• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Aaa vidi vraga,, vi sa padina Majevice,, bi gonili kose ko u Banatu,,,cccccc,,,,
đe su vam te parcele u dolini Tinje,,, i za trimer tu nema puno posla:icon_rofl:
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
u fazi sam nabavke roto kose...odluka je pala na kose sa bubnjom jer se nema para više... kako sam do sada kosio samo sa stižnom ovo mi je špansko selo, dvojba je između Wiraxa i Kowalskog, uglavnom sve je skoro pa isto veličina je 135, samo neznam ko bi bio kvalitetnij, može savjet?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ursus82,
jel znaš da nakon košnje bubnjastom trebaš pokošeno rastresti ako želiš sušiti, a diskastom ne trebaš? Za ne prevelike livade, strižna s duplim rezom (npr. Gramip superior) je po meni čisto zadovoljavajuće rješenje. Trunku je sporija od roto kose i ne štopa se. Vjerujem da ti razliku u cijeni ne treba ni spominjati, a i za istu širinu košnje je potrebna puno manja snaga traktora.
Ne odgovaram te od kupnje, ako si već odlučil. Samo iznosim svoje mišljenje, koje možeš ili ne moraš uvažiti. Pogotovo ako još nisi 100% siguran kaj ti treba.
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Kosu sam mislio kupiti novu a pauka polovnog, duplex kosu ima susjed i koliko sam vidio radi odlično ali što se tiče cijene neusporedivo ove roto što sam naveo su cijena oko 7500,00 a ova Gramipova duplex je cca 12000-13000 kn, tako da sam odustao od duplexa, jedino da negdje se nađe polovna, što se tiče rastresanja... mi sve rastresamo i vrtimo bar dva puta jer u Gorskom je tako vrijeme da ako ne vrtiš mora stajat min 3-4 dana.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Danas kupljena kuhn 4 tanjura. Kakva su vaša iskustva sa datom kosom. Do sada kosio sa sip 135.
 

Prilozi

  • IMG_20180131_141700.jpg
    IMG_20180131_141700.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 67
  • IMG_20180131_141644.jpg
    IMG_20180131_141644.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 80

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Gornji lezaj na donjem taniru proklizo i ostetio osovinu. Porces skidanja zavrsen al samo dvije slike.


Da bi se doslo do osovine. Skidanje remenice i njenog zupcanika, skidanje zupcanika koji uzubljuje na zupcanik od remenice.
Skidanje sigurnosnih osiguraca ispred zupcanika koji prenose na bubnjeve.
Guranje duge osovine prema nazad, vadjenje kajle od zupcanika koji prenosu na prvi bubanj
Guranje duge osovine prema naprijed da bi se oslobodio zadnji zupcanik ( ako treba da se skida osovina prvog bubnja onda vadjenje osovine do kraja)
Odvrtanje matice koja drzi osovinu bunja i skidanej zupcanika. Bubanj ispada sa svim prema dole samo se treab podic.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Jel moze zetor 70 ks tjerat diskastu kosu sa 6 tanjura, koju imam u ponudi, radi se o sip laser 260 i ima gnječilicu?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Prinova, SIP LASER 260D s gnjecilicom
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Malko prevec iznad krova :D: raskomada ja nju
 
Posljednje uređivanje:

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Izgleda da je u malo losijem stanju , ali ako nigdje ne drma i ako imas traktor za nju i spustis cijenu za 500 kn da hhaha
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Zanima me šta mislite o kosi pottinger nova cut 215 sa gnječilicom, kosa na slici izgleda u jako dobrom stanju. A trebao bi gnječilicu da ne trebam paukom prolazit nakon košenja...sad imam pottinger 160 sa dva bubnja, a i premala mi je za traktor.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pa nije valjda toliko lose da se moralo sve promijenit? ja sam na svojoj promijenio sto je moralo, nisam budala fag vadit napolje a ubacivat kinu jer orginal kod sebe u blizini ne mog da nadjem.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Nije lose...ali nije ni dobro bas.. posla je tu puno da bi za 2 godine vukao opet kuci kosu i 2 dana si napravio posla za lezaj od 50ak kn.. ovak znam da je novo sve unutra.
Kolko je sami problem rastaviti greben, jos je veci to oprati i ocistiti sve
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kad smo vec ko fag, jel on mora imati utisnoto na sebi oznaku? Ili onako ko otprintana? Ja sam stavio jedan wbw na donji tanjir kod bubnjare i evo vec se osjeti luft nakon godinu, dok je fag tu radio 6 godina.
 
Na vrh