• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Pozdrav svima
Imam problem sa rotocionom fella 165
Nedavno sam je kupio i danas u probi nakon nekih 20min poceo blokirati donji tanjir tj dok je u podignuta kosa od zemlje radi normalno kad spustim gusi je i pocne remenje proklizavati, zaustavio sam kosilicu rucno razradio tanjir taj donji i kosila je jos par minuta i opet isto
Nadam se da ce neko razumijeti moj problem i dati odgovor
Unaprijed hvala
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Na dolnjem disku ima mislim 5 inbusa i kad skines dolnji disk vidjet češ mali osovinu i dva lagera zamijeni lagere i mislim da vise ne bude zablokiralo....
Ako govorimo o dolnjem disku ako govorimo o "gornjem" na kojem je nož e onda je sranje u gornjem dijelu....
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Ima li neko riješenje za skidanje donjeg tanjira,normalno odvinuo tri ona vijka al tanjir ne spada,razne metode su isprobane ne ide pa ne ide previse zapeklo(rotociona dva bubnja)
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
Probaj opucati koji puta čekićem,, a ako imbus preskače,, tad je sranje,,
jedino probati kako sjekačem,, ja bi navario maticu na vijak M12,,
vijaka ima za kupiti ,,
Kod nekih kosačica su tri vijka,, i kod Fahra je šest,, i kad ih odvrneš tanjir sam spada,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako si okrenul imbus glave napucaj unutra torx odgovarajuči i poslužilo bu da odšarafiš.
Kasnije staviš nove vijke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Bem mu miša, pa nebuš ga valjda zavaril....
Kaj ja znam, snajdi se. Zaveži gurtnu oko njega da ti posluži kao kočnica.
 

lotko

Novi član
Tu od
5 Velj 2017
Poruka
14
Pozdrav, imam problem sa poljskom kosilicom Kowalski 185. Ležajevi na tanjuru su pojeli osovinu i sad pitam dali zna netko ako postoje djelovi za ove kosilice od nekog boljeg materiala? Možda od deutz fahr ili neke druge bolje firme? Šta uradit? Navarit osovinu? Ako stavim zamjensku istu, opet neče potrajat više od 3-4 godine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ležajevi da su valjali nebi se ukopali u osovinu.
Vrteli bi se na svojim kuglicama a ne po osovini.

Osovinu navari i ohladi ju vodom. Garant bu tvrđavna mjestu vara samo neznam ko bu ju otokaril, ali mozeš ju dati obrusiti. To bu skidalo.
 

lotko

Novi član
Tu od
5 Velj 2017
Poruka
14
Neznam kako da kažem, ali stvarno, ležajevi su dobri, ali da, nema drugog objašnjenja, zašto su se vrtjeli na osovini. svi kažu, da je zbog slabog kvaliteta, ležajevi su made in poland… na slici oznaceno plavom tamo ide lezaj in fali cca 1mm. A sad vidim, da ima ovaj dio od nodularnog željeza i običnog ljevanog željeza (gus) kad bi znao, šta je ovaj moj
 

Prilozi

  • 4E12682D-E571-48D2-B641-3A94FBF047AA.jpeg
    4E12682D-E571-48D2-B641-3A94FBF047AA.jpeg
    13.4 KB · Pregleda: 23
Na vrh