• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Koja je osovina pukla ? inače osovine se jednostavno naprave DF ima samo šliceve za kajle i cegere .
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Ta kosa PZ je oko 600 € . Tanjuri dobri koLiko se vidi na slikama. A za ovu DF je cjena 250€ slomljena osovina. Vlasnik kaze otišao neki aksijalni ležaj i pukla osovina.

Koja je osovina pukla ? inače osovine se jednostavno naprave DF ima samo šliceve za kajle i cegere .

Osovina od prvog tanjura. Kaze vlasnik otišao neki aksijalni ležaj. Inace kosa je 250- 270 €.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nema aksijalnog ležaja od zgora obični ležaj semering pa igličasti ležaj osovina je obična okrugla šipka na sebi ima utor za ceger pa utor za kajlu i na dnu isto utor za kajlu i utor za ceger kad mi je pukla platil sam 50 kn za novu po meni je ipak DF bolji od PZ-a imam staru farovku još je bila Yuga kad sem ju kupil mjenjani ležajevi donji tanjuri i osovina pukla jer sam našel panj na jednoj livadi .
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Otišao bi ja po nju nije skupa, plus kardan uz nju ide. Bojim se da nije nesto jos otišlo prilikom pucanja osovine. Jesu skupi zubcanici ako bude otišao
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zupčanici su najskuplji razlika između DF -a i PZ-a kaj DF ima kose zupce inače pašu sa jedne na drugu ali par (da zubi budu isti) probaj se dogovoriti da skineš gornji poklopac i onda vidiš sve zupčanike ako su ok osovine su najmanji problem .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ako ju kupiš za 250€ imaš ju računa komplet reparirati i neče te izači više 500€ nakraju, a imat ćeš dobru kosu.
Par zupčanika ti košta 400-600 kn kako gdje naletiš.
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Znali netko jos kolika je masa DF 165?
I Moželi zetor 5011 nositi rotacionu kosu zahvata 185 cm
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
slazem se s @Sananom uzmi si DF i ulozi malo u nju i sluzit ce te jako dugo 5011 ide dobro s tom kosom i u kosnji i u transportu kum ima takvu kombinaciju i nikakvih problema a osovinu ti napravi svaki tokar koji ima potrebni alat!!
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Išao sam gledati kosu, osovina pukla tako sto je proklizao traktor ponijelo ga , udario u panj i slomijo osovinu, drugi tanjur isto malo kriv. Varena je na dva tri mjesta. Tako da nisam kupio.
Sta mislite o poljskim rotacionim kosama. Imam jednu u ponudi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Poljska kosa nije ista kao DF mekan materijal tak da se ležaj okreče oko osovine dok je nova ok ali kad treba slagati ništa bez brenera i čekića .
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Ma uzmi PZ i miran si, samo moraš paziti da su tanjuri zbalansirani i da nisu vareni.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kak si zadovoljan s tom prednjom kosom??
Jel getriba i prenos dosta jako napravljen, konstrukcijski jel dosta čvrst??
Ja bi taku nekakvu DF od 210-220 cm uzel za prednji kraj, al za 90 ks traktor, pa se bojim da ju ne rastrga.
Jel bilo kakvih kvarova kod tebe?
 

Najnoviji postovi

Na vrh