• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Hvala ljudi,hvala najljepsa,mogu je kupiti ovdje u France za 250 eur,na to treba dodati troskove prevoza i carine i sta vec sve ide,izgleda povelika i sacuvana je pravo,probali smo je onako nismo u kosevini,ovaj covjek ima traktor od 55 ks i veli da se igra sa njom,ma meni se svidjela a sad kad ste me ohrabrili idem je u toku sedmice pazariti,usput kako je kod nas za dijelove,one male nozice cu kupiti ovdje 20 eur kostaju oridinal deutz fahr,20 nozica u kutijici!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I kod nas su ti povoljni dijelovi za nju tak da nemas brige vidim da ni tu nisu skupi samo mogu bit kvalitetniji!!
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Nazalost kolege moje nisam uspio kupiti kosilicu,prodo je ovaj prije zajedno sa nekim drugim prikljuccima u paketu,:fiery::fiery::fiery::fiery:
NIsta trazimo drugu i to manju vjerojatno,poz ljudi i svako dobro zelim
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Poz kolege,danas kupio za jeftine pare rotacionu kosilicu KRONE 165,pise jos made in W GERMANY,pretpostavljam da je stara,svakako je pravljena prije 90-ih po mom misljenju,probo sam je vrti dobro nema lufta ne vibriraju dobosi,nema remenje sto je zanimljivo vec je preko kardana,i ima potrosene one donje tanjire,jedan je bas potrosen ima rupa skoro 10 cm precnika bas u centru,dal je mosuce varenjem ubaciti plocevinu na potrosenom mjestu ili se mora obavezno mijenjati tanjir,i ako neko zna nesto vise o ovim kosama molim nek napise,a prije svega u vezi dijelova ggdje nabaviti,lijep pozdrav vam zelim i svako dobro,hvala unaprijed za odgovore i sugestije!!!
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Daj stavi koju sliku da vidimo kak to izgleda i stavi sliku tih tanjura .
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
bilo bi dobro da zamijenis taj tanjir ako nista onda mozes varit jer se on svakako vuce po zemlji ali nemozes samo taj dio zavarit trebalo bi napravit krug veliki tako da obuhvati to mjesto gdje je poderana i mjesto gdje nije samo nemoj zaboravit izbusit supe za sarafe. Razlog ovoga kruga je opet zbog malo balansa donjeg tanjira jer se on za okretata kad se podigne rotaciona ili recimo da ti ne zapinje zemlja za taj dio a ubaci slike da vidim masinu :D
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Poz kolege,danas kupio za jeftine pare rotacionu kosilicu KRONE 165,pise jos made in W GERMANY,pretpostavljam da je stara,svakako je pravljena prije 90-ih po mom misljenju,probo sam je vrti dobro nema lufta ne vibriraju dobosi,nema remenje sto je zanimljivo vec je preko kardana,i ima potrosene one donje tanjire,jedan je bas potrosen ima rupa skoro 10 cm precnika bas u centru,dal je mosuce varenjem ubaciti plocevinu na potrosenom mjestu ili se mora obavezno mijenjati tanjir,i ako neko zna nesto vise o ovim kosama molim nek napise,a prije svega u vezi dijelova ggdje nabaviti,lijep pozdrav vam zelim i svako dobro,hvala unaprijed za odgovore i sugestije!!!

podjela na zapadnu i istočnu Njemačku je ukinuta 89. padom Berlinskog zida, znači definitnivno je napravljena prije 90-te. :icon_pai:
To što nema remenje nije prestrašno, ja imam i deutz fahr s remenjem i pottinger s kardanom, remen je možda bolji jer proklizi ako pogodiš nekaj, a kardan je lakše zavrtit, bar se meni tako čini, al opet to sve ne mora biti, jer ipak se bubnjevi vrte prek 2000ok/min pa ako i pogodiš nekaj, ne stigne on na vrijeme proklizit, dal bil remen ili kardan s kuplungom :icon_sad:
što se tiče varenja tanjura, moguće je jer je meni na pottingeru bio jako rupičast donji tanjur, pogotovo ona linija di baš tanjur sedne na zemlju, pošto novi košta cca 1200 kn, probali smo to povariti, s nutarnje strane je ubačena u krug pignuta 8-ica rebrasta šipka i sa svake strane lijepo varom primljena na tanjur, poželjno je samo da ti netko s CO2 to povari jer običnim aparatom ćeš od tanjura napraviti švicarski sir
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Danas probo traziti tanjir da kupim,kod ovlastenog zastupnika Krone nema,nemoze se ni naruciti vele stara masina,savjetuju me da potrazim na otpadima,ja skino tanjire i jedan ide u subotu na varenje definitivno,i to cu ukrug isjeci bas kao sto je kolega Ibosilj napisao,od centra na otprilike 20-25 cm postoji na tanjiru kau jedna mala udolina kao mali utor sferican,i kontam bas na tom dijelu da sijecem,tako da poslije varenje padne u to udubljenje i samim tim nece smetati prilikom kosnje i vucenja po zemlji,a za varenja imam kolegu 30 god iskustva je iza njeg,tako da nema brige,i da kad sam skinuo tanjire u jednom je bilo lufta pa su i ta 3 lezaja predvidjena za zamjenu.
Usput moze li se kod nas naci novih tanjira za Krone 165 cm,rado bih kupio jer novo je ipak novo,poz svima
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Za kolegu IMT555 i Felixxx ma stavio bih ja slike i te kako sam kad bi znao to odraditi,,nemojte zamjerit,pozzz
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Jel radio DF rotacione kose od 135 cm ? Da ima kakva kao sto je DF km 22, ali 135 cm odmah bi ju kupio..
I koju bi mi kosu preporucili od 135 cm? Vele da sipove nisu nesto..
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Kak to da si se odlučil za rotokosu? Kaj ti nemaš več nekakvu rotokosu?
I preporučujem ti pz.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
@sljivar: pogledaj malo raspored rupa, manje više su ti sve te rotokose kopirane jedna od druge, puno finijih dijelova se može pripasati, a kak se onda tek nebi vanjski tanjur. primjerice, pottinger ti paše na deutzfahr i obrnuto, pz je navodno kopirao pottingera itd. uglavnom, izmjeri veličinu, raspored rupa, imaš primjerice kod jakopića na stranicama nacrte tanjura pa usporediš, možda paše koja druga marka.
@IvanKC
mislim da ti DF ima KM20 od 135 cm
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Kak to da si se odlučil za rotokosu? Kaj ti nemaš več nekakvu rotokosu?
I preporučujem ti pz.

Kupil bi rotokosu da kosim bez brige i pameti, znaci nema nabijanja, ne smetaju joj krticnjaci itd.. A i zbog toga sto dosta hranimo sa zelenim pa bi s rotokosom samo pokosil, a sa samoutovarnom pokupil, znaci nema rucnog gragljanja, utovaranja s vilama..
Nemam rotokosu.. Imam bocnu striznu i tu bi si ostavil za kojekakve zakutke i vocnjake..

@IvanKC, mislim da ti DF ima KM20 od 135 cm

Videl sam to sad na netu, ali nikad ju nisam videl u zivo a ni najednom oglasu, cini mi se da su jako rijetke, ali da se tak nekaj nade, kupil bi..
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Pa kupi od 165 cm jer ako planiraš i veči traktor u skoroj budučnosti više ti se bude isplatilo, iako se bude 539 mučil malo mislim da ti je tak bolje!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Dok bude veci traktor bude i veca kosa.. Nebi sad traktore bas ubijal ako ne trebam.. I ovak dosta rade kaj nije za njih..
A i da dode veci traktor, svejedno bi ja i sa 539 i 135 cm sve svoje livade normalno stigel pokositi..
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
kupi onda Fahr km20 to je 135cm i onda je odlicna za imt539.
Ja imam km22 i kosio sam sa 533 bez ikakvih problema prilikom kosenja.
Jedini problem mu je u transportu nekad zna da poskakuje prednji kraj ako po putu ima uno rupa moras polako da ides.
Poslije sam nabavio Zetora 5911 i sa njim kosim.
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Pozdrav. Juce sam prodao roto kosu sip135. Sad sam našao dvije jedna Fahr 165, i jedna PZ 165. Posto se slabije razumijem sta vi kažete koja je bolja marka. Našao sam jos jednu Fahr 165 pukla osovina, nije kosa skupa ne znam jel jos sta otišlo osim osovine.
Molim za odgovor ko se razumije
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
to su ti praktički iste kose, samo je učestalija DF kod nas...

ako je pukla osovina, onda još nešto kosa skriva, barem neki pohabani zupčanik ili zdrobljeni lager... osovina puca tek kad nešto udariš i kad se nešto zdrobi u kosi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh