• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Uzmi farh-ovu za nju ima dijelova i nisu skupi imas KM22 je dva diska 165cm zahvata KM24 dva diska 185cm zahvata i SM45 4diska neznam kolko zahvata takvih ima kod nas po oglasniku!!
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ako ces uzimati 165cm onda uzmi diskastu roto kosu za 5011,to ti je idealna kombinacija ili 185 diskastu a moze i 2m...
 

dosuh

Novi član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
12
Re: Roto kosa Sip ili Fahr - koju kupiti??

Pozdrav. Imam sip 135 pa sam je rastavio. Koliki luft treba biti kad okrenem jedan tanjir otprilike recimo od noza koliko cm ga mogu zakrenuti da pokrene drugi. I ona cjev u masti koju prolazi osovina do zadnjeg zubcanika za sta u stvari sluzi....da ublazi start ili nesto drugo. Inace tek sam je kupio pa malo pregledam. Jedan lezaj mi je otissao na pocetku one dugacke osovine.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Luft sto manje to bolje ona duga osovina ti sluzi za pogon okretanje prvog i drugog bubnja!!

Ja kupio jucer jos jednu Fahr-ovu za dijelove i danas vec raskomadana do kraja bit ce dijelova zlu netrebalo bilo povoljno pa mi bilo zao ostavit!!
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,731
O crni bučo pa kud ruješ da to sve uspeš najti:icon_scratch::(rofl):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Za ovako otpadno gvozde ma to se samo ljepi na mene ja sam ko narkoman oni nemogu bez igle a ja nemogu bez hrde vec je raskopana dokraja imam jednu koju cu si slozit kak se spada a ova ide na tavan za dijelove mada nebi joj puno trebalo da se slozi al neda mi se zafrkavat i u nju ulagat novce bolje da nesto drugo sta mi treba kupim nego u nju novce ububat!!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,731
Kad sebi složiš onu, prodaj ovu meni.....kaj je s ovom crnom pilom u pozadini jel i on s otpada ili spreman za:icon_scratch::icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nema prodaje vec je raskopana dokraja i samo da svoju slozim sav visak ide na tavan i ako kome sta treba zna se di ima ona crna pila iza ce najvjerojatnije na otpad al mi zao motora motor je 1.7d a dobar je njega cu ti prodat:(nerd)::(nerd):
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,731
samo u komadu sve uzimam nis ja pol muža da zemem pol:(rofl):
kakvi su donji tanjuri meni bi možda trebal jedan i znam kome još treba...
Danas sam se vozikal po zelini i malo razgledaval takve kose,majko mila pa kakve su to cijene za kršine, 800-900 eura za km22 neofarbanu ak je pofarbana nemaš ispod 1000-1100:icon_anal:
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dodes kod mene pogledas pa se dogovorimo sve ja ni nesmijem reci kolko sam svoju ovu za dijelove onda platio:x::x:
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
070420141863.jpg

070420141864.jpg
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Nemaš kosu sa strane?

I to kosiš neku repicu?
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Nemam imam poljsku 1,65 ali je mala za ovaj traktor,kosio bi manje od 1m pa nema smisla,da to je krmna repica i raz.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
zašto bi tako malo kosio? toliko je širok traktor da ju ne možeš na rukama tolko pomaknuti da kosi puni zahvat, zbog kopčanja kardana, ili?

p.s. a i taj jedan metar ti na svaka 3 prolaza uštedi jedan prolaz :)
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Pa da traktor je sirok jako,pa mozda bi moglo kad bi se skroz nategla na jednu stranu,ali na cega bi to licilo,i moro bi puno pazit,a onda i kardan pitanje kako bi stojao,em su na traktoru 3 kategorija,a na kosacici je druga mi isekli i stavili slabije da moze imt539 da zakaci.
No svakako prednja se vrti na 1000 obrtaja ali je promenuta remenica tako da kosim na svega 1600 obrtaja motora i ispisuje 750 obrtaja kardana ali posto su druge remenice na kosi zapravo ima 1000obrtaja,kao radi stednje goriva je bivsi gazda tako okrenuo,onda bi morao mozda vracati staru remenicu,tako da najbolje ovako,opusteno i lagano,iovako se brzo pokosi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh