• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Pozdrav ekipa,
imam jedan problemčić. Jučer rastepal roto kosu Pöttinger CAT 185. Prošle godine podrobil oba dva para pogonskih zupčanika, dakle s glavne osovine prijenos na osovine bubnja. Slike su ispod.

Uglavnom, znate li koji dućani drže dijelove za Pöttinger, našao sam samo kod Jakopića, a tamo je par zupčanika 790 kn, mnogo puno!! Inače pašu dijelovi od Fahr kosa, i zupčanike kad sam oprao u nafti piše samo FAHR na njima. Inače, to su ovakvi zupčanici (gornji 27, donji 21 zub).

Lageri nisu stradali, samo semering na ulazu kardana, al mislim odmah i lagere promijenit i te semeringe.

Ako netko zna di se to može nabavit, i jeftinije, bio bih zahvalan.











image ru
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Hitner ih ima garant napravljene,probaj nazvat a u Dezanovcu ih nema.
Preskupo je kod Jakopeca.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Znači već u Hitneru to na lager rade? treba neki kataloški broj njima za to ili to tolko rade da znaju o čemu se radi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,724
Nebu ti puno jeftinije, a kvaliteta je?

790kn za taj par nije puno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Odgovari ti od Fara jedino su zupci obli ali ako uzimaš par paše na osovinu Jokopic uzima kod Kušca ili Hitnera .
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Nebu ti puno jeftinije, a kvaliteta je?

790kn za taj par nije puno.

Znam par ljudi koji su tamo dali raditi sve i svasta i nitko se ne zali na kvalitetu, cak i kardanske osovine na traktoru koje sluze uglavnom pogonjenju malcera. Ako je i 100 kn jeftinije, puno je.
Kao sto Zeljko kz veli, oni uzimaju u hittneru i stavljaju marzu na to, znaci proizvod je isti.

Odgovari ti od Fara jedino su zupci obli ali ako uzimaš par paše na osovinu Jokopic uzima kod Kušca ili Hitnera .

Posto se zubcanici kupuju u paru, mislim da bi trebalo biti ok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,724
Ja sam shvatil da Jakopic prodaje original po toj cijeni.
Druga je stvar ak prodaju hitnerov šrot.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Am naj tak :)
A i tko jos u ovoj postenoj drzavi prodaje sto orginal? Svi ti uvale kinesko ili domace zamjensko, sto nije nuzno lose, problem je sto tivracunaju pod orginal dio.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Zasto bi bio srot?
Između ostalog on nekali nego mu to netko radi usluzno.
Moj reduktor evo tera kosu a razlika u cjeni mi je bila 4 puta orginal skuplji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,724
Rođaku je delal par zupčanika za Creinu. Trajali su godinu dana valjda.
Susjedu je delal zupčanik prve brzine za Claas kombajn. Trajal je jedan dan.

Trećem su brusili nekaj cilindrično. Ispalo je konusno...
Nemam nikaj protiv njega, ali do sad nisam čul ni puno dobrih riječi...
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je radil dvije pikse za balirku (petljač) bacil sam ih i vratil stare bile premekane , navodno da sad bolje radi .
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Pozdrav, dali netko zna na roto kosi detuz Fahr 22 165 cm. Dali je isti onaj dio sto drzi donji tanjur i osovina kao kod Fahr 185
 

dosuh

Novi član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
12
dali neko zna neku trgovinu u BiH koja prodaje dijelove za rotacione kose .. treba mi lezajeva za fahr km 22
 
Posljednje uređivanje:

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,288
Ja znam na Arizoni da imaju dijelove, a dal imaju ležajeve to neznam. Trebaš znati broj ležaja, i onda imaju prodavnice ležajeva gdje se mogu naći.
Bar ima u mom mjestu.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Pa lezajeve trazis po broju u bilo kojoj trgovini koja prodaje lezajeve,semeringe i drugo..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ako se ne vidi broj odnesi uzorak lezaja ili premejri sublerom unutarnju, vanjsku dimenziju i sirinu i oni u onim svojim knjigama nadju koji je lezaj tj koji je broj :icon_wink:
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Pozdrav, dali netko zna na roto kosi detuz Fahr 22 165 cm. Dali je isti onaj dio sto drzi donji tanjur i osovina kao kod Fahr 185
Znaci nitko ne zna odgovor na moje pitanje.....
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Osovina ti je ista, šifra joj je VF06580765, a nju si možeš dati izraditi kod tokara, treba napraviti ležišta za kajle i zegere , mene je pred dva tjedna došlo 60 kn za dvije osovine s tim da je materijl bio moj. E sad nosač donjeg tanjira kod KM 22 ima oznaku VF06568452, a kod KM 24 ima oznakuVF06567235. Trebao bi ih usporediti međusobno, jer ne mora biti i stvarna razlika u veličini ako im je oznaka različita.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Donji tanjur nije isti (na 185 je dupli) mislim da je naba također veča .
 
Na vrh