvati gosp. Maranića u Selno kraj Krapinskih toplica. On ima BCS sa 6 diskova pa ti iz prve ruke može dati neka iskustva o njoj . Broj je 098 951 5273.

Zahvaljujem se na informacijama. LP
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Jedan agronom mi preporučuje roto kosu 135 zahvata. Kao ovdje kod nas ima malo strane pa kao kad bi kacio 165-ticu dizalo bi traktor i rizično u strani za zetora 5011. Odnosi se na kosu sip ili Fahr
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jedino ako su neke brdine ,onda manja kosa ali za tog zekana 165 idealna,ova 135 više odgovara malom fercu ili sličnima do 40 KS,bez ljutnje ovaj tvoj agronom lupi i ostane živ:(y):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mozda agronom ima 135 pa bi ju prodo pa zato je reko da ti je najbolja kum ima 5011 i 165 roto kosu i po brdinama kosi i nema problema!!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nemojte se zavaravat da mali traktor nemože radit sa velkim strojem.Samo ti uzmi 165-icu i bit češ bez brige ja ti garantiram. Tvoj zeko je sličnih ako ne i istih gabarita ko i moj uni (53ks) a sa njime tjeram sipovu 185-icu i mali ide s njom ko avion. Ima 4 brzine,sijeno kosim u 2br. bez problema,uzbrdo nizbrdo gdje hoću. Samo mi malo problem u transportu pošto sama kosa ima 540kg i dugačka je preko 2m,napred stavim 100kg utega i vozi. Ako ljudi sa malim imt-om 539 kose sa sopovom 165 zašto nebi i ti sa zekom.
Uzimaj 165-icu i nemoj razmišljat o 135-ici jer češ pogriješit i to gadno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj 3511 s se više od 20 godina igra sa Farom 165 jedino u brijeg kad je nosi ako je veliki ide u rikverc u radu je i ne osjeti tak da 5011 nema brige sa 165-icom .
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Postavio sam sliku od ove Fahr 165 al ne mogu tačno razjasniti koji broj. Pa ako ko razumije. Ili pozna ovu kosu da kažete kakve su. Znaci definitivno 165-ica. Samo još da vidim koju marku
 

Najnoviji postovi

Na vrh