• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pito sam kolegu jel mu ostalo sta od kamiona al nista ne javlja morat cu tasta opeljusit sta je skinuo s kamiona da nemas ti ili i ti trazis??
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ima tko da poslikat za roto kosu SIP-135 one pločice što su zašarafljene za bubanj koje bacaju travu. Da mi izmjeri te dimenzije pločica ( debljinu, širinu i visinu). Da li se to isplati raditi od nekog matrijala ? Zvao sam u trgovinu kod mene nemaju , ali modu naručiti za 50 kn po komadu. To bi mi po priči dobro došlo za prvi otkos kad su trave guste. Još nisam s tim radio, da li to vrijedi što ?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
A gdje se stavljaju te pločice? Imam takvu kosu al se ne sjećam toga a sad kiša lijeva pa mi se neide van to tražit.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jel neko zna da gdje se sipa ulje u zupcanike (tanjire), u pitanju je Kuhn GMD44? Jedino sam nasao cep na reduktoru sa mjeracom.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Na starijim modelima kao tvoj sa gornje strane na gredi izmedju prvog i drugog diska ima imbus cep isti kao na reduktoru a na novijim sa dolnje strane al sipa se kad je kosa uspravljena i to je i mjera. A ispust je ispod na samom pocetku kartera.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Mnogo su one skupe kupi u srb i preteraj u hrvatsku kod nas su sa kardanom 1100e
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
da, i to ti je opet 8000 kn, + put, za 200 eura razlike imaš opet staro, jbg
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Kolko gledam cene kod vas i kod nas i vidim dosta njih doteravaju neke strojeve iz srb i prodaju kod vas po dosta skuplje
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Meni izgleda na slici ko da joj je gornji bubanj napravljen od dva lima povarena skupa, mozda krivo vidim jer sam na mobu, al ne znam kolko je to "kvalitetna i robusna izvedba"
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Imam ja takvu kosu vec 11godina za to vrijeme promijenio 2 lezaja i jedan set remenja a kosila je za 35 goveda plus usluge,prema mom iskustvu odnos cijene i kvaliteta dobar.Cisto sumnjam da ce nova kuhn koju sa kupio ove godine sluziti duplo bolje iako je 4 puta skuplja!
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Poz kolege,imam pitanje i ako neko zna molim za svako misljenje i unaprijed zahvaljujem,naime ispala mi je jeftino za kupiti roto kosa Fahr KM22,u slidnom je stanju osim nozeva koje treba promijeniti,moje pitanje je da li moze sa njom raditi Massey Ferguson 240 4WD,znaci duplak mi to kazemo koji ima 45 ks,radice i na nagnutim terenima sa prosirenim toskovima mislim na one duple koji se zakopcaju na postojece,i dali ce isti poslije gaziti nepokoseno licno mislim da hoce i jeli moguce uopste raditi kosevinu sa tim dopunskim tockovima???
hvala jos jednom
pozzz
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pa valda je cilj pokosit livadu i odradit otkos sirok za susenje,dupli tockovi ce to jako izgaziti,cemu dupli kad imas i prednju vucu?
ako je prevelika i teska pametnije je neku laksu potraziti.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To ce ti bit taman kosa za traktor i netrebaju ti dupli kotaci samo ces si gazit a to sto je brdovito nema veze ona je na zemlji!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh